Timour 03 - Timour'un Tılsımı (Çeviri Balonlama)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir

Timour serisinin üçüncü sayısının da tercüme ve balonlaması nihayet bitti.
Çevirisini ben, balonlamasını da Lotoloto arkadaşımız yaptı.
Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Tüm arkadaşlara iyi okumalar.
Bu arada tüm arkadaşların bayramlarını en içten duygularla kutlarım.

Tanıtım sayfası:

Bilgiler:

Yazı fontu: CCMeanwhile
Çözünürlüğü: 2100x3000
Sayfa sayısı: 49
Boyutu : 74 mb.
Yayın durumu: Türkiye'de hiç yayınlanmadı.

Konusu: Üçüncü sayısında Timour ailesinin serüveni, eski Mısır'da devam ediyor. Timour ailesi, ikinci sayıda yaşadıkları Babil'den çeşitli nedenlerden dolayı taşınır ve Mısır'da gemi işletmeciliği yaparak yaşamlarına devam ederler. Mısır tarihinin bu döneminde ülkeyi işgal ederek, yönetime el koyan Asya'lı Hiksosların firavunlarına karşı bir mücadele başlamıştır. Bu özgürlük savaşının fitili Timour ailesinin başına gelen bir felaket ile ateşlenir. İşgalci Hiksosların firavunu Apepi, veziri Nehesi ile Timour'ların meşhur tılsımını elde etmek istemektedir. Timour'un tüm zenginliğini bu tılsım sayesinde kazandığını sanmaktadır. Timour tılsımı vermeyince hapse atılır. Oğlu Thoutiyi, babasını ve aileyi bu zor durumdan kurtarmak için büyük bir mücadeleye başlar.
Sonunda olaylar başka bir boyuta taşınır ve ülke tarihini değiştirecek bir değişim gerçekleşir.

Not: Seri toplam 34 sayıdan oluşmakta. Daha önce 32 sayı olduğunu sanıyordum. İki sayı daha olduğunu internette yeni öğrendim. Son sayıda zaman olarak 18. yüzyıla kadar geliyor.
Sayılar ilerledikçe çizimler daha da güzelleşecek, mükemmele yakın görüntü ve konuları var.
Tüm sayıların kapak ve içeriklerinden sayfaların olduğu tanıtımın internet linki aşağıdadır. İnternet sayfasının sağ altından diğer sayfalara giderseniz tüm sayıları ve resimlerin üzerine tıklarsanız orijinal bir örnek sayfayı görebilirsiniz.

Bundan sonraki paylaşımlarımda her seferinde farklı bir seri olacak. Nasıl olsa ilgimi çeken bu serileri bitirmek mümkün olmayacak. Ben de bir ucundan tutup, başlangıçlarını yaparım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili baybora çok teşekkürler bu güzel çalışma için.
Ben de farklı serilerden örnekler konusunda sizinle hemfikirim.
Ancak ricam maceraların muhakkak sonlanması..
Ne kadar çok değişik örnek görebilirsek o kadar bahtiyar olurum.
Kolaylıklar dilerim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Elinize sağlık, varsa eşi, bırakırız bu işi dedirten bir çalışma olmuş.:)
Başka derken bizim elimizdekilere bir göz at üstadım.
Kısa korku öykülerinden size bir buket hazırladık ellerinizden öperler.:)
Toplantıya getireceğim orada bakarız.
Ama ben Timour dostumuzu çok sevdim.
Keşke İstanbul macerasını sıraya alsanız.:)
Teşekkürler İzmir.:)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
İzmir ekibi çok faal. Gıpta ile bakıyorum. Biz Doğu Karadeniz'de mahsur kaldık, umarım buralarda da ortak işler yapabileceğimiz arkadaşlar ediniriz. :)

Teşekkürler Lotoloto ve Baybora dostlara... Ellerinize sağlık.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
İzmir çalışıyor, harika işler ve harika haberler de
geliyor üst üste. Teşekkür ederim üstatlara, önce
bu güzel macerayı okuyalım, sonra teşekkürler,
sevgi ve saygılarımızı sunalım...