Bizim Nilüfer Uzay Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 19

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Melih41 ve Mistercaki paylaşımı yenitaramadır, keyifli okumalar..

2hfnw5i.jpg

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Daha önce Melih41 ve Mistercaki paylaşımı olarak bu sayı elimde tek sayfa tarama olarak var bu farklı bir tarama galiba indirip göelim ellerinize sağlık teşekkür ederim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Mr.caki sende selam verdin dayanamadın keşke benimde elimde böyle yayınlar olsa da bende selam verebilsem.Bu yeniden taramaya teşekkürler caki .

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sahaflardaki aramalarım sonucunda ilk Bizim Nilüfer dergisini edindiğimde Çizgi Diyarı'nda derginin henüz birkaç tane örneği vardı. Birkaç sayı ben ekledim. Takiben diğer üstadların da eklediği sayılarla seri tamamlanmış oldu. Bundan sadece birkaç yıl önce pek çok çizgi roman sever için bu dergilere erişebilmek son derece güç bir olay iken artık isteyen herkes ama herkes bu dergilere dijital ortamda da olsa ulaşabilir vaziyette. Forumlara atılıp tutulmasının nedeni bu belki de. Daha önce küçük bir çizgi roman elitinin tekelinde olan şeyler artık herkesin. Aslında bu konuda çok şey söylemek istiyorum. Okkalı cevaplar hak eden epeyce şahıs var. Ancak ne kendimin ne de forum dostlarımın keyfini kaçırmayayım. Sadece şunu söyleyeyim: çizgi roman bugün görece bir atılım halinde ise bu atılımın dinamosu forumlardır.

Mistercaki üstadım da aslında çok geniş bir arşive sahip dostlardan birisi. Ama o bunları kendisinde muhafaza etmek yerine herkesle paylaşmayı tercih eden üstadlarımız arasında. Sayının bu hali öncekine göre daha iyi. Yıllarca arşivimizdeki eksikliği gideren önceki sayıya da haksızlık yapmadan listeyi eski taramayı yenisiyle değiştirerek güncelleyelim.

Teşekkürler, üstadım.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Daha önce Melih41 ve Mistercaki paylaşımı olarak bu sayı elimde tek sayfa tarama olarak var bu farklı bir tarama galiba indirip göelim ellerinize sağlık teşekkür ederim.

Değerli dostlarımız Çıtayı daha yukarı çıkarmışlar demek ki Teşekkürler Melih41 ve Mistercaki ellerinize sağlık

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Yeniden tarama zor ama kalitelidir.
Eline sağlık Mistercaki.
Emeği olan dostlara teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Ciddi emeklerle ciddi bir çizgi roman arşivi
oluşmasına önemli katkılar sunan usta isimlere,
Melih41 ve Mistercaki dostlara teşekkürler, saygılar.