Timour 01 - Kızıl Adamın Kabilesi (Çeviri Balonlama)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir

Sayın arkadaşlar;

Timour serisinin ilk sayısı çevirisi ve balonlanması tarafımdan yapılarak aşağıdaki linkte sunulmuştur.
İyi okumalar dilerim.

Tanıtım sayfası:

Bilgiler:

Yazı fontu : CCAdamKubert
Çözünürlüğü : 1920x1280
Sayfa sayısı : 46
Boyutu : 30 mb.
Yayın durumu: Türkiye'de hiç yayınlanmadı.

Konusu: Bu seri diğerlerinden biraz farklı. Her sayıda Timour adlı tarihi kahramanımız başka bir yüzyılda, farklı kişi ve olaylarla karşılaşır. Örneğin Atilla ile ve eski Bizans'ta da geçen maceralar da var.
Birinci sayı tarih öncesi devirlerde geçiyor. Her insan çekirdek aile denen ana, baba ve çocuklardan oluşan bir yapıda doğanın zor şartlarına karşı yaşam mücadelesini vermektedir.
Kahramanımız yabancı kişilerin saldırısı ile tüm ailesini kaybeder. Kendisi ve saldıranlardan bir kişi ölümden kurtulmuşlardır. Bu kurtulan yabancı kişi ile sonradan çok sıkı bir dostluk kuran Timour, ondan etkilenerek, bu toplum düzenini değiştirmeye karar verir. Bunun için karşılaştığı tüm insanları kendileriyle beraber yardımlaşarak yaşamaya zorlar.Bunda da başarılı olur. Hikaye böyle devam eder ve Timour'un lideri olduğu bir kabilesi olur.
Sonradan yaşananlar ile güzel bir toplumsal mesaj veren hikaye dramatik bir şekilde sonlanır.
İyi okumalar dilerim.

Timour serisinin 32 kitabının tanıtım linki aşağıdadır.Seri hakkındaki açıklayıcı bilgi ve sunumları için sayın Balkatan'a teşekkürler.

http://www.cizgidiyari.com/forum/fr...mani-frankofon/78901-les-timour-01-32-fr.html

Not: Bundan sonraki paylaşımlarım sadece Timour serisi ile sınırlı olmayacak. Farklı birkaç tane seri var. İsimlerini vermeyeyim. Sürpriz olsun.
Yakında paylaşacağımı duyurduğum Hobbit çizgi romanından bazı nedenlerden dolayı vazgeçtim. Sonraki paylaşımı bitince duyuracağım.

Son düzenleme:

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Tam bana göre bir frankofon , tam bana göre bir macera , tam bana göre bir konu , tam bana göre bir karakter kısacası tam bana göre bir paylaşım. Ellerine sağlık dostum çok teşekkür ederim. Hobbit kitabını da dört gözle bekleyeceğim. Seçimlerin gerçekten harika :24:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Bu seriye el atılmasına çok sevindim epey bir bölüm var, emekleriniz için teşekkür ederim.

Hobbiti de okumak iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Timor serisi bende fransızca tam var sıkıntı olursa yazmanız yeterlidir.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Teşekkür ederim Baybora üstadım. Aslında pek sevmemiştim bu Timour'u ama sizin paylaşımlarınızla okuyacağım anlaşılan. Elinize sağlık.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sayın Gandor08, Timour'un bende 32 sayısı var.Sizdeki de aynı sayıda ise sorun yok.
Daha fazla ise bana haber verirseniz sevinirim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Renkler pırıl pırıl,
çizimler harika,
konu da güzel,
bize de baybora
üstadımız mükemmel
hazırladığı kitabı zekle
okumak kalıyor.
Teşekkürler, saygılar...

12 Şub 2010
15,006
543,642
Orijinal çizgileriyle ve üstelik renkli olarak ve ilk sayısıyla Timur;
Sevgili baybora dostumuzun ilk duyurusundan itibaren merakla bekliyordum.

Kardeş veya baba değilse düşmandır ve öldürmek gerekir tarzında bir düşünce var mıydı gerçekten ilk çağ insanlarında?
Yazarın bu tezi veya kurgusuna ihtiyatlı yaklaşıyorum.

Timur maceralarında her maceranın Timur soyundan gelen başka bir Timur olmasını ilginç bulmuştum. Hatta bunu anlayıncaya kadar her Timur öyküsündeki Timur'un aynı fiziğe sahip olmaması ve maceraların çok uzak zaman dilimlerinde geçiyor olmasını da yadırgamıştım. Tabii işin aslını öğrenince durum değişmişti.

Farklı zaman dilimlerinde yaşanan macera deyince Lilith akla geliyor ister istemez. Ama Lilith'de kahramanımız hep aynı Lilith.

Sevgili dostum, çok teşekkür ediyor ve devamını bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Ben ancak okuma şansı bulabildim ama çok sevdim. Bu serinin tamamını görebilmeyi çok istiyorum.:) Eline sağlık üstadım.:)

bereket

Kıdemli Üye
30 Haz 2011
207
177
tanınmayan bilinmeyen görülmemiş çizgiromanların baş ve ilk sayfalarından da tanıtım amaçlı taramaları paylaşmak, paylaşımda pasta varken, kreması da var ayrıcalığı...teşekkür ederim.