Baytekin İle Bayçetin Ölüm Yollarında Forma 02

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

.....

Her hafta bir forma deyince önce anlamamıştım. Meğer bildiğimiz forma değilmiş.

...

Senin bildiğin tek forma bordo mavi..
Ben diyorum bu lazların foruma giriş saatlerini belirlemek şart..

Haluk Abi bu seferki kapak taraması çok güzel olmuş, hatta bir ara ilk sayının kapağını bir daha tara diyecektim, tırstığım için bu araya sıkıştırıyorum..
Saygılar abi..

12 Şub 2010
15,006
543,638
Paylaşım için teşekkürler dostum. Fiyatından anladığım kadarıyla bu nadide eser 1930 lu yılların sonuna doğru olsa gerek. Seri hakkında biraz bilgi verebilirsen seviniriz. Merakımı bağışlayınız çünkü bu eser tarafımdan ilk defa görülüyor.

Sevgili Ozanbarış, değindiğin gibi otuzlu yıllarda Baytekinmanya akımı kaplamış ortalığı.
Baytekin, Bay Tekin, Bay Tekin'in oğlu, Baytekin Tarzan'a Karşı, Baytekin'in Oğlu Mandrake (Mandraki) ile maceraları, Bay Çetin vesaire suyunu çıkarmışlar.

Bir kaç serisi daha var, onları paylaşmakta tereddüt ediyorum. Çizgi roman değil çünkü.
Kiminde arada bir kaç resim var, kapağa bakarsan çizgi roman sanırsın, ama değil.

Özetle Baytekin bir dönemin esas oğlanı olmuş. Gökler ve uzay olağanüstü bir ilgi uyandırmış.
Hülya Avşar'ın, evlendirme programlarının, arabeskin icad edilmediği yıllarda Baytekin acaip satmış.

Ama bu arada asıl esas oğlan sende:)

Kapağını cep telefonunda gösterdiğin süper boyuttaki renkli Baytekin'i görmek tüm çizgi roman severlerin en doğal hakkı.

Bu arada ben de Alex Raymond çizimi tarihi Baytekin'lerden sırası geldikçe paylaşacağım.

Malum:)

Çizgi roman hepimizin

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Baytekin sayesinde yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz:"Örümcek ağının aynı çaptaki bir çelik telden iki kat daha güçlü ve esnek olduğu...."
İçinde "Şahap Ayhan" çizimi olduğuna göre 1950'li yıllara ait olmalı.
Teşekkür ederim.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,196
Günümü güzelleştiren ithafı ile beni onurlandıran,
rüyamızda bile göremeyeceğimiz eserlerle bizleri
buluşturan Sayın Profesör'e içten teşekkürlerimi
sunuyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Ülkemizde çizgi roman tarihine ilişkin önemli taşlardan biri daha sayenizde yerine konuldu.
Herşey için gönül dolusu teşekkürler...
Sağlıcakla kalınız.

bayrakzaf.gif

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Komşunun kızı Ayla uzay gemisine saklanmış.
Sonra da " -Bana kızmadın değil mi ?" diyor.
Cevap ise muhteşem :
" - Hayır ben de seni çağıracaktım zaten ! "
Sevgili profesör ,
Harika bir kişisin vesselam.
Sayende doğmadığımız yıllara keşifler yapıyoruz.
Sağol , varol abicim.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,703
Sayın profesör ;

Antikalığı kesin de bir de kesin tarihi olsa ...?

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,967
Buna "şapka çıkarılır", ben de çıkardım. Ne diyeyim; elinize sağlık, emeğinize sağlık, arşiviniz zarar görmesin. Çok teşekkürler.