Sıpagetti Milliyet Mizah Eki (22 Kasım 1992 Sayı:2)

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,164

Spagetti, Milliyet gazetesinin 1992 yılında yayınladığı mizah ilavesidir. Maalesef dergi içinde künye bulunmadığından kaçıncı sayı olduğunu ben de bilmiyorum. Elimde bir yerlerde bir kaç sayısının olduğunu hayal meyal hatırlıyorum :))) Bulursam onları da paylaşırım. Dergi içerisinde GırGır ve Çarşaf dergisinden tanıyacağınız çizerlerin çalışmaları var. Ayrıca Mad dergisinden alıntı karikatürler bulunmakta. Orta sayfa ise "Mizah Ustalarına" ayrılmış, bu sayı yad edilen usta ise; "Cemal Nadir Güler". Keyifli okumalar...

turhal

Onursal Üye
23 Nis 2017
2,201
3,700
Emeği geçenlere teşekkürü unutmayalım lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

nero76

Yeni Üye
26 Ağu 2019
3
5
6 Aralık 1992'de 4. sayısı yayınlanmış.
Kaynak:
22 Kasım 1992 tarihli bu nüsha 2. sayı olsa gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
6 Aralık 1992'de 4. sayısı yayınlanmış.
Kaynak:
22 Kasım 1992 tarihli bu nüsha 2. sayı olsa gerek.
Bilgilendirme için teşekkürler sevgili nero76, gerekli düzenleme yapılmıştır. Bu arada dergi isminin yanındaki "Özel Soslu Gazete" ibaresi ile altındaki "Bu gazete Lazanya Cumhuriyeti basın yasasına uymayı taahhüd eder. Ciddi bir şekilde her türlü köfteye karşıdır." sloganı da çok hoşmuş, her ikisi de dergi ismiyle tam olarak bütünlük sağlamış.

nero76

Yeni Üye
26 Ağu 2019
3
5
Rica ederim. Bir kaç ek bilgi daha ekleyeyim. 6 Aralık tarihli 4. Sayıda "Mizah Ustaları" sayfası Mim Uykusuz'a ayrılmış. Görebildiğim çixerler; Yılmaz Okumuş, Aydın Gündüz ve Sefer Selvi. "Spor uğruna hayatı kayanların sayfası" Sıpor'u hazırlayanları ve 4. kısmı yayınlanan "Bir 250.000'liğin Acı Anıları"nı kaleme alanın ismi yazılmamış.

Bu arada, sayfada yer alan bir başka ek hakkında ne sitede ne de başka bir yerde bild-gi bulamadım. Yine Milliyet gazetesi tarafında yayınlanmış "Milliyet Şenlik". Acaba sitede mevcut da ben mi göremedim ?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Rica ederim. Bir kaç ek bilgi daha ekleyeyim. 6 Aralık tarihli 4. Sayıda "Mizah Ustaları" sayfası Mim Uykusuz'a ayrılmış. Görebildiğim çizerler; Yılmaz Okumuş, Aydın Gündüz ve Sefer Selvi. "Spor uğruna hayatı kayanların sayfası" Sıpor'u hazırlayanları ve 4. kısmı yayınlanan "Bir 250.000'liğin Acı Anıları"nı kaleme alanın ismi yazılmamış.

Bu arada, sayfada yer alan bir başka ek hakkında ne sitede ne de başka bir yerde bilgi bulamadım. Yine Milliyet gazetesi tarafından yayınlanmış "Milliyet Şenlik". Acaba sitede mevcut da ben mi göremedim ?
Ekstra bilgiler için de teşekkür ederim. Şimdi araştırdım da "Milliyet Şenlik"in maalesef hiç bir sayısı henüz sitemize yüklenmemiş ama ileride yükleneceğinden hiç şüphem yok.. Çünkü burası Çizgi Diyarı! :)

Son düzenleme: