Mirka Andolfo'dan MERCY

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
mirka-andolfo-mercy-1-cvr-a-andolfo-vo.jpg

image_3c07dbfe-5b70-4c14-8a4d-6533a23d09bf.jpg

Karşınızda yepyeni bir seri var. Henüz sadece bir sayısı çıkmış olan Mercy isimli bu seride Victoria devrinde geçen korku dolu bir bir yolculuğa çıkacağız. Hikayemiz Woodsburgh isimli bir Amerikan kasabasında yüzünü görmediğimiz bazı yaratıkların saldırısıyla başlıyor. Gizemli olaylar, sırlarla dolu karakterler, korkunç yaratıklar, şiddet, korku ve biraz da seks... Hepsi de bu hikayede mevcut. Çizimler de hikayenin kalitesiyle yarışır düzeyde ve de çok güzeller.

Çizimlere değinmişken biraz da çizgi romanın hem yazarı hem de çizeri olan Mirka Andolfa'dan bahsedeyim.

mirka-andolfo.jpg

Kendisi ağırlıklı olarak çeşitli çizgi roman şirketlerinde çizerlik yapan biri ama Mercy gibi kendisinin hem yazdığı hem de çizmiş olduğu birkaç çizgi roman da mevcut. Çizgi romanlarındaki çizimlerin kalitesine ek olarak dikkat çeken diğer bir nokta da erotik türde sayılabilecek ama aşırı çıplaklık içermeyen cinselliğin bolca yer alması. Mercy'nin ilk sayısında cinsellik fazla yer almasa da gelecek sayılarda bu türde sahnelerden daha fazla görecek olmamız yüksek ihtimal. Mirka Andolfo'nun kendisi İtalyan olduğu ve de İtalya'da yaşadığından dolayı malum Korona salgınıyla iç içe olduğu da aşikar. Hatta kendisi twitter'da yazdığı bir yazıda salgına rağmen çizgi romanı üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirtmiş. Umarız ki kendisi bu salgını sağ salim atlatır ve Mercy'i de kazasız belasız tamamlar. Bunları da söyledikten sonra 2. sayısı haftaya çıkacak olan Mercy'nin gelecek sayılarının kapaklarından birkaç tanesini buraya bırakıyorum.

MERCY1_CREEES_1024x1024.jpg

2020-02-06_Mercy_UC_Var_2_colored_final_1024x1024.jpg

144886-hr_1024x1024.jpg

Çeviri: Bergill
Balonlama: Orpa

************ Telif Hakları Nedeniyle Link Kaldırıldı ************

Moderatör tarafında düzenlendi:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Çizgi romanın tanıtımı için şöyle kısa film tadında bir video hazırlamışlar:

İkinci sayı aslında bugün çıkacaktı ama virüs salgını nedeniyle ne zaman çıkacağı belirsiz durumda şimdilik.

Son düzenleme:

bin1surat

Yeni Üye
29 Eyl 2016
76
90
Kıymetli arkadaşlar bu kitabı 2 senedir bekliyoruz halen telifi bitmedi gitti, satın almak isteyen koleksiyonuna çoktan katmıştır zaten kimseyi ayartmak yada isyan çıkartmak gibi olmasın ama forumdaki arkadaşlarımız uğraşmışlar yapmışlar emekleri boşa gitmesin diyorum ve yeni bi güncelleme olsa da bizler de okuyabilsek diye düşünüyorum sizler ne dersiniz?

alper karaduman

Kıdemli Üye
2 Ağu 2020
121
611
Gönen
Kıymetli arkadaşlar bu kitabı 2 senedir bekliyoruz halen telifi bitmedi gitti, satın almak isteyen koleksiyonuna çoktan katmıştır zaten kimseyi ayartmak yada isyan çıkartmak gibi olmasın ama forumdaki arkadaşlarımız uğraşmışlar yapmışlar emekleri boşa gitmesin diyorum ve yeni bi güncelleme olsa da bizler de okuyabilsek diye düşünüyorum sizler ne dersiniz?

Bekliyorum bende....