Bill Kid Özcan Egeli Yayını Sayı 58 (1956)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs

Bu dergi Özcan Egeli tarafından 2.6.1955 tarihinde
yayınlanmaya başlamış.Bu sayıda tarih yok.
Ama 1956'nın Haziran veya Temmuz aylarında basılmış olmalı.
İçinde Bill Kid ve Wild Bill Hitckok'un yer aldığı kısa
bir macera,İngiltere'de geçen "Kralın Hazinesi" ve asıl önemlisi
Kinova var.Kinova hangi sayıdan itibaren yayınlanmaya
başlamış bilmiyorum.Bu sayıda Kinova'nın Türkiye' yayınlanmış
ilk sayfaları var.Kapak da Samim Utkun çizimi.
İnternetten kıran kırana bir açık artırma sonucu zorlukla
alabildiğim bu nadide dergiyi bütün Kinova
tutkunlarına armağan ediyorum.

SKMBT_C55214112812450_0000_1339_x_971.jpg

Kıbrıs'tan tatlı bir esinti...:Ğ
İyi okumalar dilerim...

Not: Elinde Aksoy Kinova 1.cildi olanlar bakabilir.
Bill Kid'deki sayfalar Aksoy sayfa 151'de başlıyor.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,069
Bursa
Değerli paylaşımın için çok teşekkürler caretta dostum.
Elimizdeki nadir eserler paketinin ikinci diliminde senin merak ettiğin
bu konularında içeriğini kapsayacak bir ozanbarış & palio68 çalışması olacak.
Tarih olarak yanlış hatırlamıyorsam 05.07.1956 olacak.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Harika paylaşım ama sunum çok güzel.
İyi ki kıran kırana mücadele vermişsin üstadım.
Sayende hepimizin oldu.
Paylaşım için teşekkür ederim.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
Bu serinin ilk sayılarını Profesör forumda paylaşmaya başladı.Benim açımdan Türkiye'de ilk Kinova maceralarının bu dergide dolgu olarak
yayınlanması.Eksik bilgiler Palio&Ozanbarış ve Profesör'un gelecek
paylaşımları ile tamamlanacak.Her zaman taramalarımı düzenleyip
paylaşıma hazırlayan Ertuğrul dostuma teşekkürü borç bilirim...

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,069
Bursa
Bu serinin ilk sayılarını Profesör forumda paylaşmaya başladı.Benim açımdan Türkiye'de ilk Kinova maceralarının bu dergide dolgu olarak
yayınlanması.Eksik bilgiler Palio&Ozanbarış ve Profesör'un gelecek
paylaşımları ile tamamlanacak.Her zaman taramalarımı düzenleyip
paylaşıma hazırlayan Ertuğrul dostuma teşekkürü borç bilirim...

Serinin son 87 sayısında ilk üç sayfa Bill Kid devamın da tüm içerik Kinova olarak mevcut.
Profesör dostumuzun başlagıcını yaptığı seriye bu dönem içinde destek vermeye çalışacağız,
paylaşımların yanında bilgilendirmelerle destek olan dostlarımızın sayesinde çizgi roman tarihimizdeki
belirsizliklerininde bilinir hale geliyor olması emeklerin bal kaymak tatlısı.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgili dostum caretta'nın çizgi roman sevgisi ve paylaşımdaki emekleri, özverisi hepimizin malumu.

Kıran kırana bir mücadele sonucunda çok değerli bir eseri, doğal olarak elinde tutup canlı olarak okumak kadar, gönül verenlerle paylaşmak adına hazine sandığına eklemiş. O kadar iyi anlıyorum ki, anladığımı kendisi de biliyor...

Çizgi roman sevgisi, adı üzerinde bir sevgi
Sevgide sınır tanınmaz, sevgi uğruna yapılan fedakarlığın sınırı sonsuzdur, yani yoktur...

Caretta gibi çizgi roman severlerin varlığı, kelaynak kuşu olmadığımızın, tek olmadığımızın kanıtı olmakla bize güç, moral veriyor şüphesiz.

Bu değerli paylaşımı için teşekkür ve saygılarımı sunarak paylaşımında aradığı yanıtları vermeye çalışacağım.

Paylaşmış olduğu 58. sayıda yayıncısı tarih koymamış. Ancak devamı sayıda yani 59. sayıda matbaa baskısı olmayıp el yazısı ile atılı tarih 12.07.1956 olduğundan ve bir hafta önce yayınlanmış olan 58. sayının 05.07.1956 tarihli olması gerektiği sonucuna varmak mümkündür.

bilkid59.jpg

Sevgili dostumuzun diğer bir sorusunun cevabına geçmeden önce Özcan Egeli Bill Kid 'in 16. sayısından itibaren KAHRAMAN İZCİ adıyla Tommiks maceralarının yayınlanmaya başladığını eklemeyi uygun gördüm.

bilkidizci01.jpg
bilkidizci02.jpg

Kinova maceraları ise 34. sayıdan itibaren yayınlanmaya başlanmıştır.

bilkidkinova01.jpg
bilkidkinova02.jpg

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,720
Sayın Caretta ve benden önce yazan tüm dostlara ;

Sayın Caretta gerekli bulduğun - istediğin çizgi romanın ( başka bir kitap veya obje de olabilirdi ) peşine düşmenin ve onu elde etmek için verilen mücadelenin ne olduğunu bilenlerdenim. Bu mücadele zor , yorucu , yıpratıcı hatta sinir bozucu olduğu için ve de "istekteki" özgünlük açısından en takdir edilesi uğraşlardandır.

Kinova ve Tommiks hakkında ek bilgiler de edindim. Bizim sitenin güzelliği de budur işte. Bu sayfalar , sadece kitap indirme yeri değil bilgi ve görüşlerin bölüşüldüğü gerçek anlamda "Forum"dur aynı zamanda.

Kitabı temin eden , tarayan , sunan , bilgilerini bizle paylaşan tüm dostlara selam olsun , sizlerden toplumda çoğunluk olsun !..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bir açık artırma da alınan bu nadide eseri paylaşmak cömertliğiniz bile ne kadar güzel bir kalbiniz olduğunun ispatı çok sağolun.