Betmen Ceylan yayınları Sayı 01 ( 17/08/1967 )

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Türkiye'de yayınlanması çok istenen ama yüksek telif ücreti nedeniyle yanına pek yaklaşılamayan Batman.
Türkiye'de 1948'denberi bilinen bu dergi, Ceylan Yayınları tarafından ilk kez kendi özgün adıyla, 17.8.1967-23.10.1967 tarihleri arasında 10 fasikül
yayınlandı.
Devamı varmıydı pek emin değilim.
Fumettici Caretta'dan Çizgi Diyarı üyelerine sıradışı bir armağan.Meraklıları okuyup arşivlesinler diye.
Bu nadir ötesi
dergiy,i Abdullah,Muhammed Ağar,Cobra,Doruk ve daha bilmediğim comics tutkunu gençlere özellikle ithaf ediyorum.

019ouo.jpg

Ham tarama

019wkw.jpg

İşlenmiş tarama

İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,363
İzmir
Mükemmel. Bu siteye hayranım. Bulamadığımız, okuyamadığımız sayı kalmayacak bu gidişle. Çok teşekkürler, sevgili caretta.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
Tarih kokan bir kitap.
Sandıkta daha neler var bilinmez ki.
Caretta bu, her an süpriz yapabilir.
Paylaşımların için teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Üstadım bu kitap çok kıymetli. Aslında kıymetli demek de yeterli değil. Tarayıcıya yatırmaya bile korkulacak cinste kitaplardan bu. Çizgi roman koleksiyonerlerinin peşinde koştuğu bir kitap.

Türkiye'nin çizgi roman tarihi Diyar'da arşivlenmeye devam ediyor.

Ellerinize ve yüreğinize sağlık, üstadım.

12 Şub 2010
15,006
543,641
Betmen ve Robin'le tanıştığım seriydi bu.

Otomobili Betmobil, çok hoşuma gitmişti ve keşke böyle bir arabaya binsem demiştim. Hele otomobilin gizli bir tünelden geçerek Betmen'in evine gitmesi mest etmişti.
Bir ilki yine bu Betmenlerde yaşamıştım. Betmen, Süpermen ile arkadaştı ve iki çizgi roman kahramanının tanışması, bir çizgi romanda bir başka çizgi roman kahramanının yer alması şaşırtmıştı beni.

Ama hala aklımın almadığı bir şey ise, Süpermen gibi dünyaları yerinden oynatabilen, bir kaç saniyede milyonlarca ışık yılı uzaktaki gezegenlere gidebilen birinin, kıytırık bir kaç gangsterle Betmen'in yardımıyla başa çıkabilmesiydi:)

Çizgi roman raconundan, Betmen'i yüceltme amacından haberim yoktu o çocukluk yaşımda:)
Teşekkür ediyorum sevgili caretta dostum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili caretta,
Böyle tarih kokan, bulunması neredeyse mümkün olmayan, çok kıymetli bir kitabı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
437
Cobra dedinizde bu sitede 2 cobra var büyük ihtimal bana demediniz ama yine bende üzerime alınayım sağolun hocam :D

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Bu dergiye,bu sunuma ne denir:
Hepimiz Comics'çiyiz :)
Gerçekten kendimizi aşmaya başladığımız bu
günlerde deriinlerden gelen bir özel dergi
oldu bu.Çok kıymetli ve hemen okuyacağım şimdi...
Teşekkürler üstadım...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Teşekkürler Sayın "Caretta"...
Bu kitabı paylaştıktan sonra,
umarım tekrar koruma altına almışsınız.
Sizin paylaşımlarınızdan sonra hemen bir sonraki paylaşımınızı merak etmeye başlıyorum;
acaba hangi nadide kitap gelecek diye...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Mükemmel bir paylaşım. Ellerinize sağlık. Sonsuz şükran ve saygılarımı sunarım.

gambit

Yeni Üye
2 Eki 2010
22
41

Türkiye'de 1948'denberi bilinen bu dergi, Ceylan Yayınları tarafından ilk kez kendi özgün adıyla, 17.8.1967-23.10.1967 tarihleri arasında 10 fasikül
yayınlandı.
Devamı varmıydı pek emin değilim.
Fumettici Caretta'dan Çizgi Diyarı üyelerine sıradışı bir armağan.Meraklıları okuyup arşivlesinler diye.
Bu nadir ötesi
dergiy,i Abdullah,Muhammed Ağar,Cobra,Doruk ve daha bilmediğim comics tutkunu gençlere özellikle ithaf ediyorum.

sayin Caretta beycigim, paylasim icin ellerinize saglik.

Kucuk bir duzeltme, Turkiye Bet-man Ceylan tarafindan ilk defa 1967 de yayinlandi ama daha once kendi adi altinda Genclik Postasi yayincilik tarafindan 1958 yilinda yayinlanmistir.

ilgili gorsel icin: