Ankara da üstadlarımla harika sohbetler.

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,028
317,671

Ankara da üstadlarımla harika sohbetler.
Sagdan sola
BÜYÜK ŞEFİMİZ Haluk abimiz,Büyük Üstadımız Ramazan Türkmen,Karikatürüst Halil İbrahim Yıldırım, Kastamonu Sancak beyimiz Hadon (adil) ve bendeniz murtaza5 harika sohbetler yapıyoruz,

RAMAZAN TÜRKMEN
Zaferlerimiz Unutulmaz Kahramanlar-2 yeni çıkacak kitabından
sayfalar gördük.Cep telefonundan aldığımız numüne görüntü.

Üstadımız RAMAZAN TÜRKMEN e üstün başarılar dileriz.

BÜYÜK ŞEFİMİZ Haluk abimiz.

Karikatürüst Halil İbrahim Yıldırım

Üstadlarımıza teşekkür ederim.​

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,088
Dostlarımızı ve üstatları görünce sevindik.
Telefonla görüştüm.
Güzel sohbet olduğunu biliyorum.
Selamlar,sevgiler.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,023
Ne güzel buluşma,dağ'dağakavuşmazmış derler.
Dostları senin paylaşımların ile bir kez daha gördük.
Teşekkürler Murtaza.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Ankara'ya bir benim yolum düşmedi.
Haluk ağabeyi ziyaret, üstatlar ile muhabbet...
İzmir'den selamlar.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,982
Bu çocukların kırdığı yumurta kırk'ı geçiyor..
Birileri yer,birileri bakar,kıyamet ondan kopar demişler..
Okulu ekip,ekip buluşarak bizlerin ağzı'nın suyunu akıtmaya hakkınız yok..Sizleri çok sevmesem yapacağımı biliyorumda..
Hepinizi sevgi,saygı ve muhabbetle kucaklıyorum..Ne mutlu sizlere,ne mutlu sizleri böyle gören bizlere..

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Evde çocuk karşılamak zorunda olmam hasebiyle katılamadığım bu toplantı için ne kadar hayıflansam azdır. Fotoğraflarla da olsa bu ana tanık olmak mutluluk verici.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Her ne kadar mekan yabancı gelmese de orada olamayıp muhabbete katılamamanın da acısı yok değil hani. Tüm dostlara selamlar...

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Haluk abinin bizlere karşı olan âlicenap, misafirperverliği ve gönül genişliği her zamanki gibi berdevam etti.
Öğle yemeği davetine icap ettiğimizde bir de gördük ki; forumdan Hadon ve Murtaza5 gelmişler.

Bu zengin buluşmada Halil abi ile birlikte bize düşen ise resimli roman üzerine düşüncelerimizi,
tecrübelerimizi anlatmak, üzerine sohbet etmek ve benzer anılarımızı paylaşmak oldu.

Hadon ve Murtaza5 dostlarla tanıştığımıza memnun olduk.
Samimi, candan muhabbetleri, ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz.
Kısmetse devamı Kastamonu ve Antalya’da...:)

Çizgi roman tutkunu arkadaşlarla bizleri buluşturan ve misafir eden
Haluk abiye ne kadar teşekkür etsek azdır, diye düşünüyorum.

Tüm dostlara selam ve sevgiler.

Son düzenleme:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Ben gerçekten şanslı bir adamım... Dün yaşadıklarımı okuyunca, eminim siz de bana hak vereceksiniz.

Yukarıdaki girizgâhtan sonra, "AŞTİ'de otobüsten iner inmez yerde 200 lira buldum," falan dememi bekleyenler yanıldı; çünkü bana şanslı olduğumu düşündürten şey başka... Bakın anlatayım:

Ankara'da "harika", "müthiş", "çok" gibi sıfatlar kullanmadan ifade edemeyeceğiniz, Haluk Yücesoy ve Murtaza Kuşkuş gibi iki harika adamla buluşacaktım. Başlı başına bu bile insanın kendini "seçilmiş" hissetmesi için yeterliyken, peşpeşe gelen hoş rastlantılar günü benim için şölene çevirdi.

Başkent toprağına ayağımı bastıktan yirmi dakika sonra Kızılay'da Murtaza Abi ile buluşmuştum. (Bu bir...) Oradaki bir mekanda çay ve simit eşliğinde (bu iki...) hasret giderdikten sonra, sahaf aramaya başladık. Zafer Çarşısı'nda ve hemen üzerindeki bir başka pasajda, dükkanını öğlen ezanı okunmadan erkenden açmış iki sahaf bulduk. (Bu üç...) Yaklaşık bir buçuk saatimi, Murtaza Abi gibi yumuşacık bir adamın içinden çıktığına inanamayacağınız alışveriş canavarını dizginleme çabasıyla geçirdim. 'Ve Kitap' adlı sahaf çalışanı Baran yanıma gelip "Abi bu adam mutfağıma kadar girdi, dükkanımı yağmalıyor," diye bana şikayet etti. Murtaza Abi, dergi ve çizgi roman gördüğü her rafa saldırıp dükkanın altını üstüne getirerek, 'Çizgi Diyarı için' yani 'hepimiz için' kilolarca dergi ve kitap satın aldı. Onları para ödeyerek taratıp paylaşım sırasına eklemek için çalışmalara emin olun çoktaan başlamıştır.

(Benim gibi bir çizgiromanseverin kitap ve dergilerden 'kilolarca' diye bahsetmesini ayıplayanlara not: Elbette kilolarca derim, çünkü onların küçük bir kısmını ben taşımak zorunda kaldım.)
(Bir başka not: Ve Kitap Ankara'ya yolu düşen Diyar sakinlerinin uğraması gereken bir yer. Baran da okumuş çocuk maşallah! Hemen oracıkta Diyar'a üye oldu.)

Ellerimizde kocaman poşetler dolusu kitapla gökdelenin altında Haluk Abi ile buluşmaya giderken, Ankara'nın bizi kent hafızasına 'çöpten hurda kağıt toplayan iki evsiz' diye kaydetmesine engel olan tek şey, Murtaza Abi'nin üzerindeki Camp David gömleğiydi.

Haluk Abi, en sağlıklı (çok şükür), en yakışıklı ve en dumanlı haliyle bizi orada bekliyordu. (Bu dört...) Başladığımız küçük sohbetin devamı için ofisine geçtik. Derken, Diyar'dan tanıyıp yüzyüze tanışmayı çok istediğim Ramazan Türkmen ve Halil İ.Yıldırım üstadlar çıkageldi. (Bu beş ve altı...) Menüdeki Milli Takım (Bu yedi...), tam anlamıyla beş yıldızlıydı. (Milli Takım nedir bilmeyen varsa derdine yansın, çünkü yazmayacağım.)

Eminim, numaralandırarak yazdığım bunca şeyden sonra, kendimi neden şanslı hissettiğimi anlamışsınızdır. Benim dünkünden daha keyifli bir gün geçirebilmem için ortamda Marilyn Monroe, Sophia Loren ve Şaziye'nin de hazır bulunması gerekir.

Sevgili Haluk Abi'ye eşsiz konukseverliği, Murtaza Abi'ye güzel yüreği ve güler yüzü, Ramazan Türkmen ile Halil İ.Yıldırım üstadlara da alçakgönüllü, sıcak dostlukları için sonsuz teşekkürler.

Yazmadan edemeyeceğim:

Murtaza Abi'nin yazısında, ilk fotoğrafın altında neden alışılageldiği şekilde (Soldan Sağa) değil de (Sağdan Sola) yazdığını biliyor musunuz?

Onu da anlatayım:

Resimdekiler, soldan sağa değil, sağdan sola tanıtıldı; çünkü sol başta Murtaza Abi, sağ başta da Haluk Abi var. Murtaza Abi'ye işkence altında bile kendi adını Haluk Abi'den önce yazdıramazsınız. Bu adam işte böyle bir adam... :)

Bari ben, Murtaza Abi'nin 'Kyoto Protokolü'nün Sığırcık Popülasyonuna Etkileri' konulu sunumundan hemen sonra çekilen bu fotoğrafın altını doğru şekilde yazayım: Soldan Sağa: Murtaza5, Hadon, Halil İ.Yıldırım,Ramazan Türkmen ve Profesör.

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Çok güzel bir ortam dostluğunuz daim olsun.Ramazan beyin çalışmalarıda harikulade örnek paylaşımlar yapsa çok güzel olurdu.

12 Şub 2010
15,006
543,714
İki büyük usta, iki de müthiş (kelimenin gerçek anlamıyla gerçekten müthiş) dost.
Elbette sohbet de müthişti.
Sadece geçmiş olsun demek için Antalya'dan, Kastamonu'dan taa Ankara'ya teşrif eden dostlarınız varsa sizden şanslısı yoktur.
Erken kalkmaları içimde ukde bıraktı. Oysa akşam için program düşlemiştim.Ama o dostlara ısrar etmek çok yakışıksız olacaktı.
Bir dileğim var, Diyardaki tüm iyi insanların bir Adil bey, bir Murtaza bey ile tanışmalarını isterim. Bence bu dostları Türkiye elçimiz yapalım ve tüm Diyar Sancaklarını tek tek gezsinler, pozitif yüklemeler yapsınlar.

Ramazan Türkmen ustanın ZAFERLERİMİZ 2 isimli eserinden sayfalar gördük. Hikmet Yamansavaşçıların KARABALA' sı ile birlikte Türk çizgi romanının şahlanışını görüyorum ZAFERLERİMİZ 2 ile. İçtenlikle söylüyorum.

Halil İ. Yıldırım ustanın da kitap hazırlığı içinde olduğunu çıtlatayım.

Sohbete telefonla Karargah Komutanımız Zeki, Rize'den Kara Murat (shoryuken), ekenciz, Tsubasa ile Antalya'dan Daltas usta ile görüştük.
Daltas ustanın sürprizlerini asla söylemem, kendisi paylaştıkça göreceksiniz zaten.

Dostlar kalktıktan sonra Hikmet Yamansavaşçılar usta ile sevgili adminimiz Savok aradılar, tencere kaynayıp durdu çizgi romanla yani.

Darısı gelecek buluşmalara
Selamlar, sevgiler, saygılar dostlar.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
Şunu yazayım hemde altını çizerek sizler gibi gerçek anlamda insan gibi insan kişileri görmek bile benim gözlerimi nemlendiriyor.Tek dileğim en başta haluk abim olmak üzere tüm bu değerli insanların ellerini sıkmak için uygun bir zamanın ortaya çıkmasıdır.Ve benim inancım bu forum gerçekten eğer bir büyük dert ülkenin başına gelmezse ilelebet devam edeceğidir.Çizgileri seven bu değerli insanlara benden daha uzun ömürler diliyorum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
...Kısmetse devamı Kastamonu ve Antalya’da...:) ...

Üstadım sohbetin devamını yukarıdaki manzarayı izleyerek yapacağız inşallah.

Gördüğünüz yer Ağlı; Kastamonu'nun iki bin nüfuslu küçük ilçelerinden biri. Bu yörede etinin lezzeti ile meşhurdur. Benim mangal da Diyar'da kendi çapında bir üne sahiptir.

Fotoğrafın çekildiği yerin adı Ağlı Kalesi. Aslında kaleyle ilgisi yok; sadece yüksek bir düzlük. Piknik için çok elverişli.

Mayıs'ta manzara aynı resimdeki gibi oluyor. Size sadece Halil Bey'le Haluk Abi'yi alıp Kastamonu'ya getirmek kalıyor. :)

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Sevgili Hadon eminim Kastamonu'nun bu şirin ilçesi Ağlı’yı görmek; bizim için bir şans, yaşamak ise bir ayrıcalık olacaktır.

Bu fotoğrafı görüp de buraya gitmek istememek mümkün değil.
Hemen Halil abi ve Haluk abiye 'haydi kalkın gidelim' diyesim geldi.:)
Eminim onlar da benim gibi düşüneceklerdir.
Bir hafta sonu kaçamak yapmak bizim içinde iyi olur.
İçinde boğulduğumuzu hissettiğimiz şehirlerin tüm alışkanlıklarını geride bırakarak...

Onlarca tür çiçeğin dağları rengarenk donattığı bahar ve yaz aylarını kim sevmez ki!

Mayıs’ta geliriz İnşallah, sakin, keyifli, tadına vararak, pırıl pırıl güneş eşliğinde hep birlikte bir gün geçiririz.
Yemyeşil manzarayı, yeniden uyanan doğayı seyrede seyrede.
Belki zamanın gerisine gideriz Ağlı Kalesi’nde.
Yeni anılar biriktiririz.

Ve yine eminim ki; senin meşhur mangalında yörenin leziz etleri damağımızda doyumsuz bir tat bırakacaktır.

Ama odun ateşinin közünde demlenmiş bir çay, bu muhteşem doğanın ve dostluğun ödülü olmaya yetecektir bize.:)

LylbvJ.jpg

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,993
Değerli dostlarımızı görmek,fotoğraflardan da olsa mutluluklarına eşlik etmek tarifsiz bir duygu.
Sağık ve mutluluk dolu nice sohbetlere dostlar...