Meksika'da okunan çizgiromanlar..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Büyükbeyaz üstadın izinden gidelim dedim, hoşunuza gidecekmi. Meksikada okunan çizgi romanları toplamaya çalıştım. Baya enteresan çizgiler var bu memlekette de. Bazıların linkleri de vardı metin belgesinde ekledim. Örnek almak isteyen olursa ordan indirir.

01tilezhz.jpg

adeaniceto.jpg

adelitacover.jpg

almagrandecover.jpg

almagrandertile.jpg

almasninococertile.jpg

anhelodeamortile.jpg

aranducincotile.jpg

balamtile.jpg

bolillo004vid.jpg

burreriascovertile.jpg

burrongyg461tile.jpg

caballodiablocovers.jpg

candilejastile.jpg

cerdotado1horz.jpg

changootile.jpg

chanoctile.jpg

chapulin302tile.jpg

condonmantile.jpg

corajetile.jpg

cosmolitos001tile.jpg

diamantenegrotile.jpg

elfugitivotile.jpg

eljinetedelamuertetile.jpg

elpanteratile.jpg

eltransas013tile.jpg

juancover.jpg

kalimancover.jpg

labandatimbiriche006tile.jpg

lapurabanda009tile.jpg

locomaxtile.jpg

meminhomenaje201tile.jpg

payocover.jpg

pirulete01horz.jpg

serpientedesplumada034tile.jpg

simonazo463tile.jpg

supersabios83tile.jpg

videorisa296tile.jpg

zor057tile.jpg

Ekli dosyalar

• Meksika ÇR Dowland Linkleri.txt
    7.6 KB · Görüntü: 65
Moderatör tarafında düzenlendi:

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
Paylaşım için teşekkürler arşivime ekliyeceğim bizim okuduğumuz çr da meksikalılar çoğu zaman haydut ve antipatik (çiko hariç) gerçi çikoyu da pek sevmem hep zagoru aç bırakıyor :)

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Linklerden birini indirip göz attım.Ve bizlerin ne kadar şanslı olduğunu düşündüm.Kitap resmen saman gibi bir şey renkler korkunç kötü,kalite yerlerde, baskı berbat.Tamam fransa,italya,almanya bizden önde ama bizde meksikanın önündeyiz.Ve en önemlisi tanıdık bir kahramana rastlamadım.Kendi kahramanlarını kendileri mi çıkardılar nedir.Öyle ise takdir ederim.Her ulus kendi kahramanını çıkarmak zorunda.Paylaşım için teşekkürler dostum.Bu arada iyi bayramlar.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,737
İstanbul
Ben bu türden paylaşımları çok önemsiyorum. Farklı ülkelerin hiç bilmediğimiz çizgi romanlarına kolayca erişebilmemizi sağlayan dostlara teşekkür ediyorum. İndirebildiğim kadarını inidirip inceleyelim bakalım.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Büyükbeyazın başlattığı bu proje babındaki konu bencede çok önemli, hem çizginin nerden geldiğini hemde elimizde hiç yoktan bir örnek çizginin olması bakımından gerçekten güzel. Bu konuyu biraz daha geliştirmenin yollarını arıyorum. Bugün Meksika, yarın latin Amerika, öbürgün Hindistan derken baya bi araştırdığımız yer olur bencede.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,731
Kıbrıs
Çok güzel bir çalışma gandor 08.Meksikalı'lar iyi ki Teks okumuyorlar.Malum,Teks'de
Meksikalı'lar hep çeteci,hayvan hırsızı,kaçakçı,kızılderili düşmanı,ırz düşmanı,ihtilalci
tipler olarak tasvir edilirler.Teks maceralarında Montales dışında birtek düzgün Meksikalı
bulamazsınız!Teks okusalardı Bonelli'den kesin davacı olurlardı!!!

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
muazzam bir calisma ... ben kapaklara bakarken yoruldum ... bunlari toplamak ve paylasmak buyuk sabir isi ... ortak bir kutuphane icin cok buyuk katki saglar ... ellerinize gozlerinize saglik ....