20.08.2016 KIZILAY Buluşması

12 Şub 2010
15,006
543,719
Orhan ve Erhan Dündar ustalarla mutad Cumartesi buluşmamızda bu kez sevgili Ramazan Türkmen usta da vardı.

Kızılayın ara sokaklarında tüm öğleden sonra akşama kadar sahafları denetledik. Biraz ganimet topladık. Sahaflarla sohbet ettik.
Aşiyan Sahaf Etem Coşkun bey Orhan ustanın koluna bir pehlivan gibi dalarak içeri çekti; biz de arkasından hamle ettik. Neticede çay ve barış çubuğu töreni yapıldı ve fotoğraf çekiminden sonra sahaf denetlemesine devam ettik.

11650-cizdiy (CD)ix.jpg

11651-cizdiy (CD)ix.jpg

Duraklarımızdan birisi de Dost Kitabevinin deposuydu. Ustaları görünce % 30 indirim uyguladılar. Ben de bundan istifade ettim.

11652-cizdiy (CD)ix.jpg

Belli başlı tüm sahafları denetledikten sonra cepler hafifleyince kederden kendimizi çaya vurduk:)

11653-cizdiy (CD)ix.jpg

11654-cizdiy (CD)ix.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Gençler güneşi fırsat bilmişler.:D
Muhabbetin demi çayın demiyle kavga etmiştir mutlaka.
Tebrikler, dilerim bir gün bende katılırım.:)

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Hişşşttt!..Siz babalarınızdan izin aldınızmı?O işletmelerin sorumluları,nasıl aldı sizleri oraya..Daha bıyığı terlememiş çocuklarsınız..Yapmayın böyle kaçamaklar..Galiba her Cumartesi yapıyorsunuz..Bak kıskanıyorum sizi..Bu kıskaançlık tabiki;aranızda olamamaktan kaynaklanıyor..Hepinize selamlar,saygı ve sevgiler..

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Harika bir gün geçirdiğiniz apaçık ortada sevgili Profesör... Maşallah diyelim ve devamını da görelim...

12 Şub 2010
15,006
543,719
Adilhan Kitapçılar Çarşısında hiç beklemediğiniz nadir kitaplar çıkabilir karşınıza...
Hatta hiç bulamadığınız dergiler...

İmrendim size dostlar...

Gündemde Karanfil Pasajı da var mı? :)
Saygılarımla "profesör" üstadım...

Aşiyan Sahaf Adilhan'da sevgili Motion. Tüm katlarını gezdik; alışveriş yaptık.

Aksoy Pasajı da verimliydi.

Dost Kitabevi ve deposu da...

Karanfil Pasajı geçen hafta denetlenmişti ama çizgi roman bakımından hayal kırıklığıydı.

Saygılar benden:)

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Fotoğraflardaki tüm dostlarımızı sevgiyle kucaklıyor, selamlarımızı iletiyoruz. Bir arada harika görünüyorsunuz :)

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
hım!.. uhm!.. Profesör sahaflar çarşısı maceraları. Elimi ovuşturarak teşekkür ediyorum. dostlara selamlar, sevgiler.:)

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Haluk abi ne güzel yazmışsın. Yüzümde oluşturduğun kocaman bir tebessümle keyifle okudum. Çok teşekkür ederim. Size eşlik etmek benim için de çok güzeldi ve mutluluktu.

Sizinle simit bile kral sofrası olur. İyi ki varsınız.

Marvel'in ve DC'in yeni çizgilerini Orhan Dündar ustayla incelediğimiz, neler yaptıklarını ve teknolojinin nereye geldiğini değerlendirdiğimiz o anları keşke kayıt yapsaydık diye hayıflandım şimdi. Hani çok güzel bir tabirimiz var. Adamlar yapmış abi...:)

Suat Yalaz’ın deyimiyle ‘Çizgi roman kağıt üstünde sinemadır. ‘ Film seyreder gibi okuruz bu şeyi. O yüzden hem hikaye, hem çizgiler akıcı ve kaliteli olmalıdır. Hikayelerini bilmem ama çizimlerin matematiği vardı ve mühendis gibi çalışmışlar. Hesaplı kitaplı ve yerli yerine oturan anatomik çizgilerle ve renkleri, kontur boyamalarıyla farkı açmışlar. Çoğumuz yerli tarihi çizgi romanları, Frankofon ve Fumetti'leri sevdiğimiz için bunlar bize soğuk ve mekanik geliyor olabilir. Sarmıyor olabilir. Ama hakikaten bu işi yapmak öyle kolay değil. Sallama, şişirme, gereksiz bir tane çizgi göremedim.

Hele Haluk ağabeyin nadir kitaplar gördüğümüzde Diyar'da var mı yok mu baksana bir Ramazan deyişini? Yoksa alalım da herkes görsün okusun diye ayaküstü telefondan sıralı listeleri kontrol edişimizi asla unutamam. Kültür böyle kıymetli bir şey. Okumak hatırlamaktır. Ve hayat okuyunca güzeldir.
Bunu sık sık yapalım İnşallah. Ne kadar gezersek gezelim kitapçıları, bıkmamız mümkün değil. Yeter ki cepte paramız olsun.:)

Hediye ettiğin kitaplar için ayrıca teşekkürler.

Son düzenleme: