Küçük Prens (Johan ve Pirlouit) 13 - Maltrochu'nun Büyüsü (Çeviri Balonlama)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir

Küçük Prens (Johan ve Pirlouit)'in ülkemizde yayınlanan hikayeleri 12. cisi olan Lanetli Ülke ile sona ermişti.

Daha önce hiç yayınlanmayan 13. hikayesi olan Maltrochu'nun Büyüsü tarafımdan çevirisi yapılmış, cbr olarak aşağıdaki linkte sunulmuştur.

Tüm Küçük Prens sevenlere iyi okumalar.

Tanıtım sayfası:

Bilgiler:
Yazı fontu: comic sans MS.
Çözünürlük: 1024x1406, 200dpi.
Sayfa sayısı: 63.
Daha önceki
yayınlar : Türkiye'de hiç yayınlanmadı.

Bir masal tadında olan Maltrochu'nun Büyüsü, yine şirinlerin de içinde olduğu, Johan ve Pirlouit'e yardımları ile sorunların büyük ölçüde çözüldüğü harika bir hikaye.

Kısaca Konusu: Fransa'da bir zamanlar mutlu, cesur ve iyi insanların olduğu bir şatonun efendisi olan Boisjoly'nin çok güzel bir kızı vardı. Genevieve adındaki bu güzel kız asil, cesur bir şövalye olan Thierry'e aşık olmuştu. Thierry de yakın bir zamanda onunla evlenmek istemektedir.
Ne var ki, başka bir şatonun efendisi olan hain baron Maltrochu da Genevieve ile evlenmeyi düşünmektedir. Maltrochu aslında Genevieve'yi sevmemekte, yalnızca babasının zengin topraklarını onun sayesinde ele geçirmeyi planlamaktadır.
Maltrochu, Genevieve'nin sadece Thierry'i sevdiğini anlayınca, rakibini aradan çıkarmak için bir büyücü ile anlaşıp, büyük paralar karşılığı, içince insanı köpeğe çevirebilecek bir iksir satın alır.
Rakibi Thierry'i kandırıp, bir ziyafete çağıran Maltrochu, içeceğine karıştırdığı bu tehlikeli iksiri içirmeyi başarır. Thierry hiç şüphelenmemiştir bile...
Hikayenin sonrasını okuyunca anlayacaksınız.

Not: Bundan sonraki 14. hikaye, Karga Sürüsü (La Horde du Corbeau) olacaktır. Hikayenin tanıtım kapağı aşağıdadır.

KÜÇÜK PRENS- JOHAN VE PİRLOUİT'İN;

Paylaşılan Maceraları:
01- Basenhau'nun Cezası,
02- Şatonun Efendisi,
03- Kayalık Korusunun Cini,
04- Ay Taşı,
05- Vikinglerin Yemini,
06- Tanrıların Kaynağı,
07- Kara Ok,
08- Mantresor'un Sahibi,
09- Altı Şirinli Flüt,
10- Yedi Çeşmeler Savaşı,
11- Castellac Yüzüğü,
12- Lanetli Ülke,
13- Maltrochu'nun Büyüsü.

Paylaşılacak Maceraları:
14- La Horde de Corbeau, Karga Sürüsü,
15- Les Troubladours de Roc-a-Pic, Roc-a-Pic'li Ozanlar,
16- La Nuit des Sorciers, Sihirbazların Gecesi,
17- La Rose des Sables. Kumların Gülü.

Son düzenleme:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Sevgili baybora günün en güzel süprizlerinden biri oldu.Paylaşımlarınız için TEŞEKKÜRLER ediyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Teşekkürler, bu seriden bende bir iki yerde karşılaştım, almanca ve fransızca olanlarına. Arşive alıyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Harika, harika, harika...
Büyük emek ve nefis bir paylaşım.
Teşekkürler Sevgili "Baybora";
zevkle okuyacağımdan emin olarak hemen indiriyorum.
Durmayın siz de indirin diyeceğim ama
yine de siz bilirsiniz; isterseniz durun da indirin.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
çocukluğumdan beri büyük keyif alarak okuduğum bir çizgi romandır küçük prens... sevgili Baybora'ya teşekkürlerimle arşivime katıyorum :24: :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sevgili üstadım,

Dün gerçekleştirdiğimiz Çizgi Diyarı toplantısının telaşında yanıt veremedim ama aklım burada kaldı. Epeyce bir süredir Küçük Prens okuma fırsatım olmamıştı. Keyifli çalışman sayesinde bu açlığımızı bir süreliğine dindirmiş olduk.

Yeni sayının müjdesi de keyifimi katmerledi.

Teşekkürler, üstadım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi Diyarı'nın çizgi romana katkısının somut örneği bu çalışma.. Siz ve sizin gibi değerli dostların katkıları ile yarım kalan, kötü çeviriler ve baskılarla bizlere sunulan çizgi romanları orjinaline yakın okuyabilme olanağına kavuşmak bir çizgi romansever olarak güzel bir duygu, teşekkür ederim. Sunum yazısı ile konuyla ilgisi olmayan biri bile hemen adapte olabilir. Bizlerle olup paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,869
Eline sağlık dostum,güzel paylaşım ve devamının geleceğini bilmek de ayrı sevindirici haber.
Emeklerin için teşekkür ederim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Değerli Baybora kardeşim bana hep sevimli ve sempatik gelen,okurken keyif aldığım kahramanlardan birini görmek çok güzel.
Değerli kardeşim emeğin için,paylaştığın için çok çok teşekkürler ederim,akşamın hayırlı olsun.

se_ba

Yeni Üye
25 Eki 2009
3
5
Merhabalar,
Sayın Bayboranın verdiği kıymetli bilgilere ek olarak ; Johan et (ve) Pirlouit Belçikalı çizer PEYO'nun 13 kitaplık bir serisi idi.Ortaçağda geçmekte idi.Johan ; kralın silahtarı ve Pirlouit ise onun macera arkadaşı olan şakacı bir cüce karakterinde idi.Peyo'nun 13 kitaplık serisine kendisinin 1992 yılındavefatından sonra 4 kitaplık bir ek geldi.Bunların çizeri Alain Maury, senaryosu ise Karga sürüsü (14- La Horde de Corbeau),
Roc-à-Pic'li ozanlar ( doğru yazılışı ile 15- Les Troubadours de Roc-à-Pic),
Sihirbazların gecesi (16- La Nuit des Sorciers) kitaplarında Yvan Delporte (15'ci kitapta Thierry Culliford desteği ile) ve de Kumların gülü (17-Rose des sables)'ne çizer gene aynı kalmakla beraber senaryo Luc Parthoens oldu.16'cı ve 17'ci kitapların arasında, 1999 yılında farklı bir yayın evinden Tek boynuzlu atlar ormanı (Le bois aux Licornes) adlı bir macera yayınlandı.Senaryosu Didier Convard, çizimleri André Juillard tarafından yapılmıştı.Kişisel tercihim bu albümün çizimlerinin alıştığımız Johan ve Pirlouit karakterlerinden farklı olması nedeniyle göze güzel gelmediği şeklinde idi.Şirinler ilk olarak bu dizide belirdi.Şirinler ünlenip ticari başarısı artınca kendi dizileri yayınlanmaya başlandı ve maalesef Johan ve Pirlouit gibi benim yaş grubumdakilerin çocukluklarında severek okudukları bir dizinin sonu da 2001 yılında gelmiş oldu.
6 şirinli flüt kitabının çizgi film adaptasyonu yapıldı.Koleksyonumda orjinali mevcuttur...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Emekleriniz için çok teşekkürler.

Bende bu serinin Almanca 20 adedini buldum şu an indiriyorum. Bitsin yükleme yapacağım.

kapaktileymy.jpg