22 Temmuz toplantımız.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,013
denize sıfır
Her zaman yeni katılımcılar yeni muhabbetle birlikte geliyorlar, bu yine değişmedi.
Bu toplantımıza İzmir'de yerel olarak çıkan Bayraklı mizah dergisi ekibi misafirimiz oldu. Sonraki toplantılarımızda muhabbetin derinliği daha şimdiden belli.
(Hatta tostları kimin ısmarlayacağı bile belli.:))
EsseGesse ekibi, Hüseyin (husmanx) ve Geronimo hasan abimiz.
dvfuaj3d74yszwxrm.jpg

Kasabanın yeni şerifi Lotoloto
dvftcvsnpo8p93ape.jpg

Facebook Western grubundan Yaşar Temur abimizde bizimleydi, Hüseyin ve Necdet abimiz...
dvftdw937gj82ckqa.jpg

Arka planda Mardinliler derneği:) Lotoloto, Yaşar Temur ve Bayraklı mizah dergisi editörü-çizeri Mustafa beyde aramıza yeni katıldı.
dvfth99gk9fwy696a.jpg

Bir miktar dergi, çizgiroman. Konu neydi denmesin diye.:)
dvftjlj7765owld6a.jpg

dvftzf814t0thz4du.jpg

Aile fotomuz soldan Necdet abimiz, yanında Özer Topsoy, Editör arkadaşımız Mustafa bey, arkada Oktay-izm, Hüseyin, Yanında önde Baybora İlhan abimiz pcnin başında Manga kralı AhmetCanal35, Tarık abimiz, MehmetAli, lotoloto, Geronimo, ben ve yeni çizer arkadaşımız.

Sonradan katılan olmadı mı, elbette oldu.
dvfuc5wa0cfrn6rxu.jpg

Gülen adam Yeryüzü Cemil.:) Nabızlar kontrol edildi, telaşa mahal yokmuş.:)
Araya comic uzmanı Murat'ta dahil oldu, fire yok gibi sanki.
dvfu5fq5es7o2da0i.jpg

Ve Bayraklı dergisi ekibi arkadaşlarımız.
dvfu6fezkceq70tte.jpg

İşte böyle bir gün geçirdik arkadaşlar. Manga üzerine bilgilendik, Thor kahvaltıda neden zeytin yemiyor öğrendik.:)
Arayı açmadan yine toplanmak dileğiyle, ayağınıza sağlık arkadaşlar.:)

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Harika bir toplantı oldu.
Yeni arkadaşlarla tanıştık.
Eski dostlarla görüştük.
Cemil abinin İstanbul'dan gelişine sevindik.
Çizgi roman konuştuk.
Çay içtik...
Daha ne olsun.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Dostları gördük mutlu olduk.
Bir gün İzmir'e topluca gitmek var.:D
Tüm dostlara selamlar,sevgiler.
Sohbetiniz daim ve bol olsun.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Bir süredir İzmir toplantılarına denk düşürüp katılamadım. Ama tüm arkadaşları ve o güzel sohbetleri çok özledim. Herkese selam ve sevgiler.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Tüm dostlara selam olsun. Mizah dergisi yerel gibi değil de bayağı ulusal bir dergi gibi duruyor. Çıkaranlara tebriklerimi sunmak isterim.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Bu toplantımız daha da kalabalıktı. Gözler İbrahim ağabeyimizi aradı... Bayraklı grubu, editörleri Mustafa bey ile bir başka güzellikti. Sevgili Haldun, aramıza geç katıldı. Yöneticimiz Cemil bey (Yeryüzü) bizleri hiç yalnız bırakmıyor. Ayrıca Yaşar Temur beyi tanıdığıma çok memnun oldum. Bayraklı dergimiz mükemmel çalışmalar içinde. Mangacı kardeşimiz Ahmet Canal da bundan böyle bizlerle. Daha ne isteriz. Böyle güzel toplantılarda tekrar görüşmek üzere.:)

AhmetCanal35

Süper Üye
29 Mar 2018
385
785
İzmir
İlk kez katıldım ve büyük keyif aldım. Artık her toplantıda aranızdayım. Erken kalkmak zorunda kaldığım için üzgünüm çünkü Cemil abi ve Murat abide gelmiş. Bir daha ki sefere çay borcum olsun.

Sıcağın yakıcı olmasına rağmen muhabbetin tatlılığı sayesinde sıcaklık hiç hissedilmedi. Masayı taşımasaydık daha çok yanardık :D İlk kez katıldığım için muhabbetlere yetişmekte zorlansam da beni bağırlarına bastıkları için teşekkür ediyorum. Hiç yabancılık çekmedim.

Herkesin güler yüzüne bir kez daha teşekkür ediyorum.

Beklediğimden daha iyi bir toplantı oldu. Devamını diliyorum.

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Gerçekten 5-6 saat boyunca çizgi roman, mizah, sinema ve dizi muhabbetinin dibine vurduk. Sıcağa rağmen, zaman nasıl geçti anlamadık. Bu güzel ortam ve gülen yüzleriniz için çok çok teşekkürler, sevgiler, saygılar...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,610
hiçbiryerde :)
Bayraklı Belediyesinin mizah-çizgi roman
dergisi çok zengin, tanıdık isimlerin de
işleri var, yepyeni isimlerin de, tebrik
ederim çıkaran ekibi ve olanak sağlayan
belediyeyi, alkışlıyorum hepsini.

Ah, "Zaman" olsaydı da biraz daha
sohbet edebilseydim tüm dostlarla.
İzmir'e, oradaki dostlarla muhabbete
doyum olmuyor, tek tek herkesle saatlerce
konuşacak o kadar çok şey var ki!
"Manga kralı Ahmet Canal " tabirini
sevdim, ah keşke fazla oyalanmadan
gidebilseydim toplantıya :9 (yine geç
kaldım ve erken kalkmak zorundaydım)
artık bir dahakine diyelim.

Çizgi Diyarı ailesinin güzel İzmir'deki
tüm güzel fertlerine selam, sevgi ve
saygılar, en kısa zamanda tekrar
görüşmek dileğiyle.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Manga konusunda forumda çok büyük eksiklik vardı.Sevgili Ahmet Canal dostumuzla bu açık kapanır umarım.Bizim gibi ESSEGESSE ye biat etmiş FERRİ 'yi master kabul etmiş çizgi roman seyrü seferini FUMETTİ ve FRANKOFON arasında sürdüren arada COMİCS okuyan 3 büyük ekol dışında her şeye mesafeli duran paradigmasından memnun üstelik keyifli statükocu / ortodoks bir anlayışa sahip olanlar için farklı bir pencere manga.
Benim için farklılıkları kabul etmek çok zor değildir.Sorun kendimi kabul etmemde.:)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Çok güzel bir toplantı olmuş gıpta ettim valla. Zaten böyle güzel şeyler hep İstanbul İzmirde olur -_-
Dostuklarınızın daim olmasını temenni ediyorum.

Manga camiası çok güzeldir ön yargısız şekilde hepinize tavsiye ederim. İnanın her kesime hitap eden bir eser bulabilmeniz mümkün.

Hem eskisine nazaran artık basılı olarak daha fazla manga bulabilirsiniz. Her ne kadar Gerek(siz)li Şeyleri sevmesem de bastığı bir yığın manga var. Onun yanında One Punch Man in mekânı Akılçelen ve GantZ ın mekânı Kurukafa Yayın evleri de mevcut. Başka çok istikrarlı olmayan bir iki yayın evi daha vardır ama bahsetmeye değecek düzeyde değillerdir.

Her ne kadar benim için çizgi romandan ayrı olsa da, hiç manga okumamış biri için mangalar uzak doğu çizgi romanıdır. En temel farkları siyah beyaz ve sağdan sola doğru okunmalarıdır.

Misal araba kullanmayı ve gezmeyi çok seviyorsunuz ve haliyle geziyorsunuz. Bir gün K.K.T.C yi görmek istediniz ama trafik alıştığınızın aksine yönde işliyor. Bu güzel ülkeyi gezmekten vaz mı geçersiniz yoksa Korsanlar Kralı Adayı olan Luffy gibi "Maceraya" atılır mısınız?

Manga sıkı çizgi roman okuru için böyle bir şeydir. Belki alışması zor gelir, belki de sevmezsiniz. Ancak ufacık bir şans verdiğinizde size içinde bulunduğu dehşet ötesi güzellikleri hiç çekinmeden size sunar.

E ne duruyonuz hadi iyi okumalar ^^

Son düzenleme: