Batman Begins / Batman Başlıyor Arka Bahçe yayıncılık - Film Özel Sayısı

nireng

Çeviri & Balonlama
20 Nis 2010
439
3,782
Batman Begins - Film Özel Sayısı - Arka Bahçe

Arka Kapak;
"KORKUYU YENMEK İÇİN, KORKU OLMALISIN...

Christopher Nolan'ın Batman Başlıyor'u, Batman efsanesinin kökenini ve Kara Şövalye'nin Gotham'ın iyiliği için ortaya çıkışını ele alıyor.
Ailesinin öldürülmesinin ardından, acı çeken endüstri varisi Bruce Wayne (Christian Bale) adaletsizlikle savaşmanın anlamını bulmak ve korkuyla avlananlara korku salmak üzere dünyayı gezer. Gotham'a döner ve ikinci kişiliğini sergiler: Batman; şehri tehdit eden kötü güçlere karşı gücünü, zekasını ve bir dizi ileri teknoloji ürünü numarayı kullanan maskeli bir şövalye."

BatmanBegins-000Medium.jpg

Arka Bahçe (45.6 mb)

İyi seyirler

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili nireng,
Tim Burton'dan sonra yapılan Batman filmleri çok kötüydü. Ta ki C. Nolan işe el atıp Begins filmi ile yeni bir başlangıç yapana kadar. Seri tekrardan başladı. Çok beğendiğim bir filmdir. Çizgi romanını okumamıştım. Sayende onu da okumuş olacağız. Eline sağlık.

roket5361

Yeni Üye
26 Mar 2011
3
0
Bu roman filme göre baktılar deme,film Nolan'In kendi uydurma senaryosuydu(Tabi karakterler hariç)

BatmanForever

Yeni Üye
23 Haz 2011
19
2
Sevgili nireng,
Tim Burton'dan sonra yapılan Batman filmleri çok kötüydü. Ta ki C. Nolan işe el atıp Begins filmi ile yeni bir başlangıç yapana kadar. Seri tekrardan başladı. Çok beğendiğim bir filmdir. Çizgi romanını okumamıştım. Sayende onu da okumuş olacağız. Eline sağlık.

Katılmıyorum. Bence Joel SCHUMACHER'in sürrealizmi, NOLAN'ın realizminden daha uygun. Çünkü Batman zaten gerçek dışı bir karakter. Adeta toplu ve ön yargılı linçle DC'nin iyi bir serisine yazık edildi.

Son düzenleme:

alexziya

Yeni Üye
26 May 2012
3
1
Katılmıyorum. Bence Joel SCHUMACHER'in sürrealizmi, NOLAN'ın realizminden daha uygun. Çünkü Batman zaten gerçek dışı bir karakter. Adeta toplu ve ön yargılı linçle DC'nin iyi bir serisine yazık edildi.

bence NOLAN batman'a realist bir hava katarak, her yaş grubundan insanın batman'i izlemesi başardı. diğer türlü olsaydı bu kadar güzel olacağını düşünmüyorum.

jdeepp

Yeni Üye
23 Şub 2013
9
12
Açıkçası realistlik daha bir önemli yer tutmuş C. Nolan'ın filmlerinde. Diğer filmleri çok fazla izlemedim ancak çizgi romanları çok okumayan birinin sorularına cevap verir nitelikte, filmin adından belli olduğu gibi başlangıcı olayı ve sonucu çok rahat gözler önüne seriyor. Bu yüzden tercihim C.N

papualı

Yeni Üye
10 Şub 2019
10
7
Teşekkür ederim üstad sayende okuyamadığım bir çizgi romanı daha külliyata kattık. Nolan için tek söyleyebileceğim tanınma hırsını Batman'e alet ederek yazık etti bir nesile. Ben Nolan'ın bırakın batmani çizgi roman sevdiğine bile inanmıyorum. Senelerin batmanini madara etti beyaz perdede. Batman'i, batman yapan ne varsa yoketti ve gerçekçilik adı altında katletti. Şimdi bir nesil çizgi roman filmi bile olmayan batmanleri övmekle meşgul. Zack Synder iyi bir yerden yakalayıp, Nolan'ın enkazını düzeltecekti ama WB'nin aptlaca nolan sevdasına bitirdiler adamı. Son olarak çizgi romana uygun çekilen tek batman filmi Tim Burton'ın ilk Batman filmidir.