Bayraklı Mizah Sayı 13 - Kasım 2018

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir

Merhaba dostlar 6ocaktaki izmir buluşmasında Husmanx usta sayesinde yeni bir dergi ile tanıştık.
İzmir Bayraklı Belediyesi (sanatın içine tükürenlerin aksine) hem sanata ve sanatçıya destek hem de halkımızı güldürmek amaçlı mizah dergisi çıkartıyormuş. Dergi ilk başlarda 3 ayda bir yayınlanıyormuş son bir senedir 2 ayda bir yayınlanmaya başlamış. Tabii ki bu güzel çalışmalardan sizleri de mahrum etmeyelim dedik ve her ay yayınlandığı günleri görmemiz umuduyla Husmanx ustanın arşivini taratıp sizlerle paylaşmaya başlıyorum.
Eğer yöneticilerimiz bu dergimize de başlık açarlarsa devamını oradan paylaşmaya devam edeceğim.
Dergi içerisinde kendi çizimleri de olan değerli üyelerimiz başta Mustafa Yıldız Usta olmak üzere Hüseyin Gani Merttürk (Husmanx) , Hasan Özler (Geronimo) ve Hüseyin Haldun Civlez ustalara ayrıca teşekkür ederim. kendileri ile aynı toplantıda olmak büyük bir zevkti.

Bayrakl-Mizah-Say-13-Kas-m-2018-1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Eline sağlık Özgür. Dergimizde çok sayıda amatör ve profesyönel çizerler var. Karikatür sanatımızın çok önemli isimleri var. Eski sayıları ve bu hafta basılacak olan Ocak sayısını da görmekten mutlu olacağız...

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Eline sağlık Özgür. Dergimizde çok sayıda amatör ve profesyönel çizerler var. Karikatür sanatımızın çok önemli isimleri var. Eski sayıları ve bu hafta basılacak olan Ocak sayısını da görmekten mutlu olacağız...
heyecan yapıp son sayıyı paylaştım sanki filmin sonunu görmüş gibi oldum, bundan sonraki sayıları eskiden yeniye doğru gelirim :)

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Ayrıca dergi kanalıyla her sene çeşitli ulusal ve uluslararası karikatür yarışmaları da düzenleniyor. Dergiyi okuyanlar bu eserleri ve süreçleri de içinde göreceklerdir.