Bedri KORAMAN - Siyaset Arenası

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480

1JEEZN.jpg

bkooaman01gandor08CD000.gif

Üstadın Hayatı ve sanırım Milliyet Gazetesinde zamanında yayımlamış olduğu karikatürlerinden oluşturulmuş devasa bir çalışma. Ansiklopedi diyerekten es geçiyordum az daha, bi baktım kapakta Bedri KORAMAN açtım baktım muaazzam bir çalışma, muaazzam bir baskı.

Tam 415 sayfa kalın kuşe kağıda büyük boy olarak hazırlanmış bir kitap. 3 bölüm halinde tarayabileceğim, ilk 150 sayfası hazır.

Ben tararken zevkle taradım, umarım sizlerde bakarken zevkle gülümsersiniz.

melih41 üstadımıza ve karikatürü seven tüm çizgi dostlarımıza.

bkooaman01gandor08-D000-tile.jpg

2020 yeniden yükleme

Son düzenleme:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,804
Çok teşekkürler sevgili Gandor08, bu değerli kitap bende kendisinden
adıma imzalı olarak kütüphanemin en değerli kitaplarından biri olarak du-
ruyor. Sevgili ustalarımıza gazetelerde işlerini sergilemeyi çok görenmeyen
sanat sevgisi dolu yöneticiler görme umuduyla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Çok teşekkürler sevgili Gandor08, bu değerli kitap bende kendisinden
adıma imzalı olarak kütüphanemin en değerli kitaplarından biri olarak du-
ruyor. Sevgili ustalarımıza gazetelerde işlerini sergilemeyi çok görenmeyen
sanat sevgisi dolu yöneticiler görme umuduyla.

Abi çok güzel, muntazam hazırlanmış bir eser, ben de bu kitaba el koymayı düşünüyorum. Tamamen tesadüfen buldum.

Nasrettin Hocanın Torunları ve Kültür Varlıkları serilerinden de epey bir kitap sırada taranmayı bekliyor, sanat ve karikatür bölümlerinde birde kaligrafi hat sanatı üzerine olan kitapları taramayı da düşünüyorum.

Umarım yanlış bir iş yapmamışımdır, üstadın bir zamanlar yapmış olduğu ve o dönemi anlamak için bence bulunmaz bir kaynak. Bu kaynak bence raflarda kalmamalı düşüncesiyle taradım.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey

Abi çok güzel, muntazam hazırlanmış bir eser, ben de bu kitaba el koymayı düşünüyorum. Tamamen tesadüfen buldum.

Nasrettin Hocanın Torunları ve Kültür Varlıkları serilerinden de epey bir kitap sırada taranmayı bekliyor, sanat ve karikatür bölümlerinde birde kaligrafi hat sanatı üzerine olan kitapları taramayı da düşünüyorum.

Umarım yanlış bir iş yapmamışımdır, üstadın bir zamanlar yapmış olduğu ve o dönemi anlamak için bence bulunmaz bir kaynak. Bu kaynak bence raflarda kalmamalı düşüncesiyle taradım.
Hat ve kaligrafi deyince ben acayip mesut oldum adminim; bir dönem hatla uğraştığım için severim. Allah sana ve tarayıcına dert vermesin. Keşke yakın olsak da yardım etsem sana.

jacksmith

Yeni Üye
14 Mar 2011
2
6
Gandor08, ellerine ve emeğine sağlık. Bu kitabı mizahseverlere kazandırdığın için çok teşekkürler... Doğrusunu söylemek gerekirse, ben de bu muazzam eseri 2014'ün Aralık ayında bir sahafta bulup hemen satın almıştım. Kitaplığımın en güzide eserlerinden biri oldu. Çok hacimli ve ağır bir kitaptır. Kağıt kalitesi muazzam, kuşe kağıda basılmış. Bence muhteşem bir çalışma olmuş. Kitapta sadece Bedri Koraman'ın karikatürleri yok, ayrıca üstadın hayatı da resimlerle anlatılıyor. Çok nostaljik harika bir çalışma. Bu arada değinmeden geçmeyelim, kitaptaki karikatürleri, 1994 yılında Turgut Çeviker derlemiş. Ortaya harika bir eser çıkmış. Turgut Çeviker'in de emeğine sağlık. Bu kitabı hazırlayan, emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Tabi ki, öncelikle Bedri Koraman üstada sonsuz saygılarımızı sunuyoruz. İyi ki karikatür dünyasında varsın Bedri üstad...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Kitabın geri kalanı da taranmış ve yüklenmiştir. İyi seyirler.

Bedri KORAMAN - Siyaset Arenası 02.rar 166.4 MB

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Kitabın geri kalanı da taranmış ve yüklenmiştir. İyi seyirler.

Bedri KORAMAN - Siyaset Arenası 02.rar 166.4 MB

Birinci kısım tam bir tarih kardeşim, okurken bile gözlerim nemlendi. Her şeye rağmen, teröre rağmen insanlığını kaybetmemiş insanları tekrar andım. Allah senden razı olsun.

doganiplii

Yeni Üye
19 Ara 2019
2
3
Merhaba... Sitede emeği geçen tüm arkadaşların ellerine sağlık, muhteşem bir site.. Üstat rahmetli Bedri Koraman'ın "Siyaset Arenası" linkini aktif hale getirebilirseniz müteşekkir kalacağım. İlginize teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Konuyu Mediafire'a yeniden yüklüyorum.

Ne yazık ki 1'nci bölümden 123'ncü sayfa,

2'nci bölümden 26, 47 ve 223'ncü sayfalar bozulmuş ve yok.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Mükemmel bir eser, hemen indirmeye başladım. Yalnız senin son paylaşımını görmediğimden eski ölü linklere tıkladım ve tam ümidi kesiyordum ki, en alttaki mesajını gördüm. Bence abi, insanların kafasının karışmaması için ölü linkleri silelim derim.. Zira yanlış anlaşılmaya sebebiyet veriyor... Paylaşımda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Eski linkleri sildim eksik sayfaları ilk paylaşımdan indiren varsa yüklerse sevinirim.