11.11.2016 Asmalı Mescit Zeytinli Meyhane Buluşması

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ankara'dan Haluk abim gelmiş, ortalıkta bir şenlik havası toplanmadan olur mu deyip çağırdım elemanları, gelmeyeni oyarım içine bade koyarım diye neredeyse tüm kadroyu korku zoru ile topladım. Yedik, içtik, güldük, gelecekten bahsedip, geçmişi andık, kendimizi o kadar kaptırmışız ki bir ara meyhaneci yanıma gelip abi artık bir dursanız diğer müşterilere verecek rakı kalmadı deyince okkalı bir bağırtı ile yeter diye bağırmasam iyi mi olacaktı bilmiyom ama biz çok eğlendik. Bu dostluğu, arkadaşlığı umarım hiç kaybetmeyiz. İyi ki varsınız. Sırayla dostlar buyrun;

12915-cizdiy (CD)ix.jpg

Timuçin (timed)

12916-cizdiy (CD)ix.jpg

Nadir (gulyabani)

12917-cizdiy (CD)ix.jpg

Zeki (ertuğrul)

12918-cizdiy (CD)ix.jpg

Güngör (uzung)

12919-cizdiy (CD)ix.jpg

Güngör (uzung), Haluk Abi (profesör), Savaş (savok)

12920-cizdiy (CD)ix.jpg

Haluk Abi (profesör), Savaş (savok)

12921-cizdiy (CD)ix.jpg

Cemil (yeryüzü)

12922-cizdiy (CD)ix.jpg

Gürdal (hggürak)

12923-cizdiy (CD)ix.jpg

Şerif (şerifengin) ve sözlüsü Bengü.

12924-cizdiy (CD)ix.jpg

Zeki (ertuğrul), Nihat (direnc11)

12925-cizdiy (CD)ix.jpg

Nihat (direnc11)

12926-cizdiy (CD)ix.jpg

Nihat (direnc11)

12927-cizdiy (CD)ix.jpg

BİZ!...

12928-cizdiy (CD)ix.jpg

Yusuf (comedian)

12929-cizdiy (CD)ix.jpg

12930-cizdiy (CD)ix.jpg

12931-cizdiy (CD)ix.jpg

Yusuf (comedian) ve eşi Nihal.

12932-cizdiy (CD)ix.jpg

Mustafa (raven)

12933-cizdiy (CD)ix.jpg

Mustafa (raven)

12934-cizdiy (CD)ix.jpg

Tekir

12935-cizdiy (CD)ix.jpg

Yeni Rakı ve su.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
Şimdi İstanbul'da olmak vardı demek istiyorum:)

Afiyet olsun, keyfiniz muhabbetiniz bol olsun. Sizleri böyle bir arada görmek çok güzel.. Sormaya bile gerek yok böyle bir kadro bir aradayken eminim çok keyifli bir gece olmuştur:)

Resimlerin altında isimlerle birlikte nick name'leri de paylaştığınız için çok teşekkürler sevgili Savok. Böylece sizleri görmüş, tanımış oluyoruz.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Geçen sene İstanbul'a gelmiş, bir tam günümü Karargah'ta geçirmiştim. Karargah komutanı ve Yeryüzü ile tanışmıştım o zaman. Bu sene geçti artık, seneye yine geleceğim. Ama bu sefer bütün ekip ile bizzat görüşmek isterim. Böyle güzel dostlar kolay bulunmaz. Kolay da kaybedilmemeli :)
Bütün dostlara selamlar. Haluk abi sayesinde hepinizi bir arada görmek güzel...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Meyhanenin adıyla başlamış güzellikler..Atatürk'en sonra içki masasına en güzel yakışan insanlar,bir araya gelmiş..Savok dostumun,korkutarak topladım dediği nükte olsa gerek..Çünkü profesör üstadda,Allah vergisi,insanı kendisine çeken bir meziyet var..Sevgili Şerif'imizi ve bengü kızımızıda kutluyorum..Tez zamanda işi nikaha bağlasınlar..Tabii bizide çağırsınlar..Tek tek hepinizi kutlarım..Ne mutlu çizgi diyarcıyım diyene..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Sohbet muhabbet koyu olunca son iki resimdeki arkadaşlar hiç yabancılık çekmemişler çizgi roman olayına.:)
Yüzler gülüyor,belli ki herkes keyif alıyor.Dostları bizlerde görüp mutlu olduk.
Her zaman neşeniz böyle olsun dostlar.Yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmasın...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Masadaki herkesin neşesi yerinde... Mutlu ve gülen yüzler... Bir arada olmanın getirdiği sıcaklık... Mükemmel bir ortam olmuş her zamanki gibi...

Şimdi gelelim aklıma takılan birkaç soruya:

1 - Masadaki herkes rakı içerken neden Comedian dostum ve değerli eşi birayı tercih etti? Tuborg ile olan bir anlaşması mı var?

2 - Raven dostumuzun balıkçı yaka kazağa olan ilgi ve tutkusu hangi yıllara dayanmaktadır? Başka kazağı yok mudur?

3 - Değerli adminimiz Savok'un benim gibi içki içmediğini bildiğim için neden önünde su bardağı göremedik? Yoksa kasten mi konmadı o fotoğraf?

4 - İzmir'in İstanbul temsilcisi, tüm Türkiye'nin ve Balkanlar'ın en hızlı comics okuyucusu olan değerli abim Şerif Engin'e de ayrıca şu sorum olacak: Ne oldu bizim ROM'lar?

5 - ROM derim başka da bir şey demem...

:) :) :)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Aylar vardı ki, İstanbul'a gidememiştim.
Gerçek bir hasret giderme buluşması oldu, aile hasreti...
Nane ruhu gibi geldi. Tüm dostlara teşekkür ediyorum.
Tekir, badem ve büyük beyaz da sofraya renk kattı.
Şerif ve Bengü'ye mutluluklar diliyorum.
Sevgili Yusuf ve Nihal'e konukseverlikleri için içten teşekkürler.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
"Doldur ey saki bu cem bezminde bir gün mey biter
Boş kalır fani kadehler tel susar heyhey biter"
İsmail Hakkı Nebioğlu Yegah Şarkı
Kadehlerinizde mey,dillerinizde hoş sohbet,gönlünüzden çizgi roman
sevdası hiç eksilmesin.Haluk Bey gibi ağır bir misafire de böyle sofra
yakışırdı doğrusu.Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
O Güzel İnsanlar bir araya gelince keyifli ortam kendiliğinden oluşuyor.
Eminim birbirine bu kadar candan davranan arkadaş(lar) grubu hiç bir forumda yok.
Bir kaç kez bu güzel insanlarla bir arada bulundum ve "ahir" ömrümde- yaşamımın sonlarına doğru yavaş yavaş yaklaşırken-arkadaşları tanımış olmaktan mutluluk duyuyorum.
Birde 45-50 yıl önce o zamanki Dev-Genç'te ki arkadaşlarımla bir arada olmaktan heyecan ve haz duyardım. :)

Sevgiler... Selamlar...

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
Masadaki herkesin neşesi yerinde... Mutlu ve gülen yüzler... Bir arada olmanın getirdiği sıcaklık... Mükemmel bir ortam olmuş her zamanki gibi...

Şimdi gelelim aklıma takılan birkaç soruya:

1 - Masadaki herkes rakı içerken neden Comedian dostum ve değerli eşi birayı tercih etti? Tuborg ile olan bir anlaşması mı var?

2 - Raven dostumuzun balıkçı yaka kazağa olan ilgi ve tutkusu hangi yıllara dayanmaktadır? Başka kazağı yok mudur?

3 - Değerli adminimiz Savok'un benim gibi içki içmediğini bildiğim için neden önünde su bardağı göremedik? Yoksa kasten mi konmadı o fotoğraf?

4 - İzmir'in İstanbul temsilcisi, tüm Türkiye'nin ve Balkanlar'ın en hızlı comics okuyucusu olan değerli abim Şerif Engin'e de ayrıca şu sorum olacak: Ne oldu bizim ROM'lar?

5 - ROM derim başka da bir şey demem...

:) :) :)

ilk sorunuzu cevaplayayım hemen.
biz bira severiz. bardaklar tuborg ama biralar efes öyle olunca daha da bir severiz. :)

tüm dostlara bu güzel akşam için teşekkürler... :)

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
50 Yıl yaşadığım VEFA'ya beni bu güzelim(Lapseki)ilçesinden tekrar ist.döndürmek için güzel dostların yanında TEKİR ve ateş suyu tahriki yapmaya devam edersiniz günahıma gireceğinizi bilmenizi isterim. :d

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Tüm gece boyunca iki tane hata yaptım :
1 - Kırmızı balık yerine köfte söylemeyecektim.
2 - O son dupleyi içmeyecektim.

Değerli dostlar , herkesi bir arada görmek harikaydı.
Tekrar toplanmak üzere plan yapmaya başlayabiliriz.
Sevgilerimle...