15 Kasım 2012 İzmir buluşmamız..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Yaz gibi sıcak bir gündü saha ve zemin müsait olunca ADKİT topluluğu bir araya geldi.

ADKİT açılımı,(Aynı Dili Konuşan İnsanlar Topluluğu)

Ayak üstü merhabanın ardından ayağımızın tozuyla aç bizon sürüsü gibi Doğan kitabevine taarruza geçtik.:)

0861309x982.jpg

Soldan sağa,Ümit,Çaycı abimiz,Cihan(Shevarash)arkadaki abi miz Doğan kitabevi sahibi,Haluk abi(lotoloto)ve İzmir'den yeni çizer arkadaşımız Semih..
0871309x982.jpg

Ümit,ben,haluk abi ve İzmir'li çizer misafirimiz Semih..

0881309x982.jpg

Çizgiromanlar en alt rafta,yada hakkettiği yerde..

0901309x982.jpg

Cihan ve Haluk abi sıraları bozmadan yavaş olmam için beni ikaz ediyor,panik yok,alacağız.:)

0941309x982zqz.jpg

Hummalı bir araştırmada trans halindeyken kitapevi sahibi Ali bey çayınız diyor.:)Mutlu oluyorum..

0841309x982.jpg

Ümit sararmış sayfalarına rağmen comics olsun benim olsun diyor.

0931309x982.jpg

Haluk abi yazı fontu ve renklerle ilgili teknik konularla alakalı incelemelerde bulunuyor.:)

0971309x982sqs.jpg

Süre kısıtlı acilen çay kahve molası veriyoruz.Halık abi,Ümit,İzmir'li çizer arkadaşımız Ozan ve kankası Semih,Cihan ve ben.

0961309x982.jpg

Ümit konferans konuşmasını bizlere anlatıyor bu arada çizer dostumuz Ozan trans halinde önündeki romanları açmadan okumaya çalışıyor.:)

0991309x982.jpg

Kafeteryadaki arkadaş ise foto böyle çekilmez diyor,hepimiz anladık..

Efendim bizde haberler böyle,
Kalleş saat fazla mesai yapıp süreyi erken bitirdi anlatacak o kadar çok şeyimiz olduğunu farkettik artık yeni buluşmalarımızı kuşluk vaktinde başlatıp gün batana dek sürdürme kararı aldık güzel bir gün geçirdik yeni toplantılarda görüşmek üzere.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

kemancı

Yeni Üye
14 Kas 2011
19
39
Hepiniz çok mutlu görünüyosunuz. Kıskanılacak gıpta edilecek bi durum . Sanki bi sandık altın bulmuş gibi çoçuklar gibi mutlusunuz kitapların içinde. Umarım kitaplardan bizim payımızıda düşer. Doğrusu hem kıskandım hem o kitapcıda olmayı çok isterdim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,617
hiçbiryerde :)
şu doğan kitabevinin önünde olsaydım şu an!....
ne konuştunuz bakalım,anlatırsınız bilahare!!!
Meraklıyımdır da biraz...
bize de kısmet olur umarım şöyle güzel izmir
muhabbetleri...
teşekkürler...

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Abi resim altı yorumlara bittim, özellikle Ozan`ın sayfaları açmadan kitap okuması durumuna :D

Havadan sudan, çizgiromandan kitaptan, ülkeden politikadan, akla ne gelirse kısa sürede sohbet ettik. Maksat günlük hayatın koşuşturmasından uzaklaşıp biraz farklı bir nefes almak...

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Dişimin kovuğuna yetmedi şu iki günlük İzmir turu, büyük beyaz, kesinlikle ve kesinlikle sadece gezmeye sohbete gelmem gerekecek bir dahaki sefere.

Bu arada pozlarıma bayıldım valla: Çizi roman amele oturuşu, çizgi roman aramak için kafanı tezgaha sok duruşu...

Çay olayı da harikaydı :) Doğan kitap sahibi peşimizde dolandı garibim resmen "çay için, çay için ama, bak soğuyor için ama" diye. Bir türlü açıklayamadık "biz çizgi romancıyız, yağmaya geldik, be cool" :cool:

OzanTheRed

Yeni Üye
17 Kas 2012
2
9
izmir, Turkey
İylenceli ancak bir o kadar kısa bir gündü. Bir de ikinci el kitapcılarımızda eskiden olduğu gibi dolu dolu çizgi roman bulsak, bulduklarımız icin kavga etsek sonra aldığımız çizgi romanlardan cok arkadaşlarımızın aldıkları çizgi romanlara bakarak iç çeksek... ahh ahhhh... yok artık o günler...
Ben aranızda yeniyim hatta o gün Ümit sayesinde masadaki çizgi roman severlerle tanıştım ancak sanki 10 yıllık arkadaşımmış gibi de devam ettik güne... :) Çizgi roman böyle birşey işte.

Ümit hakketten ya gravatla falanda süper pozlar vemişsin. Feci feci. :)

Bu tür buluşmalar İzmirli arkadaşlar arasında oluyorsa lütfen banada haber verin. Ümit'i beklersek yandık. :)

Kolay gele.