Beşler Çetesi 01 Altın Kanyon'un Hazinesi (ÇveB)

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,029
Denizli - İstanbul
BlackBishop Çalışmasıdır;

lxqDCQ.jpg

ADIDKy.jpg

SdaqPT.jpg

H7k95Z.jpg

AoV4uV.jpg

Claude Dorsel erkek gibi davranmayı seven bir kızdır. Yaz tatillerinde yanına 3 kuzeni gelir. Bir de Claude'nin köpeği Dagobert eklenince Beşler Çetesi tamamlanmış olur. Bir de Dorsel ailesine ait olan Kernach Adası vardır. Beşler Çetesi oraya da sık sık gider. Bu beş kafadar meraklı ve araştırmacıdır. Sonuç olarak da kendilerini sık sık maceraların içinde bulurlar.

Bu ilk maceralarında da yıllar önce içinde altınlarla batmış bir kalyon söz konusu... Sorun şu ki kalyonu ve altınları arayanlar sadece Beşler Çetesi değil.

Son düzenleme:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Çocukluğumun efsane çetesidir bu beşler çetesi.

Daha doğrusu afacan beşler olarak biliyordum onları. Gamze, Miço, Hako, Reis ve Pafi.. Koza yayınlarından çıkmış bütün kitaplarını (gizli yediler ile birlikte) en az 20şer 30ar kez okumuşumdur.
Beşler çetesi ile ilgili daha önce de birkaç çizgi roman görmüştüm ama hepsi alakasız hikayelerdi. Tanıtım yazısından okuduğum kadarıyla bu ilk kitaptaki orjinal öyküye benziyor.

Paylaşım için teşekkürler, umarım diğer sayılar da vardır ve çevirilip burada paylaşılır..

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Beşler çetesi ve gizli yediler... ikisi de çocukluğumun efsane kitaplarıydılar. Çok teşekkürler.