Çizgi romanların gazetelerde yayınlanması

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Abiler niye hiç bir gazetye mail atmıyoruz ? Eskiden yayınlanırdı çizgi romanlar,artık hiç vermiyorlar...Parayla ek olrka versinler falan farketmez yani,istiyoruz :91: (Klavye farklı abiler forumda bu aralar yazım hatası yaparsam bilinki klavydendir)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Evet eskiden Teks, Zagor, Red Kit falan verirlerdi tabi çocukluğunu anlamlı şekilde yaşayan bizler içindi bu maalesef. Bu durum birazda yeni nesil çocukların bu gibi şeylere pek ilgi duymaması olabilir. Çizgi roman gibi gazetelerinde altın çağı o yıllardı adamlar lego veriyordu be resmen patlama yapıyorlardı :d Birden şimdi ki çocuklara bak 5-15 arası hepsi bilgisayar tepesinde ya da ellerinde beybladeler. İşte belki bu yüzden gazetelerde boş yere çizgiroman vermeyi ve yayınlamayı kesmiş olabilirler.Çocuk örneği verdim çünkü genel kanı oyun, çizgi roman tarzı şeylerin hala sadece çocuklara hitap ettiğinde inatla ısrarcılar. Halbuki hiç bilmiyorlar ki bir verseler patlama olacağını.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
mail yollayıp haftalık ek olarak isteyelim ya da "Yiğit"in de dediği gibi belli miktar bir ücret karşılığı versinler.aslında benim aklımda daha farklı bir fikir var ama bir iki albüm vermeyen koca seti verir mi? fikrime gelecek olursak hoz comics'in yayınladığı teksas tommiks gibi biten serileri kupon karşılığı vermeleri şahsen böyle birşey olsa kesinlikle kaçırmazdım bu fırsatı.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Bu arada arkadaşlar daha fazla destekçi bulursak bi gazete belirleyip mail atalım...Önceden bi çizgi roman serisi vermiş olsnu ki işimiiz kolay olsun,milliyet olur başka bi gazete olur...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Hoz Comics'in renkli Teksas ve Tommiks'ini yayınladı zaten Akşam.Hatta okuduğum ilk çizgi romandı. Sanırım eski serilerden daha çok yeni şeyler arayışı içinde olabilir onlarda. Mesela bence Spiderman'in sermaye kölesi olduğu günümüz çağında şüphesiz onlarda böyle çocuklara yönelik şeyleri yayınlarlar heralde çizgi roman eki yapsalar.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
ne verirlerse versinler yeterki çizgi roman versinler.Örümcek adam'a bile razıyım ben.Ama tabi teksas-tommiks veya zagor-teks olması daha iyi olur.Bakacağız artık belki isteklerimizi göz önünde bulundurmazlar.Umarım verirler :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,008
denize sıfır
yazdığım örnek altta arkadaşlar.cevap geldiğinde de aynen buraya koyacağım.------------
kime,

editor.@sabah.com.tr
Selamlar,
yaz tatillerinde gazete eki olarak dağıtılan veya cüzi bir ücret ilavesiyle verilen çizgi romanları gazetenizden çizgiroman severler olarak heyecanla ve istekle talep ediyorum.
hatta bir adım ötesinde;
Tencere tava dönemi gibi kupon biriktirerek belli serileri verirseniz bunu kesinlikle takip ederek almaya talip olduğumu bildirim.
bu mesajı okumaya hevesli,internette toplanmış bir grup çizgi roman sever olarak talep ediyoruz.
sonuç alıncaya kadar tüm gazetelere bu maili göndermek istiyorum.
ilginizi çekmesi en büyük dileğimiz.
saygılarımla..

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Ben hem editöre hem de yöneticiye mesaj çektim,
milliyete de yollayalım mı bir abinin konusunu hatırlıyorum.
Böyle bir konu açmıştı, herkes milliyete mesaj göndermişti.
Ertesi gün bayilerde mister no, zagor, Martin Mystere bedava olarak
verilmişti. Ama benim bayime gelmemişti :(

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
İletişimSahibi :Milliyet Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.İnternet Yayın Yönetmeni :Ercüment İşleyen - eisleyen@milliyet.com.trSorumlu Müdür :Ali Nazım OnaranE-posta :webadmin@milliyet.com.trServis Sağlayıcı :Doğan İletişim Elektronik Servis Hizmetleri A.Ş. Adres :İzzet Paşa Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No:162 Çağlayan-Şişli 34387 İSTANBULSantral :0 212 337 99 99 Ticaret Odası :İstanbul Ticaret Odası Ticaret Sicil No :774404Vergi Dairesi :Galata Vergi DairesiVergi No :302 049 7590Reklam :internetreklam@milliyet.com.tr

Milliyette bu var.

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Bu arada mesajı attım ama kopyalamayı unuttum,umarım göz önünde bulundururlar.Bu arada eğer çizgi roman verecek olursa gazete nereden öğrenirim ? Her gün markete mi bakacağım ya ? :D Burdan bilgilendirme yaparsınız heralde.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
öncelikle sevgili büyük beyaz'a ilgi ve alaksından dolayı teşekkür ediyorum ardındın yaptığım icraatları anlatıyorum :D

akşam'a kendi adıma annem ve babam adına ve hatta 2 arkadaşımın adına mail yolladım evlerinde internet olmadığı için ben yolladım
aynı şekilde sabah'a da kendim annem ve babam adına 3 ayrı mail yolladım

bu bahsettiğim 2 arkadaşımın epostasından yarın sabah'a da mail atarız.
ayrıca dayım ve başka bir arkadaşıma da rica edicem mail yollamaları için imkanı olan çevresindekileri hareketlendirsin lütfen bu konuda ne kadar çok mail olursa o kadar çabuk sonuç alacağımıza inanıyorum saygı ve sevgilerimle...

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Bundan 5-6 sene önce Vatan'ın böyle bir uygulaması vardı. Lal'in Zagor'ları gazete bayilerine dağıtılırdı. Hatta Zagor ile tanışmam babamın bende ki comicsleri görüp bunlar işe yaramaz al bunu oku diye gazete ile aldığında olmuştu. Güzel bir uygulama olur özellikle aylık yayınlanan fumettiler için.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Değişti her şey, artık yayın-isim vs.. hakları sıkı bir şekilde denetleniyor yada bu konudaki şikayetler değerlendiriliyor.

Ayrıca yayıncı sayısı da arttığı için, bu haklara ödenen paralar da arttı.

Ben X yayın eviyim, Y çizgi romanının Türkiye`deki yayın haklarını belli bir para vererek almışım. Günlük bir gazetede yayınlanmasını ister miyim?

Güzel olurdu ancak artık olması zor, en azından bilinen çizgi romanlar için...

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
ben bunu yıllardır düşünürüm. hani kaliteli cilt kapağı ve iyi bir cilt ile bana ansiklopedi seti vereceğine aynı kalitede çizgi roman verseydi daha iyi olurdu derdim kendi kendime. bir ara 32 sayfalık olarak veriyorlardı. ne berbat birşeydi. mesela martin'in 72 lik tay serisini A3 veya A4 boyutunda iyi bir cilt kalitesiyle 30 kupona verseler ya. sonra bu şekilde bütün kahramanların bütün serilerini vermeye devam etseler. tencere-tavadan, legolardan ve bilmem nelerden daha iyi olacağına eminim. en azından çizgi romana bir şans verseler. bizlere bir şans, tek bir şans. eğer memnun olmazlarsa devam etmesinler gene. ama eminim memnun kalırlar.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
benim kuponla set verilmesinden kastım hoz'un teksas tommiks'i lal'in özel seri zagor ve martin mystere'leri gibi yayını biten seriler zaten. ayrıca Shevarash bir yanlış anlaşılma olmasın biz lal ve hoz'un bastığı orijinal ciltlerin yayınevleriyle anlaşılıp promosyon olarak dağıtılmasını istiyoruz yani bir nevi eldeki çizgiromanların satışı için gazeteler aracı olacak yayınevlerine.saygı ve sevgilerimle iyi günler iyi forumlar...

strider

Süper Üye
29 Şub 2012
1,041
1,038
bu daha önce bir ara yapılmıştı hangi gazete hatırlamıyorum ama çokta zaman olmadı 1-2 senedir belki haftasonları her bayide farklı çizgi roman vermişti bir kaç hafta... kaç bayi dolaşıp farklı ne var diye kasmıştım hatta :) elimde o çizgiromanlar mevcut. yani yapılabilir... mesela şöyle 50 sayılık bir martin seti verseler hiç fena omaz :) hem yayınevleride eski sayılarından yeniden prim yapar hem belki okuyası olup alamayanlarda yeniden alıp başlar okumaya... heves verici durumlar olur, hatırlatıcı olur... :)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
benim kuponla set verilmesinden kastım hoz'un teksas tommiks'i lal'in özel seri zagor ve martin mystere'leri gibi yayını biten seriler zaten. ayrıca Shevarash bir yanlış anlaşılma olmasın biz lal ve hoz'un bastığı orijinal ciltlerin yayınevleriyle anlaşılıp promosyon olarak dağıtılmasını istiyoruz yani bir nevi eldeki çizgiromanların satışı için gazeteler aracı olacak yayınevlerine.saygı ve sevgilerimle iyi günler iyi forumlar...
Eldekiler de hep yeniden basıldı, yayın evleri haklarını aldılar çoktan.

Bir de ellerinde çizgi roman kaldığını sanmıyorum. Ha olsa iyi olur mu elbette olur, sürüyle Red Kit`i hep Milliyet`le birlikte almıştık ama gel gelelim artık zor iş o.

Tek alternatif, yayıncılarla anlaşması olmayan e-çizgi romanların yayınlanmasıdır. O da güç çünkü çizgi romana olan ilgi 20-30 yıl öncesi ile aynı değil...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,913
İstanbul
ben bunu yıllardır düşünürüm. hani kaliteli cilt kapağı ve iyi bir cilt ile bana ansiklopedi seti vereceğine aynı kalitede çizgi roman verseydi daha iyi olurdu derdim kendi kendime. bir ara 32 sayfalık olarak veriyorlardı. ne berbat birşeydi. mesela martin'in 72 lik tay serisini A3 veya A4 boyutunda iyi bir cilt kalitesiyle 30 kupona verseler ya. sonra bu şekilde bütün kahramanların bütün serilerini vermeye devam etseler. tencere-tavadan, legolardan ve bilmem nelerden daha iyi olacağına eminim. en azından çizgi romana bir şans verseler. bizlere bir şans, tek bir şans. eğer memnun olmazlarsa devam etmesinler gene. ama eminim memnun kalırlar.

Size tamamen katılıyorum albayım... Bundan ötesini düşünmek çok iyimserlik olur..

ilbeyözgüler

Yeni Üye
9 Haz 2012
4
4
haklısın adam gibi çizgi roman okuyamıyoruz D&R dan falan almaya kalksan 25 30 lira para dayanmıyor soyguncu olmuşlar resmen bu yüzden bu forma üye oldum internetten çizgi roman okumak için