Baytekin İle Bayçetin Ölüm Yollarında Forma 01

12 Şub 2010
15,006
543,762

Şahap Ayhan, Mandrake ile Bayçetin'i Ankara'ya gönderirse..
Baytekin filmine bedava girmek için 15 kupon, kesmek şart değil, dergiyi yanınızda götürüp göstermeniz yeter:)

Sayın md35 şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
33
33
denizci
Uzay gemisi; denizdeki gemilere benziyor :D ve dünyadaki meridyen ve paraleller; Çin Seddi gibi belirgin, gözle görülüyor :d

Şaka bir yana; 10 kuruşluk, ama değeri belirlenemeyecek kadar kıymetli bir eser, sağol Haluk abi, bugün; hep 1 numaralar geliyor; 1 numaraların günü :)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Kafam bu paylaşımla yine alt üst oldu;
şimdi ne oldu; Mandrake Ankara'ya teyyare ile gelmiş,
geliş nedeni Bayçetin'e yardım etmekmiş,
teyyare düşmüş ama paraşütle Baytekin kandilli rasathanesinin yakınlarına inmiş...
üffff....
Sayın "Profesör", bu antika ötesi süper formaları nereden buluyorsunuz.
Sakın siz de çizgi roman tarihinden ışınlanmış olmayasınız...
Çizgi roman mentalitesi içinde olur mu olur yani...

Ne yazacağımı yine şaşırdım;
formanın aslını nerede saklıyorsunuz bilmiyorum ama,
ben bu paylaşımı üç ayrı yere yedekleyeceğim.
Teşekkürler, şükranlar...

bayrakzaf.gif

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Çizgiromanın nostaljik değeri tartışılmaz.

Öykülerin konularına takıldım; senaryolar uçuk, karmaşık ve dengesiz. Muhtemelen başka yerlerden esinlenilen resimlere konu yazılmış.

Kapak arkasına Baytekin'den şakalar adlı bir bölüm var, yazılı alanlar çizgi romanlarda pek okunmadığından gözden kaçmış olabilir. Burada yazılanlar başlıkta şaka dense de ciddi gibi duruyor, en azından köpekler ve güneş kısmında yazılanlar genel doğrulara uygun gibi. En eski gazete ve ilk araba da "en azından" şaka gibi durmuyor ama kuduz ilacına takıldım, kuduza karşı mayıs böceği yemek "şaka"dan başka bir şey olamaz.

Teşekkürler, ağabey.

12 Şub 2010
15,006
543,762
Çizgiromanın nostaljik değeri tartışılmaz.

Öykülerin konularına takıldım; senaryolar uçuk, karmaşık ve dengesiz. Muhtemelen başka yerlerden esinlenilen resimlere konu yazılmış.

Kapak arkasına Baytekin'den şakalar adlı bir bölüm var, yazılı alanlar çizgi romanlarda pek okunmadığından gözden kaçmış olabilir. Burada yazılanlar başlıkta şaka dense de ciddi gibi duruyor, en azından köpekler ve güneş kısmında yazılanlar genel doğrulara uygun gibi. En eski gazete ve ilk araba da "en azından" şaka gibi durmuyor ama kuduz ilacına takıldım, kuduza karşı mayıs böceği yemek "şaka"dan başka bir şey olamaz.

Teşekkürler, ağabey.

Sevgili Nadir, yani çizgi roman okuyan bir kişi olarak zevk açısından para verip alacağım bir kitap değil bu.
Çizgiler, muhtemelen orijinalinden çok berbat bir kopya ve diyaloglar da uydurma tercüme bence.
Ama dediğin gibi çizgi roman tarihimizin geçirdiği evrelerin izlenmesi, bu nüshaların bulunmasının neredeyse imkansız olması ve tarihi değer olarak da paha biçilmez bir değerde bunlar.

Sevgili Savaş, 2. formaya yazdığı yorumda bu sayının daha kaliteli taranmasını istemiş. Tarayıcı aynı, tarayan aynı ve aynı anda taradım bunları. Yani kitabın kendisi dökülüyor. O kadarına şükür yani:)

Değerli yorumlar için tüm dostlara teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Kozmik oda şaşırtmaya devam ediyor!
Ellerinize sağlık üstadım.
Sonsuz şükran ve saygılarımı sunarım.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,868
5,094
Sayın profesör ;

Yine antika değerinde bir dergi. Yine "Metinli Çizgi Roman"

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.