Bill Kid Sayı 01 Vadiler Aslanı - Ceylan Yayınları (1962)

12 Şub 2010
15,006
543,638

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İkinci takımım Atletico 2-0 geride..
Bu sene bize futbol zevki yok..
Ama Haluk abi var..
Sayesinde keyifleniyorum ..
Sanıyorum ikinci seriye ait bu ilk sayı..
Teşekkürler ağabey..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "Profesör",
bu kitap da diğerleri gibi nadir ve harika paylaşımlardan biri...
Gönül dolusu teşekkürlerimi iletiyorum.
Sağlıcakla kalınız.

bayrakzaf.gif

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Bu "Bill Kid" farklı bir seri,Gringo(Tim) olarak bilinen "Bill Kid" değil,
paylaşım için teşekkürler sevgili profesör.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Bu Bill Kid; gözünün etrafına Fantom vari bir maske takınca devekuşunun kafasını kuma gömmesi misali kimliğini gizlediğini sanan kahramanlardan. Bu gözünün "etrafına maske takmakla" kalmıyor, pantalonu ve gömleğini de değiştiriyor. Bir de sanırım atının rengi değişiyor, Boney'ken beyaz olan ve adı hiç geçmeyen at, üstüne Bill Kid binince siyahlaşıyor ve adı da "Kara Şimşek" oluyor. İş bu kadarla da kalmıyor, Bill Kid'in bir takım süper güçleri de var. Nereden mi anladım? Çizgiromanın 6. sayfasında koşarak kaçan bir atın peşine düşüyor ve iki adımda yakalıyor. Buradan yola çıkarak Flash'ı değilse bile en azından Carl Lewis'i kıskandıracak bir "sprint" özelliğinin olduğunu kabul etmek lazım.

Teşekkürler, ağabey, devrin çizgi roman kültüründen bir doz daha damardan verdiğin için.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Yine 1 numara :Z Haluk abi ben içerdeydim :( yeni çıktım :D bu arada senin nimetleri göremedim, ama sigara getirmeye gelen dostlar hep anlattılar işte :d şimdi geldim, eline sağlık abi :)

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Ne güzel bir kapak; saatlerce baksam doyamam!
Ağabey; yaşattığın bu güzellikler karşısında minnet duygumu ifade etmek için, uygun sözcükleri bulamıyorum.
Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Fotoğraftan çift sayfa olan ilk paylaşımın kapak resmi dahil linkler silinerek
Savok üstadımın isteği doğrultusunda
Yeniden tarama ve tek sayfa olarak yeni linkler eklenmiştir.

Kalitesiz eski paylaşıma ait linkler nedeniyle başta savok üstadım olmak üzere tüm çizgi roman tutkunlarından özür dilerim.
Saygılarımla

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili üstadım, sizi tekrar yorduğum için özür dilerim. Arşivlerimize bu hali ile girmesi sanırım daha iyi olacak. Çok teşekkür ederim.