02.10.2011 NTV'de Bu Akşam Çizgi Roman Konuşulacak.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,112
İstanbul
02.10.2011 Pazar Saat 23.15
Tarih Konuşmaları’nda bu hafta Teksas Tommiks, Zagor, Red Kit ve daha pek çok çizgi karakter var. Çünkü bu hafta bir döneme damgasını vuran çizgi romanları konuşacağız, Türkiye’de ve dünyada çok sayıda insanı etkisine alan kahramanları daha yakından tanıyacağız. Türkiye çizgi romanla nasıl tanıştı? En çok hangi karakterleri sevdi? Hangi ülkeler hangi çizgi karakterleri propaganda aracı olarak kullandı? Neden bir dönem çizgi romanlar yasaklıydı? Gizlice okunmak için hangi yöntemler vardı? Amerikan, İtalyan ve Fransız-Belçika ekolleri nasıl karakterler yarattı? Çizgi romanların sihri nereden geliyor? Tarih Konuşmaları’nı Oğuz Haksever yönetiyor, Çizgi Roman Sanatçısı Kutlukhan Perker, Gazeteci Okay Gönensin ve Araştırmacı-Karikatürist Yener Çakmak tutkuyla sevdikleri çizgi romanı anlatıyor...

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
harika bir haber geçen senelerde de TRT de çıkmıştı belgesel olarak üç bölüm halinde. Çok teşekkürler haber verdiğin için. Ayrıca kaçırdım diye üzülenler olursa ya da seyretmeye fırsatı olmayanlar den seyredebilirler 10 günün kaydını tutuyor güzel bir site. Tek kusuru bazen kafasına göre takılıyor ve 1 dk ileri gitme olayı sapıtıyor onun dışında sorunsuz çalışıyor tavsiye ederim ;)

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Çok teşekkürler dostum .
Seyretmeye değeceğini düşünüyorum.
Haberdar ettiğin için teşekkürler.

hakanbi

Süper Üye
3 Şub 2011
511
75
inşallah doyurucu bir program olur,zira bir saatten fazla var ve ben ani hava değişimlerine ayak uyduramadım.burnumu çeke çeke beklicem.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
bizim gibi çizgi roman hastaları için ilaç gibi bir program olsa gerek... izlemeye değer... haber için teşekkürler :24: :)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,916
NeverLand
Yener Abi'nin performansı müthişti.
Okay Gönensin ve Kutlukhan Perker ile çok güzel bir sohbetti.
Her zamanki gibi konu çok zaman dar olunca pek çok konuya değinilemedi maalesef.
Umarım tekrarlanır.

sinerji

Kıdemli Üye
7 Ağu 2010
171
445
EGE
Yener Abi'nin performansı müthişti.
Okay Gönensin ve Kutlukhan Perker ile çok güzel bir sohbetti.
Her zamanki gibi konu çok zaman dar olunca pek çok konuya değinilemedi maalesef.
Umarım tekrarlanır.

tekrar izlemek isteyen arkadaşlar için bir site mevcut..umarım reklam sayılmaz bilmeyerek linki ekliyorum..

denz89

Yeni Üye
8 Tem 2010
51
5
Az önce tekrarını izledim, mevzu öyle derin ki iki saate yaklaşan programda genel çerçeve bile tam olarak çizilemedi. Keşke biraz daha vakit olsaydı da Yener Çakmak ağabey anekdotlarını doya sıya anlatsaydı, tadı damağımda kaldı. Çizgiromanın Türkiyedeki canlı tarihi sayılabilecek bir derya ellerine geçti, değerini bilemediler, yazık oldu.

zinzi

Süper Üye
19 Nis 2011
770
416
Yeditepe İstanbul
Ya çok bekledim Dc Comics'in Yeniçeri isimli Türk süper kahramanından bahsetsinler die. Bir türlü konusu açılmadı. Oysaki önemli bir husus. Her zaman kötü ve düşman karakter olarak gösteriliyoruz ya. Daredevil daki Turk isimli villain gibi.
Yeniceri bir fark yaratmışdı oysaki.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Yeniçeri'ye hafiften değindiler yanlış hatırlamıyorsam. Çizgiroman'da Türk karakterinin kötü gösterimi tartışılırken şöyle bir üstünden geçildi.

Daha fazla şey beklediğim için midir bilmem, ama söyleşi bana yavan geldi biraz. Özellikle Oğuz Haksever dersini çalışmamış gibiydi. Can alıcı sorularla daha derli toplu bir program haline getirebilirdi söyleşiyi. Buna da şükür tabi.

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
514
2,651
çok kapsamlı harika bir programdı.

Ben bu konuyu derinine sizler kadar bilmiyorum ama bir onerim olacak. O bahsettiginiz kisilerle E-dergi nin bir sonraki sayısına birer roportaj yapılsa çok guzel olacak. E-dergideki roportajları cok begeniyorum.

Kisilerle biraraya gelmek zorsa soru cevap olayı email vs ile de yapılıp yayınlanabilinir

Tabii kendine guvenen varsa NTV programının tum metnini yazıya donusturebilse ne kadar iyi olur