Çizgi Diyarı Büyük Buluşma Daveti 21 EYLÜL 2013

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ayaklarımı uzatmış, çayımı yudumlayıp tabletimde çizgi romanımı okurken telefon acı acı çaldı. Arayan Çizgi Diyarı Çekmece Uçbeyi Karargah-ı Diyarın veziri azamlarından ertuğrul efendi idi.. Ulan dedim bu saatte admin aranıp rahatsız edilir mi diye kendi kendime söylenip telefonu açtım.. Karşıdaki ses tez zamanda Çizgi Diyarının Çinde, maçinde, Rusya, Ukrayna'da, saraybosna, italya, amerika, Türkiye, Edirne Van Sinop Kuzey Kıbrıs bilimum il, ilçe belde ve kasabalardaki üyelerine haber salınıp güzel bir muhitte , Dolapdere Hacı hüsrev'de toplanılsın diye buyurdu, içimden bir an höst diyecek oldum.. Telefondaki ses, emir büyük yerden geliyor, Çizgi Diyarının milli şefi buyuruyor deyince bana susmak kaldı..

Dostlar işte böyle;
Türkiye'de ve yurtdışında Çizgi Diyarı'nın tüm üyelerinin davetli olduğu GENEL TOPLANTI çağırısı yapmaktayım.

Tarih olarak 21 Eylül veya 28 Eylül Cumartesi gününü düşünmekteyim.

Yer olarak şimdilik Kadıköy planlıyorum..

Bu toplantıya katılanlara çay, kahve ve kurupasta benim ikramımdır.

Çizgi romanlar Haluk Ağabeyden.. Gelen herkese istisnasız..

Her üyemiz davetlidir..

Lütfen gün belirterek katılıp katılmayacağınızı bildirin..

Çoğunluğun belirlediği günde toplanmak üzere..

Saygılarımla..

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Değerli dostlarım çok önemli (tez zamanda duyurusu yapılacak.) işlerimden dolayı katılmam mümkün gözükmüyor.

Ama çay, kahve, kuru pasta ve bilimum çizgi roman için ilerki bir tarihte sizi ziyaret edeceğimi söyleyebilirim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Kadıköy bana da uzak (5km) ama emir büyük yerden geldi, katılacağız. :)

Kendimi Kadıköy fikrine alıştırmam epey güç oldu. Lütfen yer değiştirilmesin. 21 Eylül bana daha uygun. 28'i de olur.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Katılmayı planlıyorum ama öğrenmem gereken birkaç şey var:

Öncelikle toplantı saati çok önemli. Buradan otobüse ona göre bineceğim çünkü.

Sonra; Otogar, Alibeyköy ve Ümraniye/Dudullu duraklarından hangisinde inmemin Kadıköy'e kolay ulaşamak için uygun olduğunu bildirebilirseniz mutlu olurum.

Kandırabilirsem, buradaki diğer arkadaşlarla birlikte gelmek isterim. Yarın telefon edip niyetlerini öğrenirim. İnşallah hepsi de katılmak ister. :)

Çoğu arkadaş gibi ben de 21 Eylül diyorum ama gerekirse 28 Eylül'ü de uydururum.

Son düzenleme:

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941

Sonra; Otogar, Alibeyköy ve Ümraniye/Dudullu duraklarından hangisinde inmemin Kadıköy'e kolay ulaşamak için uygun olduğunu bildirebilirseniz mutlu olurum.
......

Sevgili Hadon, Ümraniye Dudulluda inerseniz daha iyi olur. Bir çok otobüs vardır Kadıköy'e giden. Kadıköy zaten son duraktır. Alibeyköy ters gelir. Otogar ise yolu uzatır, toplamda 3 vesaitte gelirsiniz (ama vapur keyfi yapmış olursunuz :) )

Ben gelmeye çalışırım. Her iki tarih de benim için uygun. Böyle bir toplantının düzenlenmesinde vesile olan herkese teşekkürler şimdiden.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili dostlar bu toplantıyı daha özel bir yerde yapmak istiyorum..

Bunun için İstanbul barosuna ait aşağıda resimlerini sunduğum Barobahçe adlı yerde brunch (geç ve uzun kahvaltı) şeklinde bir organizasyon düşünüyorum.. Öğleden önce 11 gibi başlayıp 3-4'leri bulan bir toplantı gibi.. Eşlerinizi çocuklarınızı da getirebilirsiniz.. Gün ve katılımcı sayısını tam olarak belirleyebilirsek güzel bir yaz sonu partisi haline getirebiliriz..

Öneriler ve katılımı artıralım, tanıdıkları zorlayalım..

İncelemek için gideceğimiz yerin internet sayfası..

Bunlar da fotoğraflar:

pic90.jpg

BBCAFE1k.jpg

pic106.jpg

pic498.jpg

pic65.jpg

pic125.jpg

harita1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Şöyle Ankara,İstanbul, İzmir, Antalya eş zamanlı toplansa olmuyor muydu :/ Çok uzak üstadım mümkün değil gelemem :(

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
sevgili Savok ;
toplanti fikri cok guzeldi tam cevap yazacaktim uzaktayim gelemiyorum diye 2.sayfada BAROBAHCE'den bahsedince iyice benim Istanbul hasretimi costurdu. Ama HADON ustad gibi uzaktan gelmeyi goze alamiyorum . Ben Mugla'dayim ama saglik sorunlarindan dolayi uzun sureli yolculuk yapamiyorum belli sure icin ... Size harika bir toplanti dilerim . Benim nacize onerim belki her sehirde olmasada arkadaslarin yogun bulundugu sehirlerde aylik bulusmalar duzenleyebiliriz. Hele siz bulusup ilk adimi atin devami gelecektir inaniyorum . Tum katilacaklara sevgi ve saygilar

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
21-28 farketmez uygun olurum bir şekilde... :)
diğer illerden dostlarda olursa çok keyifli bir toplantı olur gerçekten...

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Eşli olursa bende katılabilirim; çünkü herhangi bir nedenle ayrıldığımda, bir iki aydan erken evin yolunu bulup dönemiyorum. Bundan dolayıdır ki eşim beni hiçbir yere yalnız göndermez.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
O toplantı bir olsun!
O toplantıda bulunmayanlar bir olsun!
Çizgi Diyarı Şerif'i olarak çizgiromanların bana verdiği her türlü yetkiyi kullanarak haklarında yasal işlemleri eee gereken her türlü sertliği göstererek uygulayacağım!

Not: Uzak diyarlardan gelecek arkadaşlarım için evimin kapıları ardına kadar açıktır.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Biz Antalya'dan 4 kişilik bir grup halinde katılabilecek gibiyiz. Büyük bir aksilik olmazsa; Murtaza5, Hakan Sait (Eski Pizagor), Daltas ve ben inşallah ortamı kaçırmayacağız.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Biz Antalya'dan 4 kişilik bir grup halinde katılabilecek gibiyiz. Büyük bir aksilik olmazsa; Murtaza5, Hakan Sait (Eski Pizagor), Daltas ve ben inşallah ortamı kaçırmayacağız.

Sevgili Antalyalı dostlar

Toplantı gününü siz belirleyin 21 veya 28

Sizin kararınıza göre buluşma günü netleşsin

Buluşmak üzere:)

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
Karşıya geçmeyeli uzun zaman oldu , biraz değişiklik iyi olur , nerde hareket orda bereket , bu sohbet kaçmaz , ben de geliyorum :)

punisher27

Kıdemli Üye
15 Ağu 2010
124
80
orada olabilmeyi daha doğrusu sizlerle en azından bir selamlaşmayı çok isterim ama en nihayetinde orda olmam benim yüzümden imkansız :)

sizlere iyi vakitler geçirmenizi temenni ederim :)

not: eğer gelseydim çay işini ben hallederdim, neyse afiyet olsun şimdiden :)

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,694
istanbul
kambursuz düğün mü olur. 21 veya 28 fark etmez.bi aksilik olmazsa ben de oradayım.
bu arada şöyle bir önerim olacak istanbul dışından gelenler için veya orayı bulamayacaklar için arabası olan arkadaşlar tarafından belirli bir saat veya saatlerde üsküdardan veya karşıda bir noktadan mecidiye köy mesela taşıma götürme desteği olsa ne güzel olur.
yav aslında fikir iyiydi ama böyle yazınca ne dediğimi ben bile tam anlamadım ama bi anlayan çıkıp diğerlerine anlatır heralde.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,465
Katılmayı inanın çok isterdim de mesafe çok uzun nasipse başka bir zaman. Toplantıya katılacak çizgi diyarı dostlarına şimdiden keyifli sohbetler dilerim, bende telefonla katılırım artık.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,694
istanbul
ahanda gene aklıma bişiiler geldi.
toplantıyı naklen internetten yayınlayalım.
isteyen görüntülü katılsın.
isteyenle de anlık mesajla karşılıklı konuşalım.
bak gene anlatamadım tam.
neyse bunuda bi anlayan çıkar umarım.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
281
410
Merhaba,
Daha şimdiden çok güzel bir toplantı olacağa benziyor. Eminim ileride keyifle hatırlanacak bir gün olacak.
21 Eylülde kesinlikle katılamam, 28 Eylül içinde henüz bir şey söyleyemiyorum. Bu arada Kanlıca'ya ulaşım Beşiktaş'tan nasıl oluyor?

Katılacak tüm arkadaşlara bol çizgi romanlı, hay bin kunduzlu eğlenceler diliyorum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Arkadaşlar toplantımız 1 saat kadar önce sona erdi; eve ancak geldim. Toplantı notlarını yarın akşama bırakıp, bize yüklediğiniz sorumluluğun gereğini yerine getirelim:

Çizgi Diyarı Büyük Buluşması için bizim saptadığımız tarih 21 Eylül...

Eğer sizler için de sakıncası yoksa bu tarihi netleştirelim, biz biletleri ona göre alalım.

Herkese iyi geceler...

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Toplantı saatini ve zamanını tam belirlenmesi önemli ricamdır. (İş yerinden izin alıp geleceğim için ve benim gibi başkalarıda olabilir diye)

Ve bir öneri isteyen katılır isteyen katılmaz:
Elimizde olan fazla çizgi roman, roman vesaireleride getirelim mi?
Değiştirir, bağışlar gençlere hediye ederiz?
Ben şahsen eğer ki toplantıya katılabilirsem 10 adet roman bağışlama sözü veriyorum :)
Eh yan hediye olarak bir kaç tanede BİLKA olabilir :D

Not: Çizgi romanları alanlar tarama sözü verilecek, taramazlarsa karargahta ulu şef tarafından cezaları kesilecek :p

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
"BEDAVA

Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek değil ama
Acı su bedava;
Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava;
Bedava yaşıyoruz, bedava."

Orhan Veli'den esinlenerek:

Bedava yaşıyoruz, bedava;
Çay bedava;
Kahve bedava;
Kuru pasta bedava;
Çizgi roman bedava;
Bedava yaşıyoruz, bedava...
Ama dostluk bedava değil... Bedeli var. Emek ister, sevgi ister...

Eee... Son durum nedir? Kimler geliyor şimdi?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,465
Toplantı saatini ve zamanını tam belirlenmesi önemli ricamdır. (İş yerinden izin alıp geleceğim için ve benim gibi başkalarıda olabilir diye)

Ve bir öneri isteyen katılır isteyen katılmaz:
Elimizde olan fazla çizgi roman, roman vesaireleride getirelim mi?
Değiştirir, bağışlar gençlere hediye ederiz?
Ben şahsen eğer ki toplantıya katılabilirsem 10 adet roman bağışlama sözü veriyorum :)
Eh yan hediye olarak bir kaç tanede BİLKA olabilir :D

Not: Çizgi romanları alanlar tarama sözü verilecek, taramazlarsa karargahta ulu şef tarafından cezaları kesilecek :p

Kesin gelemiyorum ama arkadaşımızın fikri çok cazip geldi, şefe bende kargo yapıp bir şeyler göndereyim.

Yelpazeleri tararım demiştim. A-3 ebadında olduğundan tarayamadım. Önümüzdeki haftalarda bayrama kadar çok yoğun olacağım, Trabzondan aldıklarımı artık karargaha gönderirim. Başka çaresi yok, ben öyle yapayım en güzel onlar değerlendirir.

Katılan arkadaşlarımıza şimdiden iyi çizgi sohbetleri.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
21 Eylül tarihinde ben de büyük olasılıkla gelebilirim. Ama 28.de kesin gelemem. İnşallah o güzel mekanda çok sayıda katılım olur.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
21 EYLÜL 2013 günü toplanalım artık..

Çoğunluğa uymak iyi olacak..
Evet arkadaşlar 21 EYLÜL 2013 günü toplanalım artık..
Program kısaca şu..
Daha önce yaptığımız gibi üç aşamalı planlıyorum..

1.Aşama
21 Eylül 2013 günü saat 12:00 Büyülü Dükkan Kadıköy adresinde toplanıyoruz. Saat 14:00'e kadar Çizgi romanın kutsal mabedi ve de özellikle çayı kahvesi bedava olan (çorba da ısmarlarız diyorlar ama ben görmedim) Sevgili İlyas'ın dükkanı BÜYÜLÜ DÜKKAN'da toplanıyoruz. Gelen her 10. kişiye birer adet çizgi roman Haluk Abiden..

2. aşama
Saat 14 gibi uzun süreli muhabbet edebileceğimiz hemen Büyülü Dükkanın arkasında bulunan Teras kafe'ye (adını yanlış hatırlıyor olabilirim) geçiyoruz, burada yaklaşık 4-5 saat kalmayı planlıyorum.. Çaylar, kahveler bilumum meşrubat(alkolsüz), kekler ve ekler benden(yalandan kim ölmüş), tanışma, kaynaşma niye daha önce toplanmamışız ki dedirtecek bir muhabbet..

3.aşama
Artık devir ağır abilerin devri.. "Büyük"ler gelince saygıda kusur etmemek lazım.. İstavrit, hamsi tava, çeşitli mezeler eşliğinde günün kritiği, dedikodusu ve muhabbeti.. Alman usulü..

Bu programa itirazı olan varsa..
Hiç konuşmasın..

Dostlar bu davet yalnızca Çizgi Diyarı'na özgü değildir, çizgi romana gönül vermiş herkes davetlidir..

Bu davet bizim..

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
3. kısıma mutlaka dahil olacağım, 2. nin de bir kısmına yetişebilirim sanıyorum. Kalabalık katılım olacaksa 3. kısım için ön hazırlık yapılması faydalı olabilir.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
O görevi Nihat'a verdim. Yarın Kadıköy'de fizibilite çalışmaları, lokasyon araştırmaları yapacak.. Yapacak dediysem yapacak.. Metazori dedikleri şey böyle bir şey miydi acaba?