İzmir kitap fuarı'nda ustalar konuğumuzdu.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,997
denize sıfır
Pırıl pırıl bir İzmir sabahında erkenden ustalar ve dostlarla biraraya gelmek için yola çıktık. Üçkuyular metro girişinde Lotoloto ile buluşup yerin dibine girdik.:) Kısa bir yolculuğun ardından Basmane durağında güneşe kavuşup fuar'a yaklaşmıştık ki Değerli Profesör ve Mehmet Ali'yi cafede çay keyfi yaparlarken bulduk. Saat henüz 10.u gösteriyordu ve fuar açılışı 11.00 deymiş.
Bizde hemen çayladık, ve akabinde Oktay_izm ve çetesi de bize dahil oldu.

Kısa bir dedikodu turu ardından artık fuar girişindeyiz.

cy572yl1vfi9wb8xf.jpg

Bu sene fuar burada son kez açılmış olabilir. Zira yeni fuar alanı artık Gaziemir'de. Oranın kötü yanı şehir dışı olduğu için katılım bu denli yüksek olmayabilir. Bizim tarafta sıkıntı yok, fizana kadar gideriz.:)

Daha yerimizi hazırlamadan ilk konuklarımız ziyarete geldiler bile.

cy5759plzxc5gpzw3.jpg

Baybora (İlhan abimiz )Büyülü dükkan İlyas bey, Resimliroman.net kurucusu Yunus Çengel, Profesör ve MehmetAli

cy579dzd98er6yvhv.jpg

Ve Oktay_izm de kadraja girmiş.
Bu arada Yunus bey giritli'ymiş ve mayıs içinde festivalleri varmış otlu börekler pideler çeşit çeşit yapılır hazırlanır fırsat bulsakda katılsak.:)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,997
denize sıfır
Aramıza yeni katılan dostumuz (Kirpi) Cüneyt bey forumumuzda bulunmayan çocuk dergileri getirmiş tarama konusunda kendisine yardımcı olacağız.

cy57db6yyar7nhr03.jpg

cy57ezssh5cydm7sj.jpg

Kirpi dostumuzun çizerliğide var karakalem deniz taşıtları çalışmaları harika ötesi. İlk fırsatta taranıp foruma koyulması lazım görmeye değer çalışmalar.:)

Ve konuklarımız gelmeye devam ediyorlar.
cy57gsojad4dv4uer.jpg

Solda (Kirpi) Cüneyt, ortada Sevinç-Hakan Alpin ve Profesör ayak üstü sohbette.

Hakan bey ile karşılıklı oturunca yeni projeleri hakkında konuşma fırsatımızda oldu. Çizgi roman ansiklopedisi'nin ardından, filme çekilen kahramanların incelendiği çok geniş kapsamlı bir araştırma dizisinden bazı sayfalar gördüm ki biteceği günü iple çekiyorum. Sadece Türkiye'de böyle bir şey yok diyeyim.:)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,997
denize sıfır
cy57j32l8cmnxkxyr.jpg

İlk kez aramıza katılan (Artemis35) Hasan bey ve Enver Gelir.
Artemis35 Hasan abimiz bundan sonraki buluşmalarımız için sezonluk bilet aldı. Hoş sohbetini ve almayı düşündüğü 45 lik Colt tabancasıyla bekliyoruz.:)

Veee ustamız geldi.:)

cy57u2wtx5r0p05pv.jpg

Nuri Kurtcebe ustamızın Asgard doğumlu olduğunu kendi ağzından duyduk. Esprilerinide yanında getirmiş, saatler su gibi aktı gitti.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,997
denize sıfır
Nuri Kurtcebe ustaya birde sürpriz vardı.
41 yıl aradan sonra askerlik arkadaşı burada olduğunu duyunca
gelmiş, sohbet daha da derinleşti.
cy57x4abnn3h4n2sz.jpg

cy57zblwnrzyogstv.jpg

Ustaya saygı ödülümüzü Profesör büyüğümüz takdim ediyor.

cy580e5i8w9vni3n7.jpg

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,997
denize sıfır
cy581gryokehx1reb.jpg

Ve Sadık Pala usta da bizimle.:)
Hemen ayağının tozuyla kağıt kaleme sarıldı ve diyarımıza ithafen bir armağan verdi.

cy586609wc9a8ul0z.jpg

Sadık Pala ustaya da ödülünü takdim ediyoruz.

cy5874x8ae0l3ut4j.jpg

Ve günümüz böyle neşeli, eğlenceli ve bilgi dolu olarak geçti.
Yeni maceralara yelken açmak üzere vedalaştık.
Mayıs sonunda (gününü yazarım )tekrar toplanıyoruz dostlar, biz duymamıştık, bize kimse söylemedi olmasın.
Saygılarımla.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,023
İstanbuldaki toplantıya izmirden bazı çizgisever dostlarımız katılamadığında onların katılmayı çok istediklerini fakat zaman ve sorunlar nedeniyle olamadıklarını bizzat kendilerinden dinledim,şimdi onların katılamama üzüntülerini izmirde olamadığım için çok daha iyi anlıyorum.
Oysa İstanbul mefafesi kadar bana izmir yakın,beni hoş görün dostlarım sağlık nedenleri dolayısıyle bu güzel gününnüzde sizlerle beraber olamadım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,092
Güzel insanlarla beraber olmayı bende çok isterdim.
İnşaallah bir daha ki sefere.
Ali sunum süper olmuş,resimlerde harika.
Bu sefer İzmir'den tatlı rüzgarlar esmiş.
Aynı toplantılar diğer dostların olduğu şehirlerde neden olmasın.
Dostlara selamlar,sevgiler.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Şu ana kadar düzenlenmiş en hareketli İzmir toplantısıydı. İzmir dışından gelen konuklarımız, bizde bomba etkisi yarattı. Sanırım ilk kez bu kadar kalabalıktık. Aslında çok azdık. Gönül kimleri burada görmek istemezdi ki?!. Hınca hınç dolu forumdaşlarımızla, daha önce hiç birbirini görmemiş ama kırk yıllık dost gibi muhabbet eden konukları görmek isterdim. Daha önce de yazdığım gibi, İstanbul'daki toplantıya katılan sevgili üstadlarımızı da burada görmek isterdim. Neyse; benim isteklerim bitmez. Rüya gibi bir gündü. Dilerim bir sonraki toplantımız daha heyecanlı olur. Saygılarımla...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,643
Kasımpaşa
Naçiz bedenim burada(İstanbul) olabilir, ama gönlüm sizlerleydi.
Aynı zamanda forumun en genç ve dinamik üyesini de (profesör) "muhteşem beni" temsil için aranıza yollamıştım.
Bu Ali benim tahtıma göz koymuş ne o öyle esprili sunumlar felan..
Sen git önce gözünü tedavi ettir.
Velhasılıkelam mükemmel bir organizasyon olmuş.
Başka türlüsü de beklenemezdi.
Bu arada kendini beğenmiş bazı yayınevleri ile ilgili pek de iyi düşünceler beslemediğimi buradan belirteyim.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,671
TAM 35
Naçiz bedenim burada(İstanbul) olabilir, ama gönlüm sizlerleydi.
Aynı zamanda forumun en genç ve dinamik üyesini de (profesör) "muhteşem beni" temsil için aranıza yollamıştım.
Bu Ali benim tahtıma göz koymuş ne o öyle esprili sunumlar felan..
Sen git önce gözünü tedavi ettir.
Velhasılıkelam mükemmel bir organizasyon olmuş.
Başka türlüsü de beklenemezdi.
Bu arada kendini beğenmiş bazı yayınevleri ile ilgili pek de iyi düşünceler beslemediğimi buradan belirteyim.

Kendilerini istedikleri kadar beğensinler.Senin gibi değerli dost ve ağabeylerin sayesinde düzenlediğimiz etkinliklerde üstatlardan imza alabilmek için daha çok sıraya girerler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
Öncelikle dostluk,sevgi,saygı bu karelerden taşıyor ne mutlu ne güzel bir olay.Sayın savokun mesajın da değindiği gibi yayınevlerimiz hangi dalda olursa olsun bizleri gerçekten iyice tiye almaya başladı.Artık kitap falan almıyorum.Çünkü hem baskı kalitesi berbat en son bir arsen lüpen gördüm fiyat 25 lira kağıt kalitesi 25 lira değil 25 kuruş etmez.Şimdi çevirmene para veriyorum satış komisyonum var o bu şu binlerce bahane sıralarlar.Ben ankara da okuduğum yıllar da bile bu kadar fiyat kalite farkı yoktu.Ve öğrenci olduğum halde çok ucuza kitap alıyordum.Şimdi ne mümkün sahaflar bile fahiş fiyat belirliyor bu ülkeye ne oldu.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Herşey çok güzeldi arkadaşlar, umarım bir sonraki İzmir toplantısına dün aramızda göremediğimiz diğer arkadaşlarımızı da görme ve sohbet etme fırsatı buluruz :)