Ankara'da buluştuk 25 Kasım 2012 Pazar

12 Şub 2010
15,006
543,719
grnt0025w.jpg

Önce Abdullah kardeşimiz geldi
Ankara'nın en genç Diyarlısı
Çizgi Diyarı Gücünün vazgeçilmezlerinden
İstikbalimizi ona emanet edeceğiz

1003042at.jpg

mersan0 (Murat) kamuda mühendis olarak çalışıyor
Hoş sohbetiyle ortamı ısıttı

1003050s.jpg

Caretta ( Atilla ) ile Ramazan Türkmen
Suat Yalaz mı? Milazzo mu? tartışmasında berabere kaldılar

1003041s.jpg

Caretta'yı, sigara böreğinin tadına bakmazsan çizgi romanlarıma da bakamazsın diye tehdit ettim ama ne pastaya ne de sigara böreğine iltifat etmedi, zorla bir kaç bardak çay içirebildim

mersan0 'ın babayiğit görünüşüne de aldanmayın, ona da ikramdan sınıfta kaldım
yok kardeşim yediremedim.. börekler, pastalar elde kaldı

grnt0024.jpg

1003044.jpg

Soldan sağa spikespiegel ( Ömer ), Abdullah ( Adı üstünde:) ), Caretta ( Atilla ), mersan0 (Murat), esattr ( Suat ), Profesör ( Haluk ), R. Türkmen ( Ramazan )

Sevgili esattr hasta olmasına rağmen aramızda yer aldı, dünyalar tatlısı sohbetiyle şimdiden özledim. İki adet orijinal heavy metal dergisini armağan etti. Zarif, nazik, olgun bir beyefendi. İkinci kez görüşmekten onur duydum.

Caretta dostumuz tam bir beyefendi, hassas ruhlu. Tarama virüsünü bulaştırmak için şırıngayı hazırladım, muayene masasına oturttum ama ilk deneme başarısız oldu, kaytarma eğilimine girdi ama azmin elinden kurtulamaz, tekrar deneyeceğim.

Bahadır, abartman ve merkal mazeretleri sebebiyle fotoğrafta yer alamadılar.
Savok, ertuğrul, şerifengin, ruh adam ve abartman telefonla canlı yayına bağlandılar.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Bizde burda toplandık ne yapalım yani :)
Tanıdık tanımadık yüzleri gördük mutlu olduk tabiikide..
Haluk abimiz yine yaptı yapacağını gencini yaşlısını bir araya getirip kaynaştırdı!
Mutlu olduk sevindik..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Azmin ve istibdatın elinden bir şey kurtulamaz..
Aslında biraz daha fazla bağırsaydım, aynı anda Türkiye'nin yedi bölgesinde aynı anda online toplantılar düzenleyecektim, ama şimdilik Ankara ve İstanbul'u bir araya getirebildim..Oradakilerin yüzünde gülümseme biraz fazla özellikle spike'ta, demek ki Spike'a gönderdiğim mesaj ulaşmamış ee Haluk Ağabey kibar insan ne de olsa.. Birde Ankara'ya gittiğimde ilk iş sayım yapacağım kitaplar eksilmiş mi diye? Umarım bu toplananlarla bir araya en kısa zamanda geliriz..Sevgilerimle..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Güzel insanları bir araya getiren bu toplantıya katılamadım ya, eski dostları görememek, yenileriyle tanışma fırsatını kaçırmak, Haluk Bey'in çizgiroman hazinesinin büyücek bir bölümüne haznedarlık yapan o ofisdeki havayı soluyamamak cezam oldu zaten. Bir dahakine inşallah...

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
Azmin ve istibdatın elinden bir şey kurtulamaz..
Aslında biraz daha fazla bağırsaydım, aynı anda Türkiye'nin yedi bölgesinde aynı anda online toplantılar düzenleyecektim, ama şimdilik Ankara ve İstanbul'u bir araya getirebildim..Oradakilerin yüzünde gülümseme biraz fazla özellikle spike'ta, demek ki Spike'a gönderdiğim mesaj ulaşmamış ee Haluk Ağabey kibar insan ne de olsa.. Birde Ankara'ya gittiğimde ilk iş sayım yapacağım kitaplar eksilmiş mi diye? Umarım bu toplananlarla bir araya en kısa zamanda geliriz..Sevgilerimle..

nasıl gülümsemem savok. beni çok mutlu eden ve uzun zamandır beklediğim bir buluşmaydı. genci yaşlısı bir çok nezih insanlarla kurduğum bu bağ herşeye değer. abilerimiz de sağolsunlar hem ikramları, hem çizgi roman koleksiyonları, hem güleryüzleri hemde hoş sohbetleriyle bizleri çok güzel ağırladılar. katılan katılamayan herkese çok teşekkür ederim.

bu bizim için iyi bir başlangıç oldu. umuyorum ki artık başkentte irili ufaklı bir çok toplantının kapıları ardına kadar açıldı. en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Börekler duruyormu,pastadan kaldımı.:DNiye yolumuz düşmedi diye üzüldüm keyfiniz daim olsun arkadaşlar.Aynı dili konuşan insanların birarada olduğu fotoğrafları seyretmek çok keyifli:)

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
şunu belirtmeden geçemeyeceğim; toplantımızda hoş birde tesadüf vardı ki hepimizin dikkatini çekti
resimlerde gördüğünüz kuru pasta paketinin üzerindeki marka çok ilginç

sıkı durun: BONELLİ pastanesi:)
(based on a true story)

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,542
Tebrikler .
Herkes harika görünüyor.
Profesör ağabeyimizin ayağının değdiği yer şenleniyor.
Ne güzel.
En kısa zamanda biz de İstanbul ' da bir misilleme toplantısı yapmalıyız. :)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Sayın Profesör'ün ev sahipliğinde buluşmamız,keyifli bir çizgi roman
muhabbeti eşliğinde hazırlanan ikramlardan tatmak çok keyifliydi doğrusu.Hiç tanımadığınız insanlarla buluşuyorsunuz ama hepinizin ortak paydası çizgi roman.Böyle olunca da zamanın nasıl geçtiğini
farketmiyorsunuz bile.
Haluk Bey'in çok zengin bir çizgi roman birikimi var.Yani Çizgi Diyarı'nın "Profesörü" olmayı hak ediyor.Tarama,beyazlatma,kırpma v.s.
konularında beni bilgilendirmeye çalıştı ama kendisinin de dediği gibi
ilk hamle olumsuz!
Meğerse eşzamanlı olarak İstanbul'daki dostlar da toplanmış.Barış
Volkan,Ertuğrul ve Savok bizleri aradılar.Sağolsunlar.
Benim kızım burada okuyor.Ben artık Ankara'ya her geldiğimde Haluk Bey'i arayacağım...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Uzun zamandır böyle güzel bir gün geçirmemiştim,aynı zamanda böyle güzel insanlarla bi arada bulunmamıştım. Umarım devamını getiririz bu buluşmanın. Ayda 1'e filan çıkar hiç olmazsa. Tekrar herşey için herkese teşekkürler :)

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
herşey çok güzelmiş, abdullah lotto gömleği giymiş loto abisinin
reklamını yapıyor, bizim gruptan olduğu belli.onu görmesem de
çok seviyorum.caretta pasta, börek ,çörek yemiyor, masrafsız
arkadaş.mersan0 ( murat) kardeşim, kilo size yakışmış görünüyor.
sevgili esattr geçmiş olsun,paylaşımlarının hastasıyım.ömer arkadaşımız
sevgi dolu ,r türkmen kardeşim ince eleyip , sık dokuyor gibi.adaşım olan profesör abimiz de herzamanki gibi önderlik yapmış.bu güzel kareleri bizlere
tanıtıyor, ben şahsen çok memnun oluyorum.mustafa abi , haluk abi
beraberliği de çok güzel .teşekkürler arkadaşlar. :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
Gerçi bizim forum hiç öyle olmadı ama yine de sohbetlerin, sanal dünyanın soğuk havasında cereyan etmesindense, dostlukların ete kemiğe büründüğü bu türden buluşmalar çok ama çok kıymetli. Çizgi roman sevgisi acayip bir şey; galiba en masum yanımızı temsil ediyor çizgi roman, deneyimlerimizle, başımıza gelenlerle, dertle, tasayla kirlenmemiş yanımızı. Bu yüzden farklı kuşaklar, farklı düşüncelere sahip insanlar büyük bir hoş görüyle yan yana gelebiliyor. Umarım bir gün ben de oradaki dostların her birinin elini sıkma, sohbetinden istifade etme şansına sahip olurum. Umarım bir gün bu fotoğraf karelerine onlarca, yüzlerce yeni yüz eklenir.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,099
Tek kelimeyle güzeldi... Kendimi unuttum iki saat boyunca. Başta Profesörümüz olmak üzere herkese teşekkürler...

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Haluk ağabey her zaman ki gibiydi. Misafirperver ve çok makul bir insan...
Tıpkı Caretta ağabeyimiz gibi..
Tanıdığım için çok şanslıyım kendi adıma. Tıpkı yeni tanıdığım diğer dostlarımız gibi.
Murat tam bir kafa dengi ve çizgi roman sevdalısı. Bilgili, birikimli.
Abdullah iyi bir çizgi roman okuyucusu. tıpkı bizim çocukluk ve gençliğimizdeki gibi.
Katılan diğer arkadaşlarımızda çok değerli insanlardı. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Esattr'yi tekrar görmek güzeldi. Unutulmadığımıza sevindim.:)
Son anda ayrılırken tanışma ve sohbet imkanı bulduğum spikespiegel'e de ilgisi için teşekkür ediyorum.

Bir dahaki sefere nice dostlarla tekrar buluşmak dileğiyle... Çok teşekkürler Haluk abi.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
fotoğrafları görünce ne kadar dosthane bir forumda olduğumu tekrar anladım
gerçekten forumlarda ender görülen kıskandıracak bir tablo
bir zamanlar hepimiz çizgiroman okuduk ve şimdi o roman sevgisi bizleri bir araya getirmiş yıllar sonra
hepsi bu forum sayesinde
bu tablo için tüm kalbimle sizlere teşekkür ederim
belki birgün bende sizlerle tanışma şansına sahip olurum :rolleyes: