Geç kalmış teşekkürler...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
14 Mart 2015 günü değerli çizgi ustalarımızla kutladığımız 7. Kuruluş Yıl Dönümü etkinliğimizde bazı isimler vardı ki, olayın heyecanı ve coşkusuna kapılıp onlara katkıları için teşekkür edemedik. Onlar olmasaydı bu güzel etkinlik inanın hepimiz için büyük hayal kırıklıklarına yol açabilirdi.
Bu dostlarımızı yavan da olsa, katkılarından dolayı tekrar kutlamak bizim için bir görev. Peki kimlerden söz ediyorum?.. Mustafa'nın sunumu gibi nick isimlerini alfabetik olarak sıralayacağım isimler şunlar:

1- Kutlamanın yapıldığı Kadıköy İş Merkezi'nin zemin katının kutlamaya hazırlanması, masa düzeni ve misafirlerin karşılamasında rol alan Sinan Kıpçak (Bayposta) dostumuz.

2- Kutlamaya son dakikada çocukluk arkadaşının annesinin vefatı nedeniyle katılamayan ancak plaketlerin ve isimliklerin hazırlanmasında insanüstü bir gayret gösteren Yusuf Ulaş Tüfekçiler (Comedian) dostumuz.

3- Organizasyonun düzenlenme aşamalarını birebir takip eden ve dakika dakika bilgilendirme yapan Karargâh komutanımız Zeki Algan (ertuğrul) dostumuz.

4- Seramoni salonunun düzenlenmesi ve ikramların dağıtılmasında yerinde bir an oturmayan, nick kullanmayan dostumuz, Gürcan Sarı.

5- Bir öğretim görevlisi olarak, gelen misafirlerin karşılanmasını ve isimliklerinin yazılmasını sağlayan Serdar Barış (Nisan Yağmuru) hocamız.

6- Hangisini yazacağımı bilemiyorum ama aklıma gelen bir kaç tanesini yazayım. Ses sisteminin kurulması, sunuculuk, sunum slaytlarının hazırlanması, afişlerin dizaynı, Abdullah Turhan'ı Silivri'deki evinden alıp getiren ve tekrar Silivri'ye özel arabasıyla götüren bir Diyar emekçisi: Mustafa Pala (Raven) dostumuz.

7- Afişlerin dizaynı, sunum ve servis desteği, organizasyonun planlanmasındaki büyük desteğiyle, adminimiz Savaş Okutan (Savok).

8- Afişlerin dizaynı ve basılmasını başarıyla takip eden ve salona asılmasında rol alan, misafirlerle birebir ilgilenen Güngör Uzun (uzung) dostumuz.

...Ve orada tanıştığımız, ancak aksaklık olmaması için koşuşturan Savaş abimizin yeğeni Bahadır.

Bir de çok uzaklardan gelen dostlarımız var tabii ki. Gaziantep'ten gıcır nick'i ile KARAOĞLAN Ahmet abimiz, Çanakkale'den gelen ve ismi gibi kendisi de Vefalı olan Hüseyin abimiz, yine hasta yatağından kalkıp gelen bir başka Ahmet abimiz HACILI, Antalya'dan gelen ve kendisini tanımaktan çok memnun olduğum Murtaza abimiz (murtaza5), Gölcük'den gelen ve fırtına gibi esen, paylaşımlarından çok iyi tanıdığınız Bay_X Recep abimiz. Bursa'dan palio68 Hasan ve ozan&baris İsmail dostlarımız da bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmadılar. İsmini atladığım dostlarım varsa onlardan da özür diliyorum.

Ayrıca, bir çok ustanın bizlerle bulunmasında büyük rol oynayan, kendisi de olağanüstü çizgileriyle çizgiyi görsel bir şölen haline dönüştüren usta çizer Ramazan TÜRKMEN ve kendisini Hoz! Comisc Teksas ve Tommiks kapaklarından çok iyi tanıdığımız, her türlü iletişim desteğini karşılıksız sağlayan Fatih Okta'ya da gönül dolusu teşekkürler...

Ve de tabii ki, fikri oluşturan ve uygulamaya geçmesi için stres dolu saatlerine beraber şahit olduğum, hepimizin çizgi romanı okumaya belki de baştan başlatan sevgili abimiz Haluk Yücesoy (profesör).

Bu teşekkür başlıkta da söylediğim gibi geç kalmış bir teşekkür.
Ancak öyle anlar yaşandı ki, sunumun hemen arkasında planlanmasına rağmen ancak bugün yerine getirebiliyoruz. Küçücük sandığımız ve güç bela yürümeye çalışan çizgi romanımızın, aslında gerek perde arkasıyla gerekse sahnedeki rolleriyle hiç de düşündüğümüz gibi buhran içinde -en azından bundan sonra- olmadığını gösterdiğiniz için sizlere binlerce teşekkürler. Sizleri tanımak benim için bir onurdur.
Sağolun...

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,431
Kendi Koltuğunda
Bende şahsım olarak isimleri geçen ve isimleri geçmemiş bir çok uzaktan yakından destek olan katkıları olan tüm üstadlarıma ve forumdaşlarıma çok çok teşekkür ederim hepinizi saygıyla selamlarım

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Bize unutulmaz bir gün yaşatan, yeni dostluklar edinmemizi sağlayan, emeği geçen tüm dostlarımıza asıl biz, yürek dolu sevgilerimizle teşekkür ediyoruz.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili Mehmet Ali ve The_DarknesS telefonla katılıp başarılar dilediler ve gelemedikleri için üzüntülerini beyan ettiler

Sevgili prince iki gün önceden geleceğini bildirmişti, son anda şehirlerarası ulaşımda bir sorun çıktı ve gelemediği için ne kadar üzgün olduğunu söyledi

Ömer Muz üstad, bir gün önceye kadar geleceğini söylemişti; son gün telefon ederek elinde olmayan nedenlerle İstanbul'a dönemeyeceğini söyledi, tüm katılanlara özellikle selam ve üzüntülerini beyan etti

Halil İ. Yıldırım, önceden planlanan ve Ankara dışından gelecek konuklarının da katılacağı bir etkinlik nedeniyle gelemedi, gelemediği için çok hayıflandığını söyledi

Artvin'den gandor08 dostumuz da gelemediği için üzüldüğünü canlı yayında belirtti

Sevgili tarantula varlığıyla destek oldu, çok mutluydu

Sevgili doktorumuz yeryüzü, o gün kimseye satamadığı nöbeti nedeniyle çok üzüldü, ama zaten hep gönlümüzdeydi

Sevgili raven'imizin sevgili oğlu Fırat, çizgi roman tutkunu ve geleceğin büyük çizeri olarak bol bol fotoğraf çekti; babasının tüm işlerinde yanında ve yardımcısıydı; Abdullah Turhan ustanın çok yakınında olarak bir hayli yararlı öğütler aldı

Sevgili Ozanbarış ve sevgili palio68 ile çizgi roman aşığı oğulları da orada büyük bir şölenin tanıkları, babalarının sevinçlerinin ortaklarıydı

Çeşitli nedenlerle gelemeyen tüm dostların ne kadar üzgün olduklarını, kalplerinin o etkinlikte bizimle olduğunu hepimiz biliyoruz

İhtiyarlık:) nedeniyle şu an hatırlayamadığımız dostların anlayış ve hoş görüsünden emin olarak tüm Çizgi Diyarı ailesinin 7. Kuruluş Yılını bir kez daha selam, sevgi ve saygıyla kutluyorum

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,070
Bursa
Buluşma ve kutlamayı tertip eden dostlarımıza asıl bizler teşekkür ederiz.
Günün yoğunluğu nedeniyle dostlarımızla pek fazla muhabbet imkanı
bulamadığımız gibi bazı dostlarla belki de tanışma faslı bile yapamadık.
Bir daha ki buluşmada tanışma ve sohbet etme fırsatı bulamadığımız, gelemeyen dostlarımızla da görüşmek dilekleriyle..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Muhteşem bir gündü.
Bizim yaptıklarımız ustalara helal hoş olsun.
Keşke daha fazlasını yapabilsek.
Ama bu yapılanlar bundan sonra yapacaklarımızın ilk basamağı olsun.
Gelen,gelemiyen tüm dostlara gönül dolusu teşekkür ederim.
Her şey çizgi roman için.
Diyarımızın 7.yılı tekrar kutlu olsun.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Bakunin'in ve diğer arkadaşların mesajlarında belirttiği bütün çizgiroman dostlarına, o güzel gün ve muhteşem etkinlik için ben de şahsım adına tekrar teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerin sayesinde keyifli bir gün geçirdim, pek çok yeni arkadaş edindim. Hepiniz sağolun :)

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
Karşılık beklemeden paylaşımlarla iğne ile kuyu kazarcasına Çizgi Diyar'ını bugüne getiren bu ailenin bir bireyi olarak Gönül dostlarıyla beraber olmak güzeldi,
20 yılı aşkın süredir tanıştığım ama yaşamda son yıllarda rastlaşamadığım Hakan Alpin,Bülent Akkoç gibi dostlarla yeniden bir araya gelmek güzeldi,
ismen bildiğimiz kalben beraber olduğumuz ama henüz karşılamamış dostlarla Çağrı Çalışır gibi bir araya gelmek güzeldi.
Okuyup,bakıp,kesip biriktirdiğim o güzel kapakları çizen nedense o güne dek göremediğim Yücel Köksal üstad ve diğerleriyle tanışmak ayrı güzeldi.
Benim gibi ayni çizgiye kitaba kapağa bakıp ayni hazzı aldıklarını bildiğim dostlarla bir arada olmak güzeldi.

Yaşamın her yönden bizi baskıladığı,tanıklığında bulunduğumuz gündemin aklımıza zarar verecek boyutlara eriştiği,ekonomik koşulların öyle ya da böyle dişini hissettiğimiz günlerde , kaçış değil neredeyse tutku boyutunda yaşadığımız Çizgi Romanı en gencinden daha az genç olanlarımızla :) bıraksalar sabahlara dek konuşabilecek konumuzun olduğunu bilmek güzeldi.

Bir ilke imza atıp gelecek yıl daha da güzel görkemli ve ses getirecek olduğunu bilmek de ayrı bir güzeldi

Sağolun varolun .
Murat Diksöz