12.08.2017 kizilay

12 Şub 2010
15,006
543,714
Orhan ve Erhan Dündar ustalarla bu cumartesi buluşmamızda, iş ve özel yaşamındaki yoğunlukları nedeniyle uzun aylardan beri yüzünü göremediğimiz sevgili Ramazan Türkmen de katıldı nihayet.

Sahaf turumuzun ilk durağı Dost Kitabevi oldu. Benim alacağım kitap olmadı. Erhan Dündar usta 2 poşet doldurdu.

IMG-20170812-_WA0003.jpg

Sağlık yönünden adeta cam adam gibi olduğumdan çabuk yordu beni ayakta kalmak ve yürümek. Çay molasına erken geçtik bu yüzden. Simit, poğaça ve çay dostlar da eşlik etti bize burada. Ramazan ustayı epeydir görmediğimizden sohbetimiz onu sorguya ve sıgaya çekmekle sınırlandı.

IMG-20170812-_WA0004.jpg

Sonraki durağımızda eski sahaflardan Fırat beye konuk olduk. Fırat bey, dükkanına gelenlere şiir okumakla ünlüdür ama bu kez sohbet bizim etrafımızda dolandığı için şiir okuyamadı. Bu arada taramasını bitirdiğim Buzlu Çöller Tilkisi gazete kupürlerini erhan Dündar ustaya iade ettim. Sevgili Ramazan da ben onlara poz vereceğim dedi. Yakıştı:)
IMG-20170812-_WA0005.jpg

IMG-20170812-_WA0006.jpg

Diğer duraklarımızdan foto yok maalesef.

Şimdi konuyu açarken geldi aklıma ihmal ve eksiklerimiz.
Ramazan'ı aylardır göremediğimizin heyecanıyla Karargahı aramayı unutmuşuz. Ama karargaha bağlılığımızdan şüphe edilmesin.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Üstad gülen yüzleri görmek sevindirdi ama orda bir malkoçoğlu gördüm.Neyin nesi acaba.Fotokopi mi yeni bir baskı mı?

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Böyle sorguya can kurban Haluk ağam.:)
Arayı fazla açmasam iyi olacak.:)
Sizi iyi görmek çok iyi geldi. Çok özlemiştim, moral buldum.

9. Sanat, mutluluk mekanizmamızı harekete geçiriyor.
İnsan kendini çok daha iyi hissediyor.
Zaten sanat eserlerine bakmanın stres seviyesini düşürerek
sağlığa iyi geldiği araştırmalarla ispatlanmış.
Eh çizgi roman da 9. Sanat olduğuna göre...
Sağlıklı, faydalı bir iş yapıyoruz.:)
Hele bir de insan en sevdiği dostlarıyla birlikte,
çizgi roman dolu vakitler geçiriyorsa değmeyin keyfimize...

Bu güzellikten, sanat ve kültürden daha iyi bir terapi olabilir mi?:)

Çok teşekkürler Haluk Abi ve Erhan-Orhan Dündar üstatlarım.
Her zaman ki gibi çok güzel bir gündü. Ömrünüze bereket.

Karargaha kucak dolusu selamlar bizden de...

Not: Sevgili altay1944 o Malkoçoğlu, kapağını Orhan Abinin kendisi için yaptığı, fotokopicide kitap haline getirilmiş eski bir macera.:)

Son düzenleme:

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Yorucu çalışma tempomdan dolayı uzun zamandır ihmal ediyorum Diyarımızı....Ama sevdiğim Ağabeylerimin resimlerini görünce yazmadan duramadım....Hep burda başımızda olun sevgili büyüklerimiz,sizden öğreneceğimiz daha çok şey var....

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,088
Karargah bağlılığınızdan şüphe etmiyor ama bir cumartesi Ankara'ya baskın yapmayı düşünüyor.:D
Herkes mutlu ve neşeli.
Dostlarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.
Güzel bir gün olduğu her haliyle belli.
Tüm dostlara sevgiler.

Son düzenleme: