New Mutants #98 Deadpool'un İlk Göründüğü Sayı

skysea

Yeni Üye
1 Ağu 2013
13
19
tumblr_mk8520w26z1rg41wmo1_500.jpg

Deadpool'un göründüğü ilk sayı sanırım. Elimden geldiğince yapmaya çalıştım.

-BOŞ-

new_mutants_098-01.png

new_mutants_098-06.jpg

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Bunun nesini beğendiniz cidden anlamadım. İçi boş balonlar çok mu seksi oluyor nedir?

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Bunun nesini beğendiniz cidden anlamadım. İçi boş balonlar çok mu seksi oluyor nedir?

Forumda Çeviri ve Balonlama üzerinde çalışan ben de dahil bir çok arkadaşımız var. Çeviriyi yapıp balona yerleştirmeden önce silmemiz gerekiyor. skysea arkadaşımız bunu bizim için kolaylaştırmış. Şimdi tek gereken çevirecek ve yerleştirecek bir arkadaş. Konunun paylaşıldığı kategoride bunu güzel bir şekilde açıklamış zaten " Balonları Temizlenmiş Çevrilmeyi Bekleyen Çizgi Romanlar."

Henüz Türkçe'ye geçirilmemiş aklımıza gelmeyecek kadar çizgi roman var, ancak elbette bunun için herkes katkıda bulunmaya çalışıyor.

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,326
istanbul

ben bu işe balon temizleyerek başlamıştım. sonra benim isteğim üzerine bu bölüm açıldı. balonlarını temizlediğim bazı seriler türkçeye çevirilip balonlandı. balonlamacılar için ekstra zaman kaybını ortadan kaldırmak için oldukçada yararlı oluyor gözlemlediğim kadarıyla. beğendiğimiz şey ise bundan öte arkadaşımızın bir katkıda bulunmak için verdiği emektir.

şimdi belki anlamış olabilirsiniz neyini seksi bulduğumuzu.

skysea

Yeni Üye
1 Ağu 2013
13
19
Bergill,
Benim amacım beğendiğim kahramanların henüz türkçeye çevrilmemiş sayılarının türkçeye çevrilmesini kolaylaştırmak aslında; çünkü bu iş göründüğü kadar kolay değilmiş gerçektende. Bir sayıda ortalama 20 kadar sayfa oluyor ve bir sayfayı temizlemek 3 dakika sürse bir saatlik zaman kaybı yaratıyor. Ve bu sadece bir sayı. Elbette daha ileride boş şekilde linkini vermeyedebilirim. Çeviri işinde benim gibi acemi birini bulursam balonlama işini daha da geliştirebileceğimi düşünüyorum.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
balonlama pratiklerini ingilizce metinleri temizlediğiniz balonlara yeniden yazarak yapabilirsiniz. böylece ilk türkçe balonlamanıza geldiğinizde yeterince deneyimizniz olabilir. :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Bergill,
Benim amacım beğendiğim kahramanların henüz türkçeye çevrilmemiş sayılarının türkçeye çevrilmesini kolaylaştırmak aslında; çünkü bu iş göründüğü kadar kolay değilmiş gerçektende. Bir sayıda ortalama 20 kadar sayfa oluyor ve bir sayfayı temizlemek 3 dakika sürse bir saatlik zaman kaybı yaratıyor. Ve bu sadece bir sayı. Elbette daha ileride boş şekilde linkini vermeyedebilirim. Çeviri işinde benim gibi acemi birini bulursam balonlama işini daha da geliştirebileceğimi düşünüyorum.

Beyaz balonları PhotoShop ile temizlerseniz 20 sayfa 5-6 dakikada bitiyor.

skysea

Yeni Üye
1 Ağu 2013
13
19
Bunu düşünememiştim, çok iyi oldu yazdığınız teşekkürler. Bu arada photoshoptan yapıyorum ben de fakat yöntemler farklı sanırım veya ben daha tam alışamadım photoshop'a.

Son düzenleme:

skysea

Yeni Üye
1 Ağu 2013
13
19
Evet ben de böyle yapıyorum işte, daha tam alışamadığımdan herhalde...