Kudret Sabancı, Tüm Çizgi Romancılar gibi "Karargah"ta...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bugün değerli sinema ve dizi yönetmeni Kudret Sabancı dostumuz büyük bir tevazu göstererek Karargahta konuğumuz oldu...
Değerli dostumuz yönetmen olmasının yanında aynı zamanda büyük bir çizgi roman okuru ve biriktiricisi...
Kendisi ile çizgi romandan, filmlerden konuştuk...
Çizgi Roman okurları derneğimize de üye yaptık.

Aynı zamanda sevgili Emre'nin doğum gününü kutladık. Sertaç dostumuz da nefis bir doğum günü pastası getirmişti. Sevgili drzeko'nun getirdiği Boşnak börekleri, kuru et ve sucukları ile mükellef bir sofra donattık. Zeki'nin mükemmel ev sahipliği ile olağanüstü güzel bir gün geçirdik.
Umarım fotoğraflarla bu güzel günü sizlere yansıtabilirim.
Hepinize iyi yıllar dilerim.

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,798
Çok teşekkür ederim.

Benim için olay Ratip Tahir'in "Barbaroslar"ıyla başladı bu sefer. Bir iş için acil lazım oldu. Ne yaptıysam benim ormanın derinliklerinde üçüncü cildi bulamadım. İnternette var mıdır acaba filan derken, yahu dur ben Çizgi Diyarı'na üye olmuştum bir zamanlar, belki orda vardır dedim.
Tabii ki buldum. Hatta o kadar fazlasını buldum ki, benim Barbaroslar macerası tam bir talana dönüştü.

Kendimi "Şu Mister NO serisini de indireyim, bak bak bak Kara Murat da burda indirivereyim" derken buldum. İnternet internet olalı böyle talan görmemiştir.

Sonra seri aralarında bazı eksiklerle karşılaşmaya başladım. "Şunu neden koymamışlar ki, bunu neden koymamışlar ki" diye mızmızlanmaya başladım. "Bende bile var bu, burda neden yok ki" oldu sonra.

Sonrası bir suçluluk duygusu. Kendimi Tuco Ramirez gibi hissetmeye başladım. "Bende bile var bu"yu tarasam yüklesem ne kaybederim ki dedim ve yükledim.

Macera böyle başladı benim için. Sonrası malum.

Bu güne kadar geldik. Bu güne gelince; hem gün çok keyifliydi, hem sizleri tanımak. Çizgiromancı çizgiromancıdır. Hepimizin hikayesi üç aşağı beş yukarı aynı. Bizim kuşak hepimiz okumayı, yazmayı, dünyayı, hayal kurmayı çizgiromanlardan öğrendik. Hepimiz hala kahramanlara inanıyoruz. Herhangi bir mecburiyetin değil, ortak keyiflerin bir araya getirdiği insanlarız. Hal böyle olunca ne konuşacak şey biter, ne keyif biter. Fırsat buldukça ordayım bundan sonra.

Tekrar teşekkürler ve sevgiler.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,798
Derken nedense bunu paylaşmazsam çatlıycam hissi geldi içime. Bu gün Mister NO tararken gördüm. Buraya ekleyeyim en iyisi;

2qjeh4l.jpg

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,719
Bu kadar biribirinden farklı , bu kadar değerli ve güzel insanı bir araya getirip , bu denli güzel dostluklar kurulmasına neden oluyorsun ya ....

SEN GERÇEKTEN BÜYÜKSÜN ÇİZGİROMAN !!!!!!!!!!!

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Yazınızı keyifle okurken içinde kendimi de
buldum. İkinci mesaj da çok güldürdü beni,
işte sinemacının izleyiciyi beklemediği bir
görüntüyle etkilemesi böyle bir şey demek ki.

Hepimizin benzer öyküleri var gerçekten,
ben de yüzlerce kitap indirdikten sonra,
yahu benim de bir şeyler eklemem gerekmez
mi madem bu kadar almışım buradan, diye
düşünmüştüm. Hatta şimdi o mesajı bulamadım
ama ilk kitabımı taradıktan sonra mıydı tam
hatırlamıyorum, daha 1 ay falan olmuştu üye
olalı ve listeler konusunu hiç bilmiyordum,
"şu kırmızılar nasıl mavileştiriliyor?" diye
sormuştum bir defasında. :)
Hoş geldiniz üstadım.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Merhaba sevgili dostlar...
Merhaba Sayın "Kudret Sabancı" üstat...
Bu güzel dostlukların oluşmasına vesile olan çizgi roman sevgisi;
üzerinde araştırma yapılmaya, tez hazırlanmaya değer sosyal bir konu bence...
Fotoğraflarda yer alan bu tüm güzel insanlar adeta seçilmiş gönül insanları;
hepsinin gönlündeki güzellik yüzlerine vurmuş...
Tüm dostlara selam ve saygılarımı iletiyorum.
Muhabbetiniz bol olsun, gülen gözleriniz daima gülsün.

52308R.gif

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Dostlar bir araya gelince belli ki muhabbetin dibine vurulmuş.Fotoğraflardan da bu sinerji hissediliyor.
Tüm dostlara selamlar,saygılar...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Hoş geldiniz üstadım.Benzer hikayelerin benzer zamanların benzer dönemlerin Zor yılların içinden geliyoruz.Belki güzelliği de buradadır.Belki umut etmek ,direnç göstermek ,yaşama isteği ,hayaller ve kitaplar belki bir karşılığı belki bir yanıtı yoktu ama cevabı yine kendi içindeydi hayatın.Yaşam yolunu bulur.Saygılarımla.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Karargahın coştuğu günlerden biriydi.
Herkes mutlu ve neşeliydi.
Hepimizin keyif aldığı,sohbetin zirve yaptığı gün.
Dostlara teşekkür ederim.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Her zaman bekleriz efendim. Katılımınızla karargahın en keyifli günlerinden birini yaşadık.
En kısa zamanda tekrar buluşmak dileğiyle.