Baybora-Katil Robot (Meydan Gazetesi) 04

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,963
103,815
NLnr65.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Ne ararsan var. :)

Irkçılık:

irkryt-2.jpg

Maçoluk:

m-2.jpg

Cins ayrımcılığı:

cnsyt-2.jpg

Sevgili altan üstadımın çok güzel düzenlemesiyle listedeki yerini alan bu çizgi roman için kendisine çok teşekkür ediyorum.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok nadir bir sayı.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim sevgili Altan bey üstadım.
Nerede o eski gazeteler.
Çok özlüyorum kendi adıma.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Değerli Direnç11 Üstadım; şovenizm, cinsiyet ayrımcılığı, ırkçılık değil de Türkiye'de yayınlanan KARA AYİN isimli macerada, Satanist tarikatın bir kadına ceza mı desem, işkence mi desem, ritüel mi desem; en iyisi ben bunu burada yazmasam; ne uyguladıklarını bir bilseniz; yukarıda paylaştığınız melanetler bunun yanında Milliyet Çocuk gibi kalır. Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceralarından bazılarını da İtalya'da okuma fırsatım olmuştu; onlar da ülkemizde yayınlanmaya kalkılsa, maazallah sansürden ciğerci peşkirine dönecek maceralar. Bana sorsanız BAYBORA/BARBO gibi Fumetti'nin gerçekçisi makbuldür ve işlenen konuların hiç biri de ne bugünkü gazetelerden, ne de televizyonlardan daha karanlık ve daha çirkin değildir...

Altan Üstadım, düzenlemeniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Değerli Direnç11 Üstadım; şovenizm, cinsiyet ayrımcılığı, ırkçılık değil de Türkiye'de yayınlanan KARA AYİN isimli macerada, Satanist tarikatın bir kadına ceza mı desem, işkence mi desem, ritüel mi desem; en iyisi ben bunu burada yazmasam; ne uyguladıklarını bir bilseniz; yukarıda paylaştığınız melanetler bunun yanında Milliyet Çocuk gibi kalır. Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceralarından bazılarını da İtalya'da okuma fırsatım olmuştu; onlar da ülkemizde yayınlanmaya kalkılsa, maazallah sansürden ciğerci peşkirine dönecek maceralar. Bana sorsanız BAYBORA/BARBO gibi Fumetti'nin gerçekçisi makbuldür ve işlenen konuların hiç biri de ne bugünkü gazetelerden, ne de televizyonlardan daha karanlık ve daha çirkin değildir...

Altan Üstadım, düzenlemeniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

Elbette. Zaten kahraman olarak, belki bir miktar maçoluk hariç Barbo'nun kendisinde cisimleşen ya da çizgi romanın içeriğinde teşvik edilen şeyler değil bu fenalıklar... :)

Yanlış anlamaya mahal vermeyelim. Biz (sen, ben, Barbo, ...) hep karşıyız bunların tamamına. Eseri incelerken peş peşe görünce alıntıladım, cımbızla çektim. :)