Suat Yalaz'dan Çizgi Diyarı'na selam var...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
15 Mart Pazar günü usta Ersin Burak'ın sergisine uğradığımızda
Suat Yalaz ustamızın da aynı sergiye gelmesiyle büyük şaşkınlık yaşadık. Bir saatliğine uğradığımız sergide zamanın nasıl geçtiğini anlamadan tam üç buçuk saat kaldık. Suat Yalaz'ın doyulmaz sohbetinde gerçekten boyut değiştirdik. Karaoğlan film eleştirilerinden, çizgi romana nasıl başladığına kadar doyumsuz bir sohbetti.
Kendisinden Cumartesi günü yaptığımız 7. kuruluş yılı etkinliğimizi de değerlendirmesini istedik.
Sağ olsun bizi kırmadı ve bakın neler söyledi...

Bölüm 1:

[DM]video/x2jod59_mov06341[/DM]

Bölüm 2:

[DM]x2jocqv_suat-yalaz-cizgi-diyari_creation[/DM]

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,188
Kendi Koltuğunda
Neler kaçırmışız neler kuş kaçtı bir kere anca zamanı geriye alan bir şey olacak profesörün zaman makinesine binsekde cumartesiy e dönsek inan katılmayanlarda gideceklerine ve 2 kat daha kalabalık olacağına emin olabilirsiniz ama ne yazıkki kuş uçtu...Resimlere ve videolara bakıp teselli buluyoruz videolara ve resimlere katkısı olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler arkadaşlar bir nebze sizin sayenizde gitmiş gibi oluyoruz saygılar efendim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Çizgi romana kazandırdığı kahraman ve hareket için,
Suat Yalaz ustaya biz her zaman gönülden teşekkür ediyoruz.
Her zaman ve her yerde yanındayız büyük usta.
Saygı ve sevgilerimizle.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
1965 yılında 13 yaşımda 1 hafta biriktirip, 1 liraya almaya başladığım Karaoğlan dergisinin yayıncısı, yazarı ve çizeri, film yapımcısı Suat Yalaz benim için o günden beri bir efsane olmuştur.Gaziantep'ten kalkıp gelmemin nedeni Haluk Bey'in ısrarı yanında etkinliğe Suat Yalaz'ın katılacağını söylemeside etken olmuştur. Toplantıda "ya gelmezse" diye heyecanla bekledim.(Sevgili Cemil "Suat Yalaz geliyor" diye kulağıma fısıldadı) Geldi. Çok güzel şeyler yazdı imzalattığım kitaba. Yarından sonra onları da paylaşacağım. Usta'ya sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Son düzenleme:

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,065
Bursa
1965 yılında 13 yaşımda 1 hafta biriktirip, 1 liraya almaya başladığım Karaoğlan dergisinin yayıncısı, yazarı ve çizeri, film yapımcısı Suat Yalaz benim için o günden beri bir efsane olmuştur.Gaziantep'ten kalkıp gelmemin nedeni Haluk Bey'in ısrarı yanında etkinliğe Suat Yalaz'ın katılacağını söylemeside etken olmuştur. Toplantıda "ya gelmezse" diye heyecanla bekledim. Geldi. Çok güzel şeyler yazdı imzalattığım kitaba. Yarından sonra onları da paylaşacağım. Usta'ya sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Tex dostumuz Suat Yalaz'a kitaplarını imzalatmak için sırasını aldığında muhabbet o kadar koyulaştı ki arkadaki sırada aldı başını gitti.:) Yazılanları okumak için bekliyoruz dostum.

Suat Yalaz ile bir sonraki gün yapılan söyleşi için bunu bizlere servis eden dostlarımıza teşekkürler.

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539
Suat Yalaz üstadın yaşına hürmet gelip konuşma yaparken bastonunu bırakıp coşması tüylerimi diken diken etti.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Üstad cumartesi etkinliğimize gelirken kollarında birer kişi ile geldi.
Saatle ilerleyip ortamı yaşayınca konuşması sırasında getirilen bastonu reddettti.
Bu gün bu röportajı yaparken ki haline bakınca üstadımızın moralinin ve buna bağlı olarak
gücünün de yerine geldiğini hissettim.
Diyarımızla bir kez daha gurur duydum. Yıllardır onlarca yayın evinin yapamadığını yaptık.
Bu kadar sayıda çizgi roman üstadı bir araya hiç gelmemiştir herhalde.
Teşekkürler Haluk Ağabey, teşekkürler Kaptan.
Bir aferin de kendime, iyi ki buradayım.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,445
güney
büyük ustaya uzun ömürler diliyorum, o yaşayan efsanelerden biridir hem türk sinemasında hem de çizgiroman tarihinde

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,907
ordu-turkey
Üstad cumartesi etkinliğimize gelirken kollarında birer kişi ile geldi.
Saatle ilerleyip ortamı yaşayınca konuşması sırasında getirilen bastonu reddettti.
Bu gün bu röportajı yaparken ki haline bakınca üstadımızın moralinin ve buna bağlı olarak
gücünün de yerine geldiğini hissettim.
Diyarımızla bir kez daha gurur duydum. Yıllardır onlarca yayın evinin yapamadığını yaptık.
Bu kadar sayıda çizgi roman üstadı bir araya hiç gelmemiştir herhalde.
Teşekkürler Haluk Ağabey, teşekkürler Kaptan.
Bir aferin de kendime, iyi ki buradayım.

Şu yazdığının altına imzamı atarım.Hiç bir yayınevi bunu akıl edemez etse de yapmaz.Bu işi çizgidiyarı yaptı ya inanın çok mutlu oldum.Hani kimse artık forumlar sadece zarar veriyor diyemez.Türkiye de ilk kez bir forum bunu yaptı.Seneye daha da ses getirecek bir eylem yapmalıyız.Hatta bunu en az 6 ay önceden birlikte düşünerek yazılı ve görsel basına göstere göstere yapmalıyız tıpkı yurtdışında ki comicscoonlar gibi yada pulpfestler gibi geleneksel hale getirmeliyiz.

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539

Hatta bunu en az 6 ay önceden birlikte düşünerek yazılı ve görsel basına göstere göstere yapmalıyız tıpkı yurtdışında ki comicscoonlar gibi yada pulpfestler gibi geleneksel hale getirmeliyiz.

Çok güzel olur Hatta Yıldıray Çınar gibi Türkiye'de olur ise Mahmud Asrar gibi değerlerimizi de katılmasını sağlamak güzel olur.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Çizgi Diyarı'nı tebrik ediyorum.Çizgi Roman severlere çok büyük bir hizmet veriyor gerçekten.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
Bende Suat Ustanın ellerinden öperim, harika bir röportaj olmuş. Çizgiiyarından bizim bu ustayı dinlememize katkısı olan tüm dostlara sevgiler.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,129
Suat Yalaz ustamızın ellerinden yeniden hürmetle öpüyor, kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bu etkinlik gösterdi ki, çizgiroman da paylaştıkça çoğalıyor, değerleniyor, daha bir güzelleşiyor.. Etkinlikte emeği geçen tüm dostlarımıza minnet borçluyuz. Katkı sunacağım herhangi bir şey olursa da hizmete hazır olduğumu ifade ediyorum.