Karargah'ta 23 Nisan Kutlaması.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
EfcF6B.jpg
[/IMG]

EaMvrF.jpg
[/IMG]

Dostlarımız güzel bir süpriz yaptı.
Rıdvan bey,Metin bey,Güngör Hocam,Doktor Cemil dostlarımızla birlikte çocuklar gibi şendik,
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladık:D çaylı sohbet eşliğinde günün nasıl geçtiğini anlamadık.
Toplantı sezonunu açtık,tüm dostlar davetlimizdir,her zaman sohbete gelebilirler.
Bu güzel gün için, ziyarete gelen değerli dostlara teşekkür ederim.
Birlikte olmak dileğiyle.
Selamlar,sevgiler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Selam olsun karargaha, selam olsun ordakilere.

Mesafe uzakya doktorda almış eline Türkiye Çoçuk nisbet yapıyor.

Bayıldım fotolara.

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
480
Ilk resimde hepinizin ellerinde tuttugu Fumetti posterini birkac sene once Karadag'in baskenti Podgorica'da tesadufen rastladigim bir cizgi roman dukkanin da gormustum. Dukkan sahibine satin alabilirmiyim diye sordugumda "sadece bir tane var maalesef" yanitini almistim. Zaten dukkanda bulunan hangi posteri sorsam ayni cevabi almistim :rolleyes:)

Cok guzel bir poster ve tum Fumetti karakterlerini barindiriyor. Siz nereden aldiniz diye sorsam umarim cevap verirsiniz :)

Dukkanda gorup resimledigim afis asagida gorulebilir. Eger bir gun yolunuz baskent Podgorica'ya duserse dukkanin adi Strip Klub Mister No (akliniza baska bir klup gelmesin, ciddi ciddi cizgi roman dukkani :p) Kucuk ama dolu dolu cizgi roman dukkani. Agirlik Fumetti ama Marvel, DC ve diger ulke cizgi romanlarinin Sirp dilinde basilmis versiyonlarida mevcut. Ancak orjinal baski satmiyorlardi.

Ekli dosyalar

• Rotation of 20171002_185923.jpg
    Rotation of 20171002_185923.jpg
    97.4 KB · Görüntü: 25

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Ilk resimde hepinizin ellerinde tuttugu Fumetti posterini birkac sene once Karadag'in baskenti Podgorica'da tesadufen rastladigim bir cizgi roman dukkanin da gormustum. Dukkan sahibine satin alabilirmiyim diye sordugumda "sadece bir tane var maalesef" yanitini almistim. Zaten dukkanda bulunan hangi posteri sorsam ayni cevabi almistim :rolleyes:)

Cok guzel bir poster ve tum Fumetti karakterlerini barindiriyor. Siz nereden aldiniz diye sorsam umarim cevap verirsiniz :)

Dukkanda gorup resimledigim afis asagida gorulebilir. Eger bir gun yolunuz baskent Podgorica'ya duserse dukkanin adi Strip Klub Mister No (akliniza baska bir klup gelmesin, ciddi ciddi cizgi roman dukkani :p) Kucuk ama dolu dolu cizgi roman dukkani. Agirlik Fumetti ama Marvel, DC ve diger ulke cizgi romanlarinin Sirp dilinde basilmis versiyonlarida mevcut. Ancak orjinal baski satmiyorlardi.

IMG_4174.jpg

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Bizde de sadece bir tane var,başka yok.
Dostumuz tarafından hediye olarak geldi.
Karargahta en güzel yerde yerine alacak.

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladık:D çaylı sohbet eşliğinde günün nasıl geçtiğini anlamadık.
Toplantı sezonunu açtık,tüm dostlar davetlimizdir,her zaman sohbete gelebilirler.

Evvelâ bütün dostların neşesi ve muhabbeti daim olsun Allah neşenizi bozmasın dostlar.. :24:

+ Pekiyi Zeki usta.. Nasreddin hocanın fıkradaki gibi (Damdan düşer gibi gelipte yedikçe öldüm diyen) davetsiz misafirlerde buna dahilmidir yani..
:d :Ğ :43:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Öğleden sonra buluşup çok güzel
muhabbetler döndürdük :) İki
çizgi roman sever, kitap dostu ve
koleksiyon tutkusu olan pırıl pırıl
insanla daha karargahta tanışmanın
keyfini, mutluluğunu yaşadım. Zaman
öyle hızlı aktı ki, akşam kursuna geç
kaldım. Oradan ayrılmak herkese zor
geliyordur eminim :)... Dostlara
teşekkürler, selam ve saygılar.

Doğaçlama çekilen fotolar:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
23 Nisan gibi anlamlı bir günde bir araya gelen ,güleç yüzlü,güzel kalpli sanat severlere saygılarımı sunarken ,posterin mükemmelliği karşısında şaşkın suskunluğuma sığınıyorum.
Kesinlikle bende de olmasını isterdim.
İçinde bulunduğumuz dönemde mümkünse çıkmak bile istemediğim bir dünya çizgi roman dünyası.
Bir kaçış değil elbette ,nede salt bir liman ,geleceğe dair inancımın teyidi belki, yada genellikle genellenen ifade tarzıyla iyiler kazanır elbet kısa çöp uzun çöpten hakkını alır elbet.
Şimdilerde kendi içimde , belki içsel uzayımın ve uzanımın tekelinde kalmak istiyorum.
İnsanlığa olan inancımı pekiştirmek için , geleceğe olan umut ve hayallerimi perçinlemek için ,yarına ve sonraki yarınlara gülümseyerek ,içrek bir acının kavrukluğunda yanmadan, acılara artık katlanmadan , şimdi iyiden iyiye taşmış damarlarımda ki muhtaç olduğum kudretin bitmeyen cesaretiyle bütün yürekleri sevgide bir görmek istiyorum.
Bir dalganın sürüklediği görkemli su damlası, Ay ışığındaki saflık ve gizem , yollarını beklediğim sevdalar , gözüme ilişen insanlık duygusu , içimde ki anlam , ve insanlığın garip kaderi rahatsız düşüncelerin hırpaladığı çocuksu duygularım ,kaderine terk edilmiş bir forsa, hayatın içinde ki seyrü sefer hiç tükenmeyen nedamet kim daha günahkar yada en günahsız kim ?
Çok mu anlamsız ,yada bulmaya mı çalışıyor bir kelime anlamını.
Hangi dilde yazmalı , hangi cümleleri kullanmalı ?
Kaderemi yanmalı ,coğrafyayı mı mesul tutmalı?
İnsanlık küllerinden bile kalkar ayağa kalkmasına da çorak topraklar gibiyim.
Parça parça , Hallac gibi lime lime , Bruno gibi yeni tutuşmuş saçlarım , damarlarımda o şeytani zehir Sokrat gibi parçalıyor beni, çarmıhta bir yanım diğer yanım da darağacı.
Usulca bekliyor kahpe felek.
Olmasın içimde puşt zulası.
Beklemesin sırtlan sürüsü.
Bir yanım bahar bahçe,
Bir yanım hep biçare.
Uzun uzadıya , kıssadan hisseye, sözün özüne , doğduğu zaman güneşe ,battığı zaman Aya yemin olsun ki iyilik kazanacak.
Zerre iyiliğe ve zerre kötülüğe hassas teraziye ve insanlığa ve kainata sonsuz uzay ve gezegenlere , yıldızlara , kara deliklere bütüne ve cüze andolsunki sevgi kazanacak.
Katlandığınız için teşekkür ederim.