Bonanza Tay Yayınları 250-300 Kuruşluk Seri Sayı 65

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Değerli dostlarım,

66 sayılık Bonanza serisinin sonlarına doğru artık içinde hernedense "Bonanza" maceraları yayınlanmaz oldu. Almanca seride bazıları çift macera içeren en az 102 sayı olduğundan bunun nedeninin macera sıkıntısı olduğunu zannetmiyorum. Bu sayıda Bonanza yerine Kung-Fu var, o da pek tutmamış olmalı ki seri bir sayı sonra eriyor.

Sevgi & Saygı

bonanza6501.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,719
Zagor ve Mister No gibi çizgi romanlarıyla parsellediği ÇR piyasasında Bonanza'la da şansını denemiş Tay Yayınları. TV de tekel olan TRT de yayınlanan ve popüler olan dizinin adından yararlanarak reklam giderinden tasarruf etmiş. Ama tutunamadığı anlaşılmış. Ayı Yogi, Akıllı Bıdık gibi yine TV yıldızlarını dolgu olarak kullanmış. Bu sayıda yine aslında dolgu malzemesi olan Kung Fu'yu esas oğlan olarak kullanmış. Ne yapsa başarılı olamayıp kepenk indirmiş sonunda. Tay'a Bonanza'yı öneren elemanın sigorta primlerinin ödendiğini hiç zannetmiyorum:)

Çizgi roman tarihimizden ilginç örnekleri azimle paylaşan ve bize okutan sevgili dostuma teşekkür ediyor, eline sağlık diyorum.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,471
Sevgili Gulyabani kardeşim,Bonanza için çok teşekkür ederim,içinde ne olursa olsun farketmez kesin olan şu''emek dolu''.
Değerli kardeşim hafta sonunun güzel geçmesi dileklerimle hoşçakal sevgi ile kal.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
"Gulyabani" kardeşimin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile
ortaya koyduğu güzel paylaşıma,
Sayın" Profesör"ün tadına doyum olmaz yorumu da eklenince
paylaşım için bence söylenebilecek tek kelime kalmış;
harika...
Teşekkür ediyor,
sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

ibarem

Süper Üye
20 Mar 2009
497
522
Emeği geçenlere teşekkürler.Sayenizde tutkunu olduğumuz çizgi roman dünyasında güzel bir nostalji yapma imkanı buluyoruz.Sağolun dostlar.