Aksak Kurbağa - Sayı 04 (Eylül 1998)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,857
Sevgili doktorum bu aralar farklı alanlardasın.:D
Farklı bir paylaşım.
Keyifle okuyoruz.
Teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok güzel şirketokrasi eleştirisi getirilmiş.Maalesef en büyük gerçeklik doğanın tahrip edilmesi ve yaşanabilir alanların giderek azalması.
Beyaz adam paranın yenilemeyeceğini muhakkak öğrenecek ama herhalde mezara girdikten sonra.
İçtenlikle söylemem gerekirse asla zengin olmak istemedim.Zenginliği temiz bulmadığımdan emin olun ihtiyacım kadar para yeter gerisini istemiyorum.Benim kriterim kitap alacak kadar param varsa dünyanın en zengin insanıyım.
Gerçekten dünyanın en zengin insanıyım.
Caddelerde sokaklarda iç huzuru ile gezebiliyorum , tabiatı sevebiliyorum.
Allah herkese çizgi roman sevmeyi nasip etmez şükür onuda nasip etmiş yüce yaradan.
Kim olursa olsun nasıl düşünürse düşünsün gönül köprüsü kurabiliyorum.İyi kötü yakın çevremde çokta sempati görüyorum.Daha ne zenginlik olabilir ki.
Yürüyebiliyorum, koşabiliyorum ,yazabiliyorum, anlayabiliyorum insanlara değer veriyorum.Çok zenginim.En büyük zenginlik iç huzurudur.Bundan daha büyük değer olamaz.Bir türküde hüzünlenebiliyor hatta çoğu zaman içten içe ağlayabiliyorum , bir şarkıda binlerce yılın sevgisini görebiliyorum , sesi yabancı sözü yabancı bir melodide bile duygulanabiliyorum demek ki ben dünyanın en zengin insanıyım.Benden daha zengin insanlar olduğunu da biliyorum.Ve bu zenginliğin artması için dua ediyorum.

Ve fakir gördüğüm insanlar hatta dünyanın en fakiri olarak gördüğüm insanlar paralarına tapan zenginler , kibirliler , insanlara bir şans vermeyenler , insanlara kırıcı davrananlar ( bana göre insanları kırmak insan hakkı ihlali ve en büyük günahlardan biri ve kul hakkıdır.) affetmeyi bilmeyenler , kendilerini karanlığa mahkum edenler , bilgisini paylaşmayanlar , sahip olduklarının esiri olanlar ( bu kitap , para vb.de olabilir.) kısaca acziyetinin farkında olmayan ve aslında bir ve aynı olduğumuzu hala idrak edemeyenler.İşte bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en fakir insanları bunlar.Makamı , rütbesi , konumu ne olursa olsun hala farkındalığı gelişmemiş insanlar.Cömertlik ve affedicilik insanlarla iyi geçinmek çok değerlidir.Bu zamanda en büyük erdemlerde bunlardır.insanlarla iyi geçinemeyen bir huysuz ihtiyar olarak canımı alma diye dua ederim her zaman yüce yaradana.Daha da kötüsü ne olabilirki huysuz , kibirli , can sıkıcı , yaptığı iyiliği başa kakan , insanları kıran birde bunu büyük bir önem gibi algılayan basit görüşlü onlarda insan ama fiilleri fiil değil azizim.
Ne olursa olsun iyi doğru ve güzel bir insan olmak lazım.Sokrat ın idamından sonra onun için öğrencilerinden birinin söylediği söz her zaman kulaklarımda çınlar ; HAYATIMDA TANIDIĞIM EN İYİ İNSANDI"
İyi olmak lazım bu dünya kimseye kalmaz.
Vallahi gerisi gelip geçici azizim.
Sağcı ol solcu ol -sosyalist ol - ateist -teist antideist ol -siyasal islamcı -milliyetçi -millici ol .
Ne olursan ol insanlığa gel
Bu kapı umutsuzluk kapısı değildir.
İnsanlık kapısı bu kapı ne olursan ol yine gel.
Sonra nereye gidersen git.
Paylaşım için çok teşekkür ederim.