20 Nisan Pazar 19. İzmir Kitap Fuarı

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
didi.jpg

Değerli dostlar,

Önceden kararlaştırdığımız üzere Çizgi Diyarı İzmir tayfası fuar alanında buluştu. Bu yıl düzenlenen fuarda bizi cezbedecek hiçbir şey bulamadık. Biz daha çok çizgi roman üzerinde yoğunlaştığımızdan sadece çizgi roman satan Gerekli Şeyler, Baykuş Kitap ve Marmara Çizgi stantlarıyla daha fazla ilgilendik. Ama Marmara Çizgi haricinden okuyuca gerekli ilgiyi göstereni göremedik.

Marmara Çizdi'den Erdem beye alakasından dolayı teşekkür ederiz.
SAM_2599.jpg

Erdem Bey, Ben (The_DarknesS) ve Ali (büyük beyaz)
SAM_2600.jpg

Marmara Çizgi Standı, Kitap bakanlar her ne kadar tam gözükmeselerde; loto loto, Mehmet Ali ve baybora

Adı üstünde fuarya kitap indirimi olur dedik ama bizim çizgi romancılarda indirimi göremedik. Fiyatlar kitapçılardakiyle aynı seviyede, internet alışverişinden pahalıydı. Sadece yakın zamanlarda çıkan yayınların olduğu fuarda eski yayın ise neredeyse yoktu. Çizgi romanı yan ürün sayan yayın evlerinde ise kitap bölümlerindeki yoğunluktan çizgi roman bölümleri ikinci planda kalmış izlenimi veriyor.

Bizde fuardan sıkılınca bütün yıl kitap fuarı gibi olan Sevgi Yolu'na gitti ve çizgi romancımız Pınar Kitap'a uğradık. Muzaffer Abi sağolsun vefakar bir esnaf örneği göstererek çay söyledi ve muhabbetimize devam ettik.

SAM_2602.jpg

Soldan Sağa: Muzaffer Ceyhan Yerlikaya (Pınar Kitap), Ali (büyük beyaz), İlhan (baybora), Oktay (okay_izm), Mehmet Ali (Mehmet Ali), Cengiz (hodja35) ve Haluk (loto loto)

SAM_2603.jpg

Bu sefer fotografı çeken Oktay kareye ben ilave oluyorum.

Muhabbet konularımızdan birisi de çizgi romanda kalite. Yeni çıkarttığı yayınlar ile açık ara öne geçen JBC yayıncığıda kutlamak isteriz.

İzmirden sevgi ve selamlar ile...

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Yüzlerinizdeki tebessümün hiç eksik olmaması dileğiyle selamlarımı ileteyim. Bu buluşma sayesinde yüzlerini de ilk kez görme şansına sahip olduğumuz iki dostumuz oldu: baybora ve hodja35.

Umarım Çizgi Diyarı'nın bu türden buluşmalarının ve Diyar'a gönül veren dostların sayısı giderek artar.

Bugün biz de Kadıköy'de Seyfettin Efendi imza gününe katıldık ama üzülerek fotoğraf çektirmeyi ihmal ettiğimizi söyleyeyim. Kafamız neredeyse artık :)

Bir daha söylüyorum; İzmir buluşmalarının birine ne yapıp edip katılmayı istiyorum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Çizgi Diyarı'nın Ege'de yaşayan güzel insanlarına merhaba... İnşallah bir gün hep birlikte toplanıp sohbet etme olanağı buluruz.

12 Şub 2010
15,006
543,719
İstanbul'dan imza günü fotoları gelmedi ama İzmir Kitap Fuarından gelen fotolarla teselli bulduk.
İkinci etap olan Pınar Kitabevi ve çay faslı da çok güzel.
Bir kısım dostları da ilk kez görmüş olduk ve çok memnun olduk.
Üçüncü etap olmadı mı:), Büyük Beyaz dolmadı mı:D
İzmir'e ve İzmir'deki dostlara selam, sevgi ve saygılar...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
İstanbul'dan imza günü fotoları gelmedi ama İzmir Kitap Fuarından gelen fotolarla teselli bulduk.
İkinci etap olan Pınar Kitabevi ve çay faslı da çok güzel.
Bir kısım dostları da ilk kez görmüş olduk ve çok memnun olduk.
Üçüncü etap olmadı mı:), Büyük Beyaz dolmadı mı:D
İzmir'e ve İzmir'deki dostlara selam, sevgi ve saygılar...

Üçüncü etap için seni bekliyoruz Ağabey :D

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Öncelikle güzel İzmir'e,
fotoğraflarda yer alan gönül dostlarım hemşehrilerime gönül dolusu selamlar, sevgiler...
Pınar kitabın sahibi güzel insan Muzaffer beye de ayrıca selamlarımı sunuyorum.
Ahhh İzmir ahhh; benim için bir numarasın ama ben bir numaradan oldukça uzağım.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif