Bonanza Tay Yayınları 250-300 Kuruşluk Seri Sayı 12 - Pusudaki Adam

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

Bonanza o zamanlar siyah beyaz olan TV de yanlış hatırlamıyorsam pazar öğleden sonraları oynardı ve izlemeye çalıştığım dizilerden biriydi. Çizgiromanının dizisi ile aynı kalitede olduğunu söyleyemeyeceğim. Maceraların kısalığı ve 7 - 11 yaş grubuna yönelik çizgi film karakterlerinin çizgi roman uyarlamaları nedeni ile bu çizgiromanı çıktığı zamanlar pek tutmamıştım.

Bu sayıda "Pusudaki Adam" macerası, Akıllı Bıdık, Gıcır ile Bıcır, Kızılmaske'nin Türkiye'de geçen bir macerasının bir bölümü ve "Mehmetçik Kıbrıs'ta" dizisinin bir bölümü var.

Taramanın 12. sayfasında dizide belirgin olarak daha şişman olan Hoss'un çevik hareketini görünce değerli Ata'mız ömrü vefa edip bu hareketi görseydi meşhur özlü sözünü "Ben sporcunun şisman ve çevik olanını severim" diye değiştirebilirdi diye düşündüm.

Sevgi & Saygı

bon001.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Hocam akşamın bu saatinde yapmış olduğunuz bu paylaşımın değeri ölçülemez.Saygılarımla teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Ben de pek sevmezdim Bonanza'yı,
Dizi film çizgi romandan gerçekten iyiydi..
Birde boyutları yüzünden sevememiştim,
birde fiyatı yüzünden, pahalıydı..
alışmıştım tommiks teksas boyut ve fiyatlarına..
Teşekkürler dostum..
40 yıl sonra hala okuyabiliyoruz..
Ne güzel..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,475
Sevgili Gulyabani kardeşim ben de çok teşekkür ederim emeğiniz ve paylaşımınız için.Siyah-beyaz yıllarda haftasonlarını iple çekerdim,en beğendiğim dizi idi.Güçlü ve birbirine tutkun bir aile yapısı ile beni tam bir Bonanza fanatiği yapmıştı,o günlere gittik işte yine..
Değerli kardeşim tekrar teşekkürler.