Karargah'ta Abolardis Rüzgarı Esti.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
LlD7Y.jpg

LlKr6.jpg

LtVtR.jpg

LtJRe.jpg

Sevgili dostlarımız Nadir ve Murat karargaha ziyarete geldiler.
Pandemi sonrası buluşmalarımızın açılışını yaptık.:)
Ben bu buluşmadan çok keyif aldım.
İki kardeşin bilgi birikimi, sohbetimize büyük tat kattı.
Ziyaretlerinden dolayı Murat (Abolardis) ve Nadir dostlarımıza gönül dolusu teşekkür ederim.
Güngör hocama ziyareti için ayrıca teşekkür ederim.
Velhasıl çok güzel bir gündü.
Tüm dostlarla birlikte olmak dileğiyle.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili dostlarımız karargahımıza hoş gelmişler.
Her geçen gün daha da büyüyen diyarımızda merkez buluşma noktamızda olmaları sevindirici.
Umarım bir daha ki ziyaretlerinde ben de katılabilirim.
Selam ve sevgiler.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Uzun pandemi sürecinde karargâh buluşmalarımız da sekteye uğramıştı.
Bugün açılışı yaptık. Sevgili Murat ve Nadir dostlarımızla dereden tepeden konuştuk, büyük keyif aldık.
Teşekkürler dostlar, tekrarını bekleriz.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Sürpriz bir şekilde İstanbul' a yolumuz düştü.Kadıköy' de bir gün önce İlyas beye uğradık eksik kalan çizgi romanlarımızı tedarik edip Büyülü ortamından istifade ettik.İlyas bey gönlü zengin ,misafirperver hoşsohbet çok değerli bir insan.Çay üstüne çay ,inanın zorla kahveler ikram etti.Bu arada kendisi sevgili dernek Başkanımız Önder bey ve çok kıymetli Altan beyi aradılar.Onlarla İlyas beyin yanında uzun uzun sohbet ettik.İlyas beyin o efsanevi ortamında hiç tanışmadığımız dostlarla ,büyüklerimizle zamanın nasıl geçtiğini bilemedik.İstemeyerek ,üzülerek dostlardan ayrıldık.Ayrılmadan önce sevgili Altan ağabeyimiz çok kıymetli ( Ertuğrul ) Zeki bey ağabeyimizle görüştüler.
Ertesi gün efsanevi Karargaha uğradık.
Güngör bey ağabeyimizde sağolsunlar bizi orada bekliyordu.
Zeki bey ve Güngör bey le uzun uzun,hemen her konuda sohbet etmenin derin mutluluğunu yaşadık.
Nadir ( aslında büyük biraderim ) ile değerli üstadlarımız ve ben abartısız 40 yıllık dost gibi sıcak ve samimi bir ortamda muhteşem dakikalar geçirdik.
Zeki bey ve Güngör bey bizi öylesine mahçup ettilerki çaylar,yemekler söylenmez tabi ama o sıcaklıkları gözlerinde ki o dostluk ,kardeşlik hissi,içtenlik duygusu kalpten gelen o sımsıcak enerjileri ile adeta zaman su gibi akıp geçti.
Elleri öpülesi bu değerli insanlara o kadar çok şey borçluyuz ki.
Yüzlerce kitap daha rahat taransın diye sayfalara ayrılmış.İçimiz sızladı ama o kitaplarında tekrar onarıldığını ,birleştirildiğine dair örnekler bizi mutlu etti.
Düşünün ki o kadar kitap sadece biz okuyabilelim diye tek tek sayfalarına tekrar birleştirilmek üzere ayrılmış.
Karargah tam anlamıyla bir Hazine.
Enerjisi çok yüksek.
Çizgi romanların büyülü dokusu her yerde.
Asla ayrılmak isteyemeyeceğiniz eşsiz bir yer.
O kadar çaba,masraf,emek olağanüstü.
Sohbet sırasında Savaş bey yoğunluğu nedeniyle selamlarını iletti bizlere.
İstanbul un tarihi dokusu içinde bizler için mutlaka uğranılması gereken ,dostluklarını görmeniz gereken bu eşsiz insanlardan ayrılırken çok duygulandım.Maalesef duygularını yoğun yaşayan bir insan olarak ailemden ayrılırcasına hüzünlendim.
Güngör bey bizleri aracıyla en yakın ulaşım hattına kadar götürürken üzülerek ,maalesef çok üzülerek bu değerli dostlardan ayrıldık.
Şimdi dönüş yolundayız ,ama Nadir ( değerli ağabeyim ) ve ben inanın çok hüzünlüyüz.
Çok çok teşekkür ederiz.
Konukseverliğiniz için ,hediyeleriniz için, içimizi ısıtan o güzel dostluklarınız için.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Sevgili İskenderunlu üstadım ben Güngör bey üstadımızın ilk resimde sağ yanındayım. Nadir ağabeyim Zeki ağabey ve Güngör ağabeyimizin arasında.
Ben kirli sakallıyım.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,335
hiçbiryerde :)
Sevgili "abolardis" Murat üstadım ve
değerli ağabeyi Nadir dostumuzla
birlikte komutan ve Güngör hocamı
resimlerde de olsa görmek beni de
mutlu etti. Evet, karargah buluşmaları
her zaman çok keyifli, büyülü bir ortamda
olmuştur. Tekrar buluşmak dileğiyle tüm
dostlara selamlar, sevgi ve saygılar.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,963
103,817
Sevgili arkadaşımız Murat ve ağabeyiyle Büyülü dükkanda İlyas kardeşimizle ve Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı dostumuz Önder Çakıyla beraber çok güzel bir sohbet yaptık. Kendilerini tanımak çok güzel. Kendilerini daha sık bekliyoruz ve daha kapsamlı daha geniş katılımlı sohbetler için.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Kısa İstanbul ziyaretimizde kendileriyle şahsen tanışmaktan onur duyduğumuz değerli dostlarımız , ağabeylerimize içtenlikle teşekkür ederim.
Güleryüzlü , samimi , güzel yürekli güzide insanlarla sohbet etme , şansı yakalayabilmenin derin huzuru içindeyiz.
Nadir ağabeyim ile aralarında bulunmaktan , sonsuz mutluluk duyduğumuzu belirtirken Zeki ve Güngör ağabeyimiz , İlyas ağabeyimiz , Altan ve Önder ağabeylerimize şükranlarımızı sunarız.
O büyülü atmosfere ait fotoğrafları özellikle paylaşmak istedim.
Daha uzun birlikte olmayı gerçekten çok isterdik ama büyük ağabeyim Nadir Muğla'ya gitmek zorundaydı çocuklara söz vermişti.
Benim niyetim aslında bir kaç gün daha kalmaktı ancak şartlar malum tekrar dönüş yapmamız gerekti.
Önemli olan zamanın uzunluğu değil kalitesiydi.
Dostlarımız değerli ağabeylerimiz bizleri Kadıköy'de yalnız bırakmadılar.
Artık yaşımız 50 ye dayandı yarım asırı geride bırakıyorum yakında.
Çizgi roman severlerin güzelliklerini doya doya yaşadık.
Canı gönülden dostlarımıza , ağabeylerimize çok teşekkür ederim.
Zeki ağabeyle görüşmemizde " abi ben sizleri yabancı görmüyorum ki dedim.Oda Murat bende sizi yabancı görmüyorum ki " diye yanıtlamıştı.
Şahsen tanışmadığımız insanlara duyduğumuz o muhabbet ve sevginin ne kadar içimize işlediğini düşündüm.
Yabancı görmüyorum ki içtenlikle.
Onlar ailemiz gibiler.
Dostlarıma , ağabeylerime çok teşekkür ederim.

miro1970

Yeni Üye
25 Nis 2021
10
21
Herşey için çok teşekkürler.sizleri
Tanımaktan çok memnun oldum .Her şey gönlünüzce olsun Dostlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili abolardis bir defada neredeyse tüm dostları görmeyi başarmışsın.
Vallahi bravo.
İyi de etmişsin!..
Yalnız dikkat et alışkanlık yapar...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Dostları bir arada görmek mutluluk verici.Yüz yüze görüşemediğimiz dostları fotoğraflardan görmekte oldukça güzel.
İyi ki buluşmuşlar,selamlar.