Yaşlı Nick 01 - Siyah Bayraklar (Çeviri Balonlama)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Yaşlı Nick-01-Siyah Bayraklar-Çeviri-Balonlama

Arkadaşlar bu seferki paylaşımım diğerlerinden biraz farklı. Korsan serilerinden hoşlananlar için biraz da gırgır bir serinin ilk kitabı sizlerle.
Beğeneceğinizi umarım. Çeviri ve balonlamasını ben, düzenlemesini ise yine lotoloto arkadaşımız yaptı. Lotoloto arkadaşımıza çok teşekkürler.
İyi okumalar dilerim.

Tanıtım Sayfası:

Bilgiler:
Yazı fontu: CCWildWords
Çözünürlük: 3307x4677.
Sayfa sayısı: 49.
Boyutu : 51 Mb.
Yayın durumu: Türkiye'de siyah beyaz olarak 1960'lı yıllarda farklı isimlerde yayınlanmış.

Konu: Kahramanımız yetmiş yaşlarında eski bir korsan. Tüm arkadaşları tarafından artık ıskartaya çıkarılması gerekir diye dışlanmış. Ama Yaşlı Nick bunu kabullenemeyecek, tekrar o gençliğindeki gibi faal korsanlığa devam etmek isteyecektir. Kendisi gibi bu konuda ümitsiz bir kaç arkadaş bulur. Onlar da hiç istemediği tipte kişilerdir. Olağanüstü derecede korkak ve beceriden nasibini almamış korsanlardır.
Ama kader onları Yaşlı Nick'in azmi ile hiç beklemedikleri bir duruma getirecektir. Okuyalım ve yine bol bol gülelim.
Bundan sonraki paylaşımım dört kitaplık bir seriye çok ara vermemek gerektiğini düşündüğüm, Winnetou'nun ikinci sayısı olacaktır.
Tekrar görüşmek üzere.

Son düzenleme:

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,164
4,976
Böyle delikanlılarla(!) günümüzü şenlendirdiğiniz için çok teşekkürler.Elinize/emeğinize sağlık

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Sayenizde daha önce hiç duymadığım bir frankofon romanı tanımış oldum. Marcel Remacle'nin yazıp çizdiği bu Belçika çizgi romanının orijinal adı "Le Vieux Nick et Barbe-Noire" imiş (ilk başlarda sadece "Le Vieux Nick"). 1958'de ilk kez Spirou dergisinde gözükmüş.

"baybora" ve "lotoloto" dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. 26 albümün tamamını da bekleriz:)

Yasl_Nick_Pavill_Noir.jpg

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Çok manyak yaa:D
Eğlencenin dibine vurmuş doğrusu.
Baybora abimiz kitap seçimleri konusunda 100 puanla şampiyon.:)
Elinize sağlık, şimdi seriden birkaç tane daha isteriz diye düşündüm.:)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Scanfan üstada bile "tamamını bekleriz" dedirten bir kitap güzel olmaz mı? Bundan şüphe eden hiçbir şeyden anlamıyor demektir :)
Teşekkür ederim genç ustalarım, ellerinize sağlık.

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Cumartesi yaptığımız küçük bir sohbette sevgili İlhan Ağabeyden bu kitapın biraz bilgisini almıştım,ama bu kadar çabuk diyarda olacağını açıkcası bende bilmiyordum ....:) Teşekkürler sevgili İlhan ve Haluk Ağabey...İndirir indirmez okuyacağım,ve sanırım konu itibari ile çok seveceğim diye düşünüyorum.....

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Çok eğlenceli, yorgunluğa iyi geliyor. inşallah başka sayılarını da görürüz.
çok teşekkürler.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Gerçekten Baybora çok güzel bir kitabı bir kılıç darbesiyle kendine çekti. Yaşlı Nick'le düello yapmaktan vazgeçip iyi arkadaş oldular. Başarıdan başarıya koşacaklarına eminim. Teşekkürler, Baybora. :)