Bu Hangi Meslektir ?

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
142
Bursa
Konunun doğru yeri burası mıdır bilemiyorum.
Arkadaşlar,çizgiromanda balonların içini temizleyen,kapaktaki yazıları temizleyen,çevirilen yazıları içine aktaran,bunun gibi bir meslek var mıdır ?
Varsa sözel mi okunmalıdır ? Sözel okunuyorsa hangi bölümde okunmalıdır (Basın ve Yayım mı,gazetecilik mi neresi?) İş imkanı var mıdır ? Geliri nasıldır ?
Birden Genel Yayım yönetmeni ne iş yapar ?

Çok soru sorduysam özür dilerim,ilk sorumun cevabını internette bulamadım,şimdi 2. sorumu arıyorum ama yinede garanti olsun diye bir bilene sormak istedim.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Sevgili User01, böyle bir meslek var mı ben hiç duymadım/bilmiyorum, ama eğer varsa; sayısal hiç değil, sözel olur bence. Bir de; Basın yayın, Gazetecilik vb.... değil, Güzel Sanatlar sanki, başarılar dilerim.

Tardis

Yeni Üye
25 Şub 2012
33
57
Biraz Grafik bölümüyle alakalı
Bazı yayınevleri alıyorlar düzenleyen birilerini çizgi romanlar için ama fazla yok

Tardis

Yeni Üye
25 Şub 2012
33
57
Yalnız Sizi uyarayım her üniversite iyi değil Şahsen animasyon bölümü isteyen biri olarak Dokuz eylülden uzak durmanı öneririm

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Hocam, bu işi yapanlara kaligraf deniyor. Türkiye'deki ilk çizgi roman kaligrafı ise Ferdi Sayışman. Bu işe 1954'te başlamış. Oğlu Şevki Sayışman ise, babasının yanında bu işi öğrenmiş. Penguen ve Leman dergilerinde de çalışmış. Bu müthiş ikilinin yaşam öyküsünü de forumda paylaşacağım. Emekleri için her ikisine de teşekkürü bir borç biliyorum.

seymin

banned
15 Ağu 2009
225
239
hâlâ...

Konunun doğru yeri burası mıdır bilemiyorum.
Arkadaşlar,çizgiromanda balonların içini temizleyen,kapaktaki yazıları temizleyen,çevirilen yazıları içine aktaran,bunun gibi bir meslek var mıdır ?
Varsa sözel mi okunmalıdır ? Sözel okunuyorsa hangi bölümde okunmalıdır (Basın ve Yayım mı,gazetecilik mi neresi?) İş imkanı var mıdır ? Geliri nasıldır ?
Birden Genel Yayım yönetmeni ne iş yapar ?

Çok soru sorduysam özür dilerim,ilk sorumun cevabını internette bulamadım,şimdi 2. sorumu arıyorum ama yinede garanti olsun diye bir bilene sormak istedim.

SBS yok mu yakın zamanda... sen hâlâ buralarda geziniyorsun... Sınavı kazanamazsan meslek tercih skalan bayağı daralacak, farkındasın değil mi :)

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,635
TAM 35
Konunun yeri kesinlikle burası değil burası zamanında taranma amaçlı çizgi roman gönderen dostların verdiklerini ilan etmek için açılmıştı.

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
142
Bursa
Konunun yeri kesinlikle burası değil burası zamanında taranma amaçlı çizgi roman gönderen dostların verdiklerini ilan etmek için açılmıştı.

O zaman ya bölümlere açıklamalar yerleştirilecek burası şunun içindir bunun içindir ya da doğru yere taşınacaklar :)