BAYTEKİN/Flash Gordon/MEÇHUL DÜNYALARDA/Çocuk Haftası Özel Sayı4/TARİHİ:11 EYLÜL1959

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
BAYTEKİN/Flash Gordon/MEÇHUL DÜNYALARDA/Çocuk Haftası Özel Sayı 4/BASIM TARİHİ:11 EYLÜL 1959
Çocuk Haftası dergisinin özel cildinde bulunan 5 özel serüvenden 4.ve 6. Özel sayılar BAYTEKİN serüvenleridir. Bende bu derginin 4.ve 6.özel BAYTEKİN sayılarını /özel bir tarzda/tarayıp, ekleyeceğim demiştim. Sırada BAYTEKİN MEÇHUL DÜNYALARDA SERÜVENİNDE. Çocuk haftası dergisi özel cildi içinde bulunan Baytekin Meçhul Dünyalarda ve Baytekin Gökler Hakimi dışında, Sahra Kurtları, Çöl Cehennemi ve Korkusuz Pilot özel sayıları bulunmaktadır. ÇOCUK HAFTASI ÖZEL CİLDİNİ bu saydığım özel sayıları da tarayarak tamamlamaya çalışacağım.
CBR LİNK /BAYTEKİN MEÇHUL DÜNYALARDA:
PDF LİNK/BAYTEKİN MEÇHUL DÜNYALARDA:
PDF LİNK BAYTEKİN-FLASH GORDON HAKKINDA BİLGİLER VE GÖRSELLER:

baytekn301.jpg

baytekn05.jpg

baytekn14.jpg

baytekn11.jpg

baytekn26.jpg

baytekn03.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Tek kelime "Mükemmel"
Bunun ötesi bu kitabı eline alıp okumak
Daha önce bir kısmını okuduğum bu öykünün ki Gordon'da bulunan tüm unsurlar adeta resmi geçit yaparlar bu sefer tamamını okumak nasip oldu..
Zamangezgini dostumuz biriktirmek, saklamak ya da kolleksiyon yapmanın hiç de bencilce olamayacağını bizlere gösteriyor.
Nefis bir dergi olan Çocuk Haftası bir yerlerde kilit altında olsaydı, ben ve benim gibi bir kaç kişi bu keyfi yaşayamayacaktı..
Varlığı büyük bir keyif olan dostuma teşekkür ederim.
Saygılarımla..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Harika açıklamalarla harika bir paylaşım,
Bizden de naçizane gönül dolusu teşekkürler...
Paylaşım yanında, engin gönlünüz ve dostluğunuz için.
Sevgi ve saygılarla...

bayrakzaf.gif

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,227
gercekten güzel bir çalıma, teşekkürler.
özellikle bilgi ve görsellerin bulunduğu dosya içerik bakımından çok iyi.
bununla birlikte bazı eleştirilerim var, tabi kendimce,
görsellerin bulunduğu dosyada art alan fonu yazıların okunmasını güçleştiriyor. yada benim yaşım kemale erdi artık okurken gözlerim isyan ediyor:)
birde çizgiromanı taradıktan sonra beyaz fonun üzerine yerleştirdiğinizde bence biraz otantikliğini kaybediyor. (tabi bu benim beğenim)
herşeye ragmen çok güzel bir çalışma emeginize sağlık,

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Öncelikle teşekkür ederim sevgili zamangezgini.

Tam bir tarihi eser.Bu kitaba çok sevinecek değerli üyelerimiz var.Sevgili profesör bu eseri mutlaka çok sevecektir.

Bir önerim olacak.İnanın kendim için değil.Ben de öyle,net okuma özürlüyüm.Ama bu tür kitapların bir bakunin taraması olması gerektiğini düşünüyorum.Teknik konuları hiç bilmediğim ve asla bilemeyeceğim için sevgili bakunin'in taramalarını nasıl yaptığını da bilmiyorum.Ama bu güzel eserin ikinci defa ve sevgili bakunin'in taraadığı şekilde taranmasını nacizane öneriyorum.Bu ve buna benzer kitaplar öyle taranırsA gelecek kuşaklara büyük bir hizmet olacaktır.

Bu güzel eser için tekrar teşekkür ederim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Sayın deadlouse71 birinci eleştiriniz olan (görsellerin bulunduğu dosyada art alan fonu yazıların okunmasını güçleştiriyor) konusunda haklısınız,bunun bende farkına vardım.Arka fonu daha dikkatli seçeceğim.
(Birde çizgiromanı taradıktan sonra beyaz fonun üzerine yerleştirdiğinizde bence biraz otantikliğini kaybediyor.)O beyaz fon değil çerçevedir. Sayfayı
renklendirdikten sonra çerçeve rengi ve sayfayı cilalama ve güzelleştirme sağlıyor.Bundan sonra ayrıca ham tarada koymayı düşünüyorum.Böylece kıyaslama olanağınız olur.YAPICI VE İYİ NİYETLİ ELEŞTİRİ VE BEĞENİZİ DİLE GETİRDİĞİNİZ İÇİN BENDE TEŞEKKÜR EDERİM.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Ham taramalar ben dahil buradaki herkesi memnun edecektir. Gerçekten kıymetli eserler paylaşıyorsunuz ve 96 dpi yerine 300 dpi taranması halinde tam evladiyelik çalışmalar haline gelir bu arşiv nüshaları.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
846
Hem böylesine bir kitabı bizlerle buluşturduğun için hem de büyük bir emek ortaya koyduğun için gönülden teşekkür ederim. :)

Ayrıca konuyla ilgili çok güzel görselller de koymuşsun bunlar da çok güzel olmuş... :)

Kitabın ham halini de paylaşma fikri de çok güzel bunun için de teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Hiç bir çizgiromansever'in bakmadan, bakanında beğenmeden geçemeyeceği tam arşivlik bir seri sunuyorsunuz.

Verdiğiniz emek harcadığınız zaman için teşekkür ederim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
15-12-2011, 16:12
bakunin

•Rep Puanı : 208795

Sayfa çerçeveleri çok güzel olmuş.
Değişik bir hava katmış.
Yaratıcılığınızdan dolayı kutlarım.
Gerçekten özel bir paylaşım.
Teşekkürler.

Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir.

Sayın İMAJE taramalarımı 300dpi renkli tiff taramadan sonra word kullanarak renklendirip çerçeve koyup,pdf'ye çevirip birleştiriyorum.Sonra cbr'ye çeviriyorum.Pdf ve cbr linklerin ikisinide ekliyorum.Neden arka fon resmi ve çerçeve koyuyorum,pdf okuyanlar göersellik kazansın, birde cbr'de kenarda beyazlığı önlüyor diye.Ben pdf okumayı yeğlerim.Ama cbr okumada çerçeve beyaz kalıyor bunu önlemek için çerçeveyi renklendireceğim.Bütün bu yorucu çalışmaları okuyanların göz sağlığını düşünerek yapıyorum.Yukarıda sayın deadlouse71'e dediğim gibi yine yüksek çözünürlüklü cbr ham (saydığım diğer işlemleri yapmadan) koyacağım.İSTEYEN KIYASLAMA YAPAR.Yukarıda üstad BAKUNİN'in taramalarıma yazdığı değerli mesaj.Sanırım aydınlatıcı olmuştur.TEKNİK AZ DA OLSA BİLİRİM.AMA BİLMEDİĞİMİ ÖĞRENMEKTEN DE GOCUNMAM.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,638
Teknik muhabbetleri erbabına bırakıyor ve tarihi paylaşımlara tanıklık ediyorum.

Bir devrin kapandığı, yeni devrin inşa işinin hızla sürdüğü yıllar

Harfte, dilde, kültürde yeni devrin damgasını kazıdığı dönem

Efendi, bey, paşa ve benzerleri kapı dışarı

Bay ve bayan baştacı

İşte prensim:) bu sırada flash gordon geldi, Türkiye semalarında ve çizgi roman dünyasında O'na Tekin dediler, Bay 'ı eklememek nezaketsizlik, görgüsüzlük olacaktı , eklediler ve efsane oldu Baytekin.

Filmleri gişe rekoru kırdı, ne zaman çizgi roman nostaljisi yapılsa " bir zamanlar Baytekin okurduk " sözü klasikleşmişti.Adı var, kendi yoktu piyasalarda.Karaborsanın en kapkarasıydı. Masonluğun sırları ortalığa dökülürdü de Baytekin'leri gören hacca gitmiş:) gibi olurdu.

zamangezgini devrimini kutluyorum.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
İlgi gösteren bütün çizgi roman severlere teşekkür ediyorum.

Son düzenleme: