The Lost World (Kayıp Dünya) v1 (ÇveB)

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,638
Denizli - İstanbul
The Lost World (Kayıp Dünya) 1912 yılında Sir Arthur Conan Doyle (evet Sherlock Holmes'un yaratıcısı ve yazarı olan) tarafından bir bilim kurgu romanı olarak yazıldı ve kısa sürede klasikler arasına girdi.

Geçen onca yılda sinema filmi ve dizileri yapıldı. Doğal olarak çizgi romana da uyarlandı.

Burada ünlü Fransız çizgi roman yazarı Christophe Bec'in senaryolaştırması ve Fabrizio Faina ile Mauro Salvatori'nin çizimleriyle hazırlanmış güzel bir eseri kendi çeviri ve balonlamamla paylaşıyorum.

Beğenmeniz Dileğiyle...

3gHess.jpg

jLUfMZ.jpg

IbnENX.jpg

VPpST5.jpg

97OVD0.jpg

Son düzenleme:

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
434
1,516
Beck fırtınası başladı.Güven Güven ve Vito ile fırtına şiddetini arttıracak. Çok Teşekkürler. Google ve İngilizcemle çeviremediğim çizgi roman sayenizde elimin altında.

Fırtınanın ardından sımsıcak aile meltemi dinlendirir lenard ve mandos.

01cizgisever

Süper Üye
18 Nis 2016
603
1,260
BlackBishop, üstadım inşallah devamlarını isteriz büyük emekler bunlar
ellerine sağlık çok çok teşekkürler saygılarımla.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Çok çok merak ettiğim seriden birisiydi, çok teşekkürler üstadım. Elinize sağlık.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili Black Bishop çok teşekkür ederim.Emeğiniz için sağolun varolun.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Sevgili BlackBishop çizgi dünyamıza çok büyük eserler kazandıran anıt isimlerden birisidir.
Çeviri ve balonlamaları , taramaları ile bizleri onore eden değerli dostumuza emekleri için çok teşekkür ederim.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
İngilizcesini sitemizde paylaşmış biri olarak buna el attığınızı görmek beni çok sevindirdi, şahsen teşekkürlerimi sunarım, elinize emeğinize sağlık.

denondj

Yeni Üye
1 May 2020
5
5
Muhteşem, elinize sağlık.. Daha yeni ingilizce versiyonuna bakıyordum forumda başlığa rastladım :)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Bu şaheserin 2006 yada 2007 yıllarıydı sanırım dizisi oynuyordu.
O zamanlarda da hiç kaçırmadan izlerdim.
Bitmeyen bir efsane gibi Arthur Conan Doyle müthiş tasarımlar yapmış.
Kaptan Nemo , Profesör Aronnax , Volf Larsen , Profesör Challenger , Sherlock Holmes ve diğerleri yazarlarından bile daha meşhur karekterler.
Değerli üstadımız BlackBishop'a bu vesile ile bir kere daha teşekkür etmek isterim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İlk defa Bec'in kendisine ait olmayan bir senaryoyu yazdığı bir çizgi romanı okudum. Sir Arthur Conan Doyle sevdiğim bir yazar. Hemen bütün S. Holmes öykülerini okumuşumdur. Kayıp Dünya romanını okumamıştım. Uyarlamadan öğreneceğim. Kayıp Dünya öyküsünü ilginizi çektiyse benzer bir Nathan uyarlamasına da göz atmanızı tavsiye ederim.

Nathan Never Sayı 23 - Kayıp Dünya ( Lal Yayınları Sayı 13)

Paylaşım için teşekkürler.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,722
Sayın BlackBishop ;
Çeviri ve balonlama ile erişemiyeceğimiz kaynaklara sayenizde ulaşabiliyoruz...
Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...