Kudret Sabancı Ve Lami Tiryaki Dostlarımızla Karargahta Sohbetteydik.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,087

Kudret Sabancı ve Lami Tiryaki dostlarımız ile karargahta sohbetimiz vardı.
Ustalar anlattı biz dinledik.
Bu tür sohbetleri artırmakta fayda var,bilmediğimiz ve öğrenecek daha çok konular var.
Tüm dostlarla birlikte olmak dileğiyle.
Dostlara sohbetleri ve ziyaretleri için teşekkür ederiz.
Selamlar,sevgiler.

20180126_162241.jpg
20180126_162252.jpg

20180126_195752.jpg
20180126_195804.jpg

20180126_195823.jpg
20180126_195830.jpg

20180126_195837.jpg

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Güngör hocam , Mustafa hocam ve zeki bey tamam karargahın gediklisi de Kudret bey de çok takılır oldu...Yeni bir karaoğlan filmine zaman bulamayacak üstad...Daha taranacak onlarca kararoğlan kitabı da cabası...Lami beyi de karargahta görmek ziyadesiyle sevindirdi beni...Eğirdire kadar geldiler köyümden manzaralara takıldılar ama bir türlü tanışmak nasip olmadı.Sevgi&saygıyla

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,436
hiçbiryerde :)
Katılmayı çok istediğim bir toplantı idi
ama ne yazık ki durumum müsaade etmedi.
Umarım bir sonraki buluşmaya kısmet olur.
Dost ve üstatlarıma gönülden sevgi ve saygılar.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Dostlarımızı fotoğraflarda ilk defa bu kadar ciddi gördüm.
Önemli konular masaya yatırıldı herhalde...
Bu arada 7/24 çay ikramının öznesi meşhur çaydanlığımızı da görmüş olduk.

Muhabbetiniz daim, gönülleriniz daima şen olsun dostlar...
Herkese bol bol ve gönülden selamlar, sevgiler ve saygılar...

52308R.gif

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,808
Kendi notlarımızı ilave edelim;

- Çizgiroman okuyan adam kahramanlara inanır, kendi de bir nevi kahramandır. Bu yüzden çizgiroman okuyan adamdan zarar değil, fayda gelir.
Önder'in "çizgiroman faydalıdır" tezi bir kez daha kanıtlandı;
Yıllar sonra çok eski dostum Lami'yle bir araya geldik, üstüne yeni dostları da ekledik. Ne aradan yıllar geçmiş gibiydi, ne yeni tanışmış gibiydik.
- Lami Tiryaki de artık derneğimizin bir üyesi. Aramıza bir kahraman daha katıldı. Şimdi daha güçlü kuvvetliyiz.
- Karargaha daha sık gidilecek; Lanet olası tava ciğer hakikatten nefisti.
- Sohbet daha da nefisti.
- Gözlerimiz Savok ve Yeryüzü'nü aradı.

Gelen gelemeyen tüm dostlara teşekkürler.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Çizgi roman severler entellektüel bilgi birikimleriyle hayata bakış açılarıyla gerçek anlamda saygıdeğer insanlar.Sanatsever insanlardan zarar gelmez.Çizgi roman faydalıdır tezine aynen katılıyorum.Ben bu yaşa kadar zararını görmedim.Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.Daha çok bir araya gelin daha çok medyada yer alın hepinizle gurur duyuyoruz.Yalnız olmadığı mızı bilmek bile cesaret verici.Saygı ve selamlarımızla.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Her şey o Masist Gül (Kaldırımlar Kurdu) kılıklı

Masist-G%C3%BCl.jpg

"tavuk ciğer tavacısı"nın yüzünden başladı...
Abi insan her şeyi pişirir de "tavuk ciğeri" tavası ne demek ya...
İşte o Masist Gül kılıklı tavuk ciğer tavacısı'nın yüzünden...
Hala hastayım, gidemedim karargaha...
Ama verdim talimatı, öpün benim yerime diye herkesi...
N'olcak bu memleketin hali...
Selam, sevgi ve de sağlık dilerim dostlar...

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Kaderin yolları güzel noktalarda kesiştiği zaman, bilin ki güzel insanlar o yolda yürüyorlardır.

Son yıllarda olağanüstü bir yoğunlukla artan iş yüküm ve fiyatlarının hızla artması nedeniyle enerjimin çoğunu eski plak koleksiyonuma harcamam nedeniyle camiadan uzak kaldım. Ne zaman bir aksiyon olsa içimde bir sıkıntı, kendimi yeterince veremeyeceğimin hüznü ile iyi hissetmediğim dönemler oldu. Dün bu kaderin yenildiği gün oldu. Bir önceki gün çok sevdiğim dostum Kudret Sabancı beni arayıp halimi hatırımı sorunca içimi güzel bir his kapladı. Çizgi Diyarı'ndan dernekten vs bir sürü laf ettik. Buluşmaları nasıl eskisi gibi çoğaltırız diye kafa patlattık. Bir ara derneğin ve karargahın yerinin Yenibosna'da olduğunu söyledi. E bende tam ertesi günü Yenibosna'da İMMİB'de bakanlığın seminerinde olacağım. Baktım; dostum telefonda, seminer Yenibosna'da, Karargah Yenibosna'da, dostlar beklemede... Un var, şeker var, yağ var... Heh hee bir de enfes ciğerden bahsetti. E dedim, ciğerli helva:). Yenmez mi?..

Filmi hızlı saralım...
Seminer sonrası Kudret beni taktı peşine sokak sokak dolanıp Karargah'a getirdi. İstanbul sokakları malum. Park yeri büyük sorun. Hedefte bir evin önündeki boş yere park edeyim dedim, hemen içerden iki kişi çıktı bana bir şeyler söylüyorlar... "Eyvah!" dedim adamlar benim arabayı çektirecekler, yer arayacağız filan... Meğer bizim Karargah'ın önündeymişiz ve dostlar bana iyi yanaşmamı söylüyorlarmış!? İstanbul'da park yeri buluyorsunuz ve içerden destek alıyorsunuz. Dışarıda yaşayan arkadaşlar bunun kıymetini bilemezler! Sarhoş gibi oldum!.. Sonrasında karargahtayız... Sarmaş dolaş bir ortam. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Zaten görmeyi en çok istediğim yerlerden biriydi. Muradıma erdim sonunda. Ya o ciğer! Ben yemek için ciğeri hiç aklıma getirmem normalde. Orada bir daha yemek için bahane yaratmayı düşünüyorum yahu! Yok böyle bir şey. Anlatılmaz yaşanır yani.

Karargah'ta neler konuşuldu? Bir kere derneğe üye oldum. Camiaya daha sıkı bağlandık yani. Filmler, diziler, yayınlar bir dolu muhabbet. Anlatmaya kalksak kitap yazılır. Ayrıca muhabbeti merak edenin de toplantıya katılması lazım. Şimdi doğruya doğru her şeyi de anlatmayalım (Heh hee... çatlama efektli iç çekişleri duyar gibiyim). Bak şimdi aklıma geldi. Bu sohbetleri video yapsakta youtuba'a filan yüklesek. En azından akademik sohbet kısımlarını. Bunun vakit gelmiş geçiyor bence.

Ankara Büyükşehir Belediyesi müthiş işler yapmış. Ramazan Türkmen ile Orhan ve Erhan Dündar kardeşlerin nefis 10 adet çalışması dernek üyeliğim nedeniyle hoşgeldin armağanı olarak verildi bana. Gözlerime inanamadım. Ya belli etmedim herhalde ama insan bir tuhaf oluyor. Çalışmalar öyle böyle değil. Çok güzeller.

Neyse. Bıraksalar orada yatarım bile ama İstanbul'un Tekirdağ'a daha yakın bir bölgesinden Kocaeli'ne gideceğim. Kudret dostumla birlikte istemeye istemeye kalktık yola revan olduk. Aklımda doyumsuz sohbet ve Karargah anılarıyla...

Beni misafir eden doyumsuz sohbet, yemek ve çaylarla gecemin muhteşem bir şölene dönüşmesine neden olan tüm dostlarıma teşekkür ederim. Tekrarını Kocaeli'nde de yaparız inşallah.

Selamlar, sevgiler
Lami

Son düzenleme:

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Hepimiz,çocukluğumuzda,gençliğimizde hep çizgiroman okumuş kişileriz.
Çizgiroman adalettir,dostluktur,cesarettir...
En önemlisi de, seyirci kalmayıp;iyi ve doğru tarafı tutabilmektir.

Kudret'in dediği gibi ''Çizgiroman okuyan,kendini tek hisseden dışarıdaki tüm dostlar bilsinler ki yanlız değiller.''
Biz buradayız,herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Herşey o kadar hızlandı ki!
Ayak uydurmak kolay değil doğrusu.
Dün akşam çok istememe rağmen aranızda olamadım.

Lami TİRYAKİ, aramıza katılmanızdan büyük mutluluk duydum.
Yıllardır isim olarak sizi bilirim,ama bir türlü tanışamadık.
En kısa, sürede yüz,yüze görüşebilmeyi dilerim.

Sözün özü,
Hepimiz, çizgiroman konuşmak istiyoruz.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Fotoğraflardaki dostlara da, tüm çizgiroman dostlarına da selam ve sevgiler :)
Umarım yollarımız bir gün karargâhta bizim de kesişir :)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,993
Karargah maşallah kültür elçiliği gibi çalışıyor.Alanında söz sahibi pek çok üstadı ağırlıyor.Bizde bu vesile ile pek çok dostumuzla fotoğraflar vasıtası ile tanışmış oluyoruz.
Tüm dostlara selamlar,saygılar...