10.09.2016 Gaziantep'te Bağ Evi Keyfi

12 Şub 2010
15,006
543,642
10.09.2016 Cumartesi günü Şanlıurfa'ya giderken yıllardan beri bir türlü fırsat bulamadığım Gaziantep'te Ahmet Bozkurt (KARAOĞLAN) dostumla buluşmayı nihayet gerçekleştirebildim.

Ahmet bey, şehir merkezindeki evine göre daha serin iklime sahip olan Bağ Evindeydi.

Merhaba faslından sonra dostumun o ana kadar bilmediğim bir özelliği ortaya çıktı. Kısa bir sürede değme kebapçılara taş çıkartan bir beceriyle şişlere et, tavuk, biber, domates, soğanları dizdi; mangalı çabucak yaktı...

file

Karargahtan gizli saklımız olamayacağından Karargah Komutanını aradı Ahmet bey ve mangalın faziletleri hakkında komutan Zeki'ye tekmil verdi. İstanbul Gaziantep hattında öyle sıcak bir sohbet oldu ki, mangalın sıcaklığı hafif kaldı.

file

file

file

Karargaha saygı ve bağlılığımızı arz ettikten sonra sıra bu kez midemize olan saygı ve bağlılığımıza geldi.

file

Sohbet hep çizgi roman merkezliydi ama Ahmet beyin bağ evindeki üzüm, incir, fıstıklar da bu sohbetten epeyce istifade ettiler.

Güneydoğuda internet sıkıntısı vardı. Resimleri yükleme ve paylaşma imkanını bulamadım. Gecikmeli olarak paylaşıyorum.

Ahmet bey dostuma ve eşine, bana ve eşime karşı gösterdikleri sıcak ilgi ve misafirperverlik için şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Birden nasıl memleket kokusu aldım bilemezsiniz(tabii manganın etkisi çok bunda) :)
Çok güzel fotoğraflar eşliğinde, o güzel memleketin o güzel insanlarına, iki üstadıma selamlar, saygılar.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Çok güzel fotoğraflar. Dedektif gözüyle gözlemleyince Mangalın yapıldığı yerdeki duvardaki bolca is lekesi burda nice mangal partisinin yapıldığını gösteriyor. Afiyet bal şeker olsun. Ağaçları merak ettim ben asıl, meyve ağacı, zeytin ağacı var mı bahçede ? bahçe ile uğraşmak zevklidir, severim.

Sevgili Profesör'e ve Sevgili Karaoğlan'a selamlar, nice güzel, keyif dolu doğa ile başbaşa günler dilerim.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Karargahta kaç kere konusunu yapmistik, uzaktaki dostları ziyaret edelim. İzmir olsun Antep, Çanakkale olsun.
Resimleri görünce aklima geldi.
Ahmet ağabeyin yanında olmak güzel olurdu.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
6 ay önce Antep'teydim. Ama birkaç saat kalabildim sadece, cenaze dolayısıyla hemen ayrılmak durumunda kaldım. Keşke böyle bir olay hiç olmasaydı da Ahmet bey ile bir iki kelam etme şansımız olsaydı. Başka bahara inşallah. Selamlar dostlar...

12 Şub 2010
15,006
543,642
Çok güzel fotoğraflar. Dedektif gözüyle gözlemleyince Mangalın yapıldığı yerdeki duvardaki bolca is lekesi burda nice mangal partisinin yapıldığını gösteriyor. Afiyet bal şeker olsun. Ağaçları merak ettim ben asıl, meyve ağacı, zeytin ağacı var mı bahçede ? bahçe ile uğraşmak zevklidir, severim.

Tarama_20160918.jpg

Sevgili tarantula dostum, KARAOĞLAN'ımız Ahmet bey, Baybora'dan çok daha becerikli toprakla uğraşmak konusunda.
Zeytin, fıstık, incir, asma var.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Güler yüzlü iki üstat,muhabbetin dibine vurmuşlar.
Yanlarında olup iştirak edemesek de keyfine vardık fotoğraflardan sonra.
Muhabbetiniz ve keyfiniz daim olsun...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Fıstık, üzüm, incir. Masanın etrafındaki güzel insanlar. Mangal keyfini de kıskandım. Tüm zamanlarınız böyle güzelliklerle geçsin. :)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Müthiş bir buluşma olmuş. Çizgi dostları her zaman her şeyin en iyisine layıktır. Haluk ve Ahmet abiyi çok özledik. Umarım en yakın İzmir toplantısında yeniden aramızda görürüz. Saygılar...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili Ahmet abi ve Çizgi Diyarının biricik hamisi ve Evliya çelebisi Haluk abime selam ve sevgiler.
Ne güzel yapmışsınız.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Kilometrelerce uzakta olsakta,aynı gökyüzünü paylaştığımızdan ve kalplerimizin bir olmasından,bende orada imiş,ızgaralardan yemiş gibi hisettim kendimi..Afiyetler olsun üstadlar..Gülen yüzleriniz hiç solmasın..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Teksin navajolarına dumanlı mesajı gibi sizde istanbula mesaj atsanız diyeceğim de mesafe uzak.Sayın haluk abimiz tam çizginin evliya çelebisi olmuş.Büyüklüğü zaten biliniyor.Ama şu ziyaretler onun büyüklüğünü ve insanlığını kat kat artırıyor.Mangal bahane sohbet şahane bence.Karaoğlan üstada ve haluk abimin çok uzun yıllar beraber ve dost olmalarını diliyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep

Misafirlerimize ikram ettiğimiz fıstığın hasadı.

Karargah Komutanı'mızla az önce yaptığımız telefon görüşmesinde "ağaçlı yerlerin niye resimleri yok" dedi.
Elimde olan resimleri paylaşayım dedim.
İşte bunlar onlar.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,879
Karargahı oraya mı taşısak.:D
Gerçekten güzel yer.
Bakarsın bir toplantı Gaziantep sancağının bağ evinde olabilir.:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Rahmetliyle tanıştığınızı biliyorum ama Haluk Abinin Gaziantepe gittiğini bilmiyordum. Fotoları ve konuyu yeni gördüm.

Aramızda şu an olmasada bir yerlerden bizi gördüğüne eminim. Rahat uyu sevgili abim.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Allahuteala rahmet eylesin. Güzel ve kadirşinas bir insandı Haluk abimiz.
Ben de yazılan mesajlar sayesinde yeni gördum fotoları.
Antep'teki diyar dostlarına da selam ve sevgiler olsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Eskileri karşılaştırırken denk geldi bu konu. Haluk Abi'nin mesajında kaybolan resimleri yerine koyarken bir kez daha onu ne kadar özlediğimi hissettim. Anılarımızdasın, Haluk Abi; Diyar'dasın, her köşe bucağında.

Ahmet Abi sana da bu vesileyle selamlarımı ileteyim. Sana sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Eskileri karşılaştırırken denk geldi bu konu. Haluk Abi'nin mesajında kaybolan resimleri yerine koyarken bir kez daha onu ne kadar özlediğimi hissettim. Anılarımızdasın, Haluk Abi; Diyar'dasın, her köşe bucağında.

Ahmet Abi sana da bu vesileyle selamlarımı ileteyim. Sana sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum.

Teşekkür ederim.
70' ime merdiven dayadım.
Nazım'ın dediği gibi "çok şükür yaşıyoruz".