Bilinmeyen Kahramanlar projesi..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Arkadaşlar bu bölümde ülkemizde yayınlanmamış Çizgi roman kahramanlarını paylaşacağız..ilk etapta isim ve kapak şeklinde bir tanıtım yapacağım daha sonra her kahramanın bir öyküsünü çeviri yaparak forumda paylaşmak istiyorum.proje çok uzun ilk anda yaklaşık 400 kadar kahraman belirledim bu sayı katlanarak çoğalacaktır.
sizde bu yönde katkıda bulunursanız ülkemizde bir ilki bu forum sayesinde yapmış olacağız.haydi Bismillah.:)

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
acaba listenizde essegesse'nin ülkemizde yayınlanmayan kahramanları varmı?
yada stormy red ve saloon gibi yalnızca 1-2 sayı yayınlanmış olanları da tanıtacakmısınız ?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
acaba listenizde essegesse'nin ülkemizde yayınlanmayan kahramanları varmı?
yada stormy red ve saloon gibi yalnızca 1-2 sayı yayınlanmış olanları da tanıtacakmısınız ?

Söz vermiyorum ama madem ki yola çıktık illaki bir yerlerde karşılaşırız.büyük ihtimalle arşivimizde olacaktır.:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
O kadar çok bilinmeyenler varki? Karşılaşınca şaşırıyorum. Bende konuya katkıda bulunmak istiyorum ama sadece kapak resmi yüklediğimiz zaman konuyu nerden aldık nerden bulduk kestirmek zor oluyor. Birde işin içine yabancı dillerdeki isimler girince dahada karmaşık geliyor.

Bu bölüme yüklenen kapakların aynı zamanda alt bölümüne isimlerini açsak herkes bulabildiği ölçüde o kahramanın ÇR lerini oraya yüklese olmazmı? O na görede çeviri yapacak arkadaşlar çevirilerini yapmış olur.

Birde tabiki fihrist düzenlememiz gerekecek. Ben bu konuda sadece bulma araştırma ve yükleme konusunda sayın Büyükbeyaza sonuna kadar destek olabilirim.

Bilinmeyen Kahramanlar Projesi Kapaklar
Bilinmeyen Kahramanlar Projesi Yüklenenler
Bilinmeyen Kahramanlar Projesi Çeviri Yapılıp Düzenlenenler

şeklinde 3 ana başlık altında toplamak bana daha uygun gibi geldi. Tabiki karar tamamen konuyu başlatan arkadaşımızda biter. Benimki sadece bir öneri.