Çizgi Roman Dünyası Kocaeli Buluşması

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Sevgili Bayar sayesinde Kocaeli'nde de bir çizgi roman mekanımız oldu. Kendisi tanıdığım en alçak gönüllü en muhabbetli okuyucu ve koleksiyonerlerden biri. Westernler, özellikle esseGesse konularında uzman. Arada bir mekanda buluşup muhabbetleşiyoruz. Bu arada Almanya'da yaşayan bir zamanların kapak ressamı Serdar Hızlı'da geçen ay Kocaeli'ndeydi.

sdc14619.jpg

70'li ve 80'li yılların ünlü kapak illüstratörü Serdar Hızlı'yla beraberiz...

sdc14631.jpg

Kocaeli'nin biricik çizgi roman cenneti Çizgi Roman Dünyası'nın sahibi sevgili Bayar'la birikteyiz.

sdc14622.jpg

Serdar Hızlı elimizde görülen Ceylan Yayınlarından çıkan Tommiks, Teksas ve Teks kapaklarını resimlemiş. Teks'in 69'luk serisi ve Tommiks ve Teksas'ın 50TL'lik serilerinde bolca çalışması var.

sdc14620.jpg

Serdar Hızlı bir zamanlar vücut geliştirme sporu yapmış. Üstat, bazı kaslarını hala koruyor.

sdc14623.jpg

Yaklaşık 40 yıla yayılmış bir dostluk, elimizdeki kitaplar sayesinde gelişti. Biri çizdi biri okudu, günü gelince hepsi Çizgi Roman Dünyası'nda buluştu.

sdc14625.jpg

Kocaeli'den bir çizgi roman koleksiyoncusu, Engin Erdem.

sdc14627.jpg

Genç dostumuz Cem. İdealist, okumayı seviyor. Asker olmak istiyor. Ona Yüzbaşı Volkan okumasını tavsiye ettik:)

sdc14621j.jpg

Serdar Hocam, Kocaeli'li. Resimlediği kapaklardan bazılarını bizim için imzaladı. Teşekkür ederiz.

Selamlar
Lami

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
geçen ay kocaeli'ne gittiğimde çarşıda
kitabevi,sahaf ararken bulmuş,tanışmıştım
"çizgi roman dünyası"nı şehre kazandıran
dost canlısı bayar bey ile.
mutlaka uğranılası mekanlardan...:)
selamlar,sevgiler...

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
İzmit gezilerinden birinde uğramak şart oldu :) . Umarım bir gün çizgi roman okuyucuları, Türkiye'nin her yerinde böyle mekânlara kavuşurlar ve yeni bir nesil daha bizim gibi nasiplenir.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Adresi şöyle: Hürryiet Cad. Şafak Pasajı, No:125 İzmit
Tarifi:İzmit'te Demiryolu caddesinde Belsa'nın paraleline geliyorsunuz. Caddenin kenarında Domino Pizza'yı buluyorsunuz. Bitişiğindeki Pasaj'dan girip bir L çiziyorsunuz, en sondaki dükkan. İçeride sizi güzel muhabbet, çay ve çizgi romanlar bekliyor...

Selamlar
Lami

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,662
Kasımpaşa
İstanbul, İzmir, Antalya, Kocaeli
yakındır artık Çizgi Diyarı Genel Kurulunu toplamaya,
yakında Yurtdışı toplantıları da başlarsa şaşırmayın..
internet ağlayacak..
Şakası bir yana ben zaten sizleri tanıyorum..
Çizgi roman okuru olmak böyle bir şey.
Hepinize selamlar..
Sizleri gördüğüme sevindim..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,763
İstanbul
Cizgi roman sevdalilarini bir arada gormek ne guzel. Gozler isil isil. Hic buyumeyen, hic buyumeyecek cocuklar...

Giyaplarinda tanidigim bu cocuklarla yuz yuze de tanismayi istiyorum .

Gozlerinizdeki isik hic kaybolmasin dostlar.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Sevgili Lami Tiryaki ile 5-6 yıl kadar önce İzmir'de tanışma onuruna erişmiştim. Gerçekten insanın "tanıştığına memnun" olacağı kişilerden biri. Saygılarla...

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Kocaeli'ye böyle bir dükkan lazımdı gerçekten.bu habere en çok ben sevindim :)
herkese hayırlı olması ve çizgiromana yeni okurlar kazandırması dileğiyle.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Teks 69 luk serinin kapaklarında Ömer Muz yazıyor..

Merhaba,
O dönemlerde yayınevleri tüm seri kapaklarını tek bir ressama emanet etmiyorlardı. Serilerde birden fazla kapak illüstratörü görev yapardı. Ceylan çizgi romanlarında 70 sonrası dönemde Ömer Muz, ağırlıklı olarak yer almıştır. Ancak tek ressam değildi. Yücel Köksal, Serdar Hızlı ve bazan da birebir orijinal kapak illüstrasyonlarla birlikte eserler yayına girerdi. Benzer durum diğer yayınevleri için de geçerliydi. Yalçın Dağlı, Aslan Şükür, Yücel Köksal gibi ressamları aynı seri içinde sık sık görmek mümkündü.

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Sevgili Lami Tiryaki ile 5-6 yıl kadar önce İzmir'de tanışma onuruna erişmiştim. Gerçekten insanın "tanıştığına memnun" olacağı kişilerden biri. Saygılarla...

Dostum selam, naaber nasılsın?.. Ya bir daha görüşemedik bir türlü. Bu aralar yoğun İzmir programı görünüyor. Bir gelişimde haber veririm muhakkak görüşelim.

Selamlar
Lami