Brendon Cilt 2 Sayı 4 Gecenin Kanatları

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,135
İstanbul
ummw.jpg

k4dp.jpg

Sevgili Nisan Yağmuru nezdinde çizgi diyarının gönül dostlarına Keyifli okumalar.

4 Shared

Mega

Son düzenleme:

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
site sayesinde tanıştığım bir çizgiroman,
paylaşım için teşekkürler sevgili uzung

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
165
denizci
Eline sağlık Güngör abi :), Caravan, Greystorm vb...de çok iyiler, sonuçta hepsi Bonelli ve bana göre kötü Bonelli yoktur, ama içlerinde en çok Brendon'u beğendim, artık Brendon diye konu başlığı açılmalı bence, bu arada:

4 Shared için; hiç açamıyorum bile.

Mega da ise; browser için geçerliliği kalmamış diyor.

Media versen gözünü seveyim Güngör abi, bugün bunu okumazsam çatlarım kesin :(

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,951
Önce emekleri için Uzung'a çok çok teşekkür ederim...
Sonra da Brendon yayınıyla ilgili birkaç kelam etmek isterim. Aslında, yazsam mı acaba, diye epey bir düşündükten sonra vicdanımın sesinin galip geldiğini söylemeliyim...

1001 Roman Brendon'u ilk cildin son bölümündeki gibi çevirtir de yayınlarsa altın yumurtlaması mümkün bu tavuğu kendi elleriyle boğup mundar eder. O nasıl çeviriydi öyle! İnşallah yol yakınken fark etmişlerdir de daha ehil birilerine havale edilmiştir iş..

Sanırım daha önce yayınlandıkları için olsa gerek ilk iki bölümün çevirileri gayet iyiydi. Hatta ikinci bölüm "Karanlığın Gözyaşı" çok çok başarılıydı çeviri ve Türkçe kullanımı anlamında. Ama hemen ardından gelen "Kara Ay" ne orijinal dile, ne de aktarıldığı dile hiç hakim olmayan birilerinin elinden çıkmıştı.

Forumlardaki amatör çevirmenlerin hata yapmaya hakkı var mutlaka, ama ticari yayınlarda olmamalı. Hele böyle baştan sona olunca insanın canı fena halde sıkılıyor. Sağlam temeli, sürükleyici öyküleri, harika çizgileri olan Brendon daha fazla özeni hakediyor kanımca.

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
çok sağol..brendon kitaplarıda yavaş yavaş çoğalmaya başladı..

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,135
İstanbul
Eline sağlık Güngör abi :), Caravan, Greystorm vb...de çok iyiler, sonuçta hepsi Bonelli ve bana göre kötü Bonelli yoktur, ama içlerinde en çok Brendon'u beğendim, artık Brendon diye konu başlığı açılmalı bence, bu arada:

4 Shared için; hiç açamıyorum bile.

Mega da ise; browser için geçerliliği kalmamış diyor.

Media versen gözünü seveyim Güngör abi, bugün bunu okumazsam çatlarım kesin :(

Ozancığım ben de media verme taraftarıyım ama bir süredir her iki media hesabımdan da yükleme yapamıyorum. Sanırım bir hesap daha açıp deneyeceğim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,712
Abi herhalde aşadaki linkten indirebilirsin değilmi, medifaremde yükleme vardı yükleyemedim.

Uzung kardeşimizede çok çok teşekkürler. Emekleriniz sizlerin hiç bir zaman ödenmez.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
165
denizci
[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][/QUOTE]

Olmuyor, benim laptop şirket korumalı biliyorsun üstadım, o nedenle olabilir, media kimse yüklemiyor bugün, Haluk abinin eski eserini de indiremedim demin :([/SIZE][/FONT]

Sevgili ozan, Feza Yolcularını önce Media Fire 'a yükledim ama buharlaştı ve bulamıyorum linki. Zaten yüklemesi 1.5 saat sürmüştü. Aynı sürede sevgili ertuğrul'un önerdiği dosya.co ya yükleyip paylaşmak zorunda kaldım. Media düzelene kadar yapacak bir şey yok.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,712
Abi labtopun ayarlarını sitemden anlayan birilerine göster gözünü seviyim normal siteler bunlar. Atıyorum mediaereye şimdi, sen canını sıkma abi. Üstadınkinide atarım beklesin yabancı dildekiler, önemli olan bizleriz.

12 Şub 2010
15,006
543,803
Brendon gerçekten de çok güzel bir çizgi roman

Senaryoları çok iyi ve keyifli. Brendon süper bir kahraman değil ama ayakları yere basan, zeki ve gerçekçi bir karakter. Öykülerde toplumsal mesajlar da oluyor. Okumakla geçirdiğimiz zamanımız boşa geçmiyor yani.

Sevgili uzung gibi mükemmel düzenleme yapan bir dostumuz tarafından paylaşılıyor olması da bizim şansımız.

Teşekkür ediyorum sevgili dostum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,712
o zaman üstadınkinide alabilirsin abi sıkıntı yok demektir. İyi geceler. Ben yüklemeyi iptal ettim.