DeadPool / Wade Wilson (DeadPool Kimdir? - DeadPool Hakkında)

sergen07

Süper Üye
20 Kas 2010
479
272
Antalya
Deadpool23Shot.gif

Güçleri: Wolverine adlı mutanttan alınmış hızlı iyileşme yeteneğine sahiptir. Yakın dövüşte iyi eğitim almıştır. Süper-gücü olmasa da oldukça kuvvetli ve çeviktir. Yüksek teknoloji içeren aletler ve her türlü silahı kullanabilir.

Biyografi: Wade Wilson olarak bilinen adamın geçmişi gizemlidir. Oldukça iyi eğitim almış bir paralı asker ve ihtiyaç duyduğunda başkalarının kılığına girebilen bir suikastçidir.

Tamamlayamadığı bir görevinin ardından kendini yaralı bir halde ABD'nin kuzeyindeki gözlerden uzak bir kulübede Wade ve Mercedes Wilson'ın bakımında buldu. Wade Wilson'ı öldürerek onun kimliğini edindi, fakat yanlışlıkla Mercedes Wilson'ı da öldürünce büyük bir pişmanlık duydu. O zamandan beri Wade Wilson kimliğiyle hayatına devam etti.

Wade Wilson birçok tehlikeli görev aldı ve Vanessa adlı bir fahise ile yakınlaşmaya başladı. Kansere yakalandığını öğrenince Vanessa'yı terketti ve Kanada hükümetinin önerdiği teklifi kurtuluş umudu olarak görerek kabul etti. Hükümetin "Weapon X" projesini yürüttüğü binada onun kanserden kurtulmasına yarayan hızlı iyileşme yeteneğine sahip olmasını sağladılar, fakat bu işlem yüzünde yara izleri oluşturup çirkinleşmesine neden oldu. H Departmanı adlı bölümde çalışan Dr. Killbrew adlı bilim adamının yanına gönderildi. Killbrew kendine ait bir laborauarda hücrelere kapattığı insanlar üzerinde korkunç deneyler yapmaktaydı. Günün birinde bu deneklerinden biri Wilson'ın arkadaşlarından biri oldu ve Wilson arkadaşını acısını dindirmek için öldürmek zorunda kaldı. Arkadaşının intikamını almaya çalışırken Killbrew'ın koruması Ajax tarafından kalbi söküldü. Hızlı iyileşme yeteneğisayesinde kalbi yenilenince hayatta kalmayı başardı. Kaçmaya çalışırken Ajax'ı öldürdü. Deadpool adını alarak tekrar paralı askerlik yapmaya başladı.
Kingpin'in baş suikastçisi olmak için Bullseye ile mücadele etti. Hatta Frightful Four adlı suç ekibine bile katıldı. Ama Deadpool yalnız olarak bir yerlere gelmeye çalıştı. Weasel adlı silah yapımcısı ve Ilaney Brukner adlı pilotla arkadaşlık kurdu. Hellhouse adlı birliğin bir numaralı paralı askeri oldu.

Bir süre sonra Hellhouse'dan ayrılan Deadpool'un çeşirli süper-suçlularla birlikte çalıştığı oldu. Bu işbirliklerinden biri de Asgard'ın Kötülük Tanrısı olarak bilinen Loki ile oldu. Paralı askerlik yapmaya devam etti. Artık Copycat olarak tanınan Vanessa ile ilişkisi sürdü.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Tarih vermemişlerdi, içlerinde sevenler var herhalde ama yayınlayacaz gibi birşey dahi duymadım. Satışları iyi giderse önümüzdeki aylarda belki...

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Marvel ve DC'nin en sevmediğim özelliklerinden biri poüler bir karakteri her ay bir düzine dergide kullanıp bir iki seneye yıpratması.Bir zamanlar Cable'da bu kadar popülerdi.Ama şuan popülerliği bırak ortlıkta pek gözükmüyor.Herkes bir Superman/Batman/Spiderman değil ki bu kadar yükü kaldırsın.Artık baktığım her yerde Wolverine ve Deadpool görmekten sıkılıdım.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Bunların görülme nedeni bence çok sevilmeleri örneğin Deadpool'un Çok büyük bir hayran kitlesi var.Türkiye'de bile Facebook sayfasını neredeyse 400 kişi beğenmiş bundan kaynaklanıyor olabilir.Hem bunlar daha çok modern karakterler ve değişik konulu karakterler olduğundan sevilir :D

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Bunların görülme nedeni bence çok sevilmeleri örneğin Deadpool'un Çok büyük bir hayran kitlesi var.Türkiye'de bile Facebook sayfasını neredeyse 400 kişi beğenmiş bundan kaynaklanıyor olabilir.Hem bunlar daha çok modern karakterler ve değişik konulu karakterler olduğundan sevilir

Zaten karakter çok sevildiği için şirketler bir yığın dergisini çıkartıyor.O zaman da yük sadece o karakterin üstünde oluyor. Takip eden bir iki yılda konular kendini tekrarlamaya başlıyor.Okuyucular karakterden soğumaya başlıyor.Benim demek istediğim bir karakteri her ay bir düzine dergide iki yıl okuyacağıma adam akıllı ayda en fazla üç dergide 10 yıl okurum daha iyi.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Olabilir ama bu karakterin gücü ve potansiyeliyle ilgili eğer Spider Man Cap America Super Man gibi bunu kaldırabilecek karakterler bunu başarabilir ki bence Deadpool bunu yapabilir.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Olabilir ama bu karakterin gücü ve potansiyeliyle ilgili eğer Spider Man Cap America Super Man gibi bunu kaldırabilecek karakterler bunu başarabilir ki bence Deadpool bunu yapabilir.

Kaptan Amerika bunu kaldıramaz.Zaten bu şekilde yıpranmayı kaldıracak elli başlı bir kaç karakter var.Benim demek istediğim Deadpool'da bunu kaldırabilir inşallah.Zaten Amerika'da bile en büyük eventler artık 100 bini zar zor geçiyor.Deadpool'un 5-10 yıl daha böyle gitceğini sanmıyorum.Çünkü onda Superman/Batman/Spiderman çapı yok.Gidebildiği yere kadar gider böyle sonra fişini çekerler.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Gerçekten Çr piyasası berbat durumda Secret İnvasion 1 bile 220 bin den fazzlaydı öyle bir şey hatırlıyorum En son geçtiğimiz ay Justice League 190 küsürle 1. iydi acayip bir iniş var zaten Marvel Fear İtself'le o kadar Tie in yaptıki bence editörler bile bakmıyordur hepsine

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Zaten Amerika'da yaşayan bir çr okuru seçici olmak zorunda her ay binlerce dergi çıkıyor yayınevlerinden.Büyük eventler yine satıyor iyi kötü ama gereksiz yere çıkan bir yığın dergi var.Her eventte şunu söylüyorlar bildiğiniz her şeyi unutun, Marvel bir daha aynı olmayacak vs. vs. peki okuyucular bu eventlerden bıktığı zaman ne olacak.Güzel bir soru yanıtını bilmek isterdim :D

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
valla ben Marvel'ın eventlerından bir hayran olarak bıktım. Amazon'dan artık Marvel getirtirmiyorum . Gıcık etti Tie - inleri

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Belki büyük cross-overlar bir nebze eventlerden sonra işe yarayabilir.Benim asıl korktuğum şey Amerika'da süper kahramanların dönemlerinin son bulma ihtimali.Belki elseworlds tarzı yada what if tarzı hikayeler kurtuluş olabilir

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Ben eski zamandan kalma romanları okuyorum 60 70 ler işallah beni adam gibi bir şey gelene kadar götürür

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
DeadFool ve exodus sizlerin seviyeli bir çizgi roman tartışması yapması inanın beni sevindiriyor.
Anlamadığım ve bilmediğim bu konularda bizi aydınlatmak adına birer makale yazsanızda E-Dergimize koysakda forumda ikiniz arasında geçen bu söyleyişi yazıya taşısak sizlerden çok şeymi istemiş olurum?
İnanıyorum ki ciddiye alıcaksınız.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
DeadFool ve exodus sizlerin seviyeli bir çizgi roman tartışması yapması inanın beni sevindiriyor.
Anlamadığım ve bilmediğim bu konularda bizi aydınlatmak adına birer makale yazsanızda E-Dergimize koysakda forumda ikiniz arasında geçen bu söyleyişi yazıya taşısak sizlerden çok şeymi istemiş olurum?
İnanıyorum ki ciddiye alıcaksınız.

Valla bende isterim ama daha önce hiç böyle bir deneyimim olmadı.Hem bu sene sınav senem çizgi roman okumaya bile zar zor fırsat bulabiliyorum.O yüzden bana pek umut bağlamayın.Ancak ara ara foruma böyle yazabilirim :D

markafoni

Yeni Üye
6 Eki 2011
2
0
Bunun için blog açmayı da denemiştim cizgiromania.wordpress.com :d

Selamlar Herkese :) .. X-MEN serilerinin hayranıyım Geçen gün Wolverine
Orgins izledim İlk defa orda gördüm Bu Deadpool karakterini film hakkındaki diğer haber ve başlıkları araştırırken ayrıca DeadPool adıyla yeni bir film çekileceğinide öğrenmiş oldum felan filan dolaşırken en son buraya denk geldim Acaba bana Bu Marvel karakterlerinin Romanlarını Nasıl Okuyabileceğim hakkında bilgiler verebilirmisiniz ? özellikle Online okuma imkanı varsa süper olur Nerden nasıl bulurum ? Hangilerini Okumalıyım :) ? Tavsiye bekliyorum lütfen

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
Yakında Türkiye'de yayınlanacak . Online olarak sanırım Marvel'ın sitesinde digital comics gibi br yer vardı orada varsa okuyabilirsiniz.Birde torrent programları indirip , torrentz sitesinden torrent olarak bulabilirsiniz

markafoni

Yeni Üye
6 Eki 2011
2
0
Yakında Türkiye'de yayınlanacak . Online olarak sanırım Marvel'ın sitesinde digital comics gibi br yer vardı orada varsa okuyabilirsiniz.Birde torrent programları indirip , torrentz sitesinden torrent olarak bulabilirsiniz

Marvel in sitesindeki İngilizcedir heralde Ordan okuyamam da Torrent den bulabiliceklerim arasında türkçe varmıdır acaba?

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Marvel'ın dergilerinin %75'inde Deadpool var.İngilizceniz yoksa JBC yayıncılık çıkartcak sanırım.Çok pahalı olucağını zannetmiyorum.Beklemekte fayda var:D

AttA

Yeni Üye
21 Eki 2011
7
0
Sitede aradım ama bulamadım deadpool çizgiromanı. kendi serisini başlangiçtan itibaren nereden bulabilirim. İngilizce fark etmez okurum yani, çok meraklıyım.
Türkiye'de çıkacak demişsiniz. Ne zaman çıkar bu. yıl sonuna kadar falan çıkarsa eğer onu bekleyebilirim yani.

MercyWithAMouth

Yeni Üye
29 Ağu 2013
2
0
kardeş anlamadığım şey adamın ismi wade wilson değil öldürdükten sonra onun kimliğini alıyor ASIL SORU WADE WİLSON'IN KİMLİĞİNİ ÇALMADAN ÖNCE KİMDİ?

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Deadpool Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından ilk olarak New Mutants'ın 98. sayısında kötü karakter olarak çıkmıştır.Sonra Wolverine'nin kurduğu X-Force'a katılıp iyilerin safına geçmiştir ama tam olarak iyi bir karakter değil Anti-Kahramandır.Yaratıcılarından Rob Liefeld bir Teen Titans hayranıdır oradaki Deathstroke'un parodisi olarak Deadpool ortaya çıkmıştır.Deathstroke'un gerçek adı Slade Wilson'dır Deadpool'un ise Wade Wilson'dır.
Merc With a Mouth olarak tanınır çünkü çok konuşkandır.Domino onun konuşarak bir adamı intahar bile ettirebileceğini söyler.Deadpool'u diğer karakterlerden ayıran özellikse onun 4. duvarı kırabilmesi yani kendinin bir çizgiroman(oyun,çizgifilm vs.)karakteri olduğunu bilmesidir.Okuyucu ile iletişime geçebilir,gerçek dünyayla alakadar konuşabilir bu çoğunlukla okuyucuyu güldürür.Deadpool Taco ve Chimchanga'ya bayılır.Wade Wilson eskiden Kanada için çalışan bir askerdi.Fakat sonra kanser olduğunu öğrendi ve bu kanserin kurtuluşu olmayan kanser olduğunu anladı.En sonunda öleceği için çare olarak Wolverine'nin genleri kullanılarak yapılan Weapon X deneyine gönüllü oldu.Bu deney Kaptan Amerika'nın üzerinde yapılan süper asker projesinin Wolverine'nin genleri yapılarak denenmesiydi.Deney işe yaramıştı.Wade Wolverine'nin iyileşme özelliğini almıştı fakat sandıklarından fazla dozda olduğu için bu onu çok farklı etkilemişti.Vücudundaki Kanser hücreleri kendini her zaman yenileyip tedavi ettiği için derisi tamamen tanınmaz hale gelmişti.Aynı zamanda Beyin hücreleri her seferinde kendini öldürüp yeniden doğduğu için şizofren olmuştu ve artık beyninde iki kişiliği daha vardı.Bu olanlar Weapon X projesinin Wolverine'nin hafızasını silmesiyle benzer bir tepkiydi.Olanlardan sonra Deadpool Kanada'yı terk etti ve paralı asker olarak çalışmaya başladı.
Yetenekleri Deadpool bir katildir.Sınırları vardır,kadın ve çocuk öldürmez.Düşmanlarını öldürmek onun için bir sanat gibidir.Her öldürüşüne özen gösterir.Ninja eğitimi vardır ayrıca çok da iyi nişancıdır her silahı kullanabilir ve bunu ister.Kendini ışınlamak için yanında ışınlanma aleti taşır.İyileşme yeteneği çok güçlüdür.İyileşme yetenği Hulk'ın onu parçalamasına bile dayanabilir.Kafasının ya da vücudunun herhangi bir parçasının kopmasına alışıktır.Deadpool'un iyileşme yetenği Wolverine göre daha iyidir ve ona süper insan kuvveti de verir.Zehir ve alkol benzeri şeylere dayanıklıdır asla sarhoş olmaz.İyileşme yeteneği onun beyin hücrelerini öldürüp canlandırdığından delidir ve şizofrendir.Kafasında onu yansıtan 2 kişiliği daha vardır.Çizgi romanlarda onun düşünce kutuları bu yüzden 2 türdedir.Derisi kanser hücrelerini yeniler ve öldürür bu yüzden derisi çok çirkindir bu nedenle asla kostümünü ve maskesini çıkarmaz.Görsel hafızası çok iyidir kolayca unutmaz.Deli olmasının yanında çok iyi plan yapar.Planları herkese çok saçma gözükür ama en sonunda bütün planları tutar.Ayrıca Deadpool ölümsüzdür fakat ölümsüz olmasının nedeni iyileşme yeteneği değildir. Ölümsüz olmasının nedeni Thanos' un onu lanetlemiş olmasıdır.Yeni X-force 800 yıl sonraki gelecekte hala onun yaşadığını görür.Ayrıca Deadpool İngilizce'nin dışında Almanca,İspanyolca ve Japonca da konuşabilir.Öbür Deadpool'larLady Deadpool:Deadpool'un kadın versiyonudur.Neredeyse tek farkı kadın olmasıdır.İsmiyse Wanda Wilson'dır
Kidpool:Deadpool'un çocuk versiyonudur.Dogpool'u çok sever.Kılıç yerine 2 yeşil Light Saber kullanır
Dogpool:Köpektir ve aynı rejenarsyon özelliğine sahiptir.Katil Deadpool tarafından öldürülmüştür.
Headpool:Kafasını kaybeden Zombie Deadpool'dur.Kendisi Merc With a Mouth serisinin önemli karakterlerindendir.Kafası kopuktur ve vücudu yoktur kafasının üstünde bir pervane vardır böyle hareket eder.Deadpool Kills Deadpool'un 1. sayısında katil olan Deadpool tarafından mikrodalga fırına konur ve patlar.
Deadpool Pulp:Deadpool'un Noir versiyonudur.Maskesinin altı açıktır.
Deadpool:Ayrı bir ismi yoktur sadece kostümü farklıdır.X-Men Deadpool'u tımarhaneye kapatır ve orada Doktor Psiko isminde biri beynindeki diğer 2 kişiliği yok eder ve onu Marvel evrenini öldürmeye zorlar o da yapar.Sonra klasik roman karakterlerini öldürüp bizim evrenimizdeki ve diğer evrenlerdeki Deadpool'lara sataşır.3 tanesini öldürür.Asıl Deadpool onu ikiye ayırır ve diğer parçasını ışınlayıp bir diğerini yok eder.
Golden Age Deadpool:Deadpool Kilss Deadpool'un 1. sayısında katil olan Deadpool tarafından öldürülür.Maskesi gaz maskesi gibidir.İsmi Wheezy Wilson'dır
Evil Deadpool:Deadpool'un kesilen parçalarının bir araya getirilerek oluşturulmuş klonu'dur.Bir nevi Frankenstein canavarının Deadpool versiyonudur.Sonsuza Dek Dostları
Deadpool'un kendine en yakın gördükleri:Fantomex,Genesis,Wolverine,Taskmaster,Punisher,Bullseye(Eskiden),Cable,Gambit,Domino,Pcylocke,Demir Adam,Karadul,Kaptan Amerika,Blind Al,Örümcek Adam ve tabi ki HYDRA Ajanı BOB
Düşmanları
Deadpool'un düşman ve rakipleri:Bullseye,Wolverine(bazen),Sabretooth,Kingpin,Taskmaster(bazen],Rhino,Punisher(bazen),Thanos,Blind Al,Evil Deadpool,Örümcek Adam(bazen),Hulk,Kırmızı Hulk,Dardevil
Aşkları
Deadpool'un bu ilişkileri çoğunlukla tanımadıkları,striptizci veya hayat kadını olan kadınlardır:Copycat,eski karısı Gretchen,Death,Lady Deathstrike,2.Karadul,Satanna,Elektra Death ölümün ta kendisidir ve Deadpool'u arzular.Deadpool'da ona karşı boş değildir fakat Deadpool'un iyileşme özelliği onu ölmekten alıkoyar.Deadpool bu yüzden her zaman iyileşme yeteneğinin sınırları fazla zorlar fakat hiçbir şekilde ölmez.Ayrıca Thanos'da Death'e aşıktır fakat Death Deadpool'u sevdiği için aralarında rekabet vardır.
Öbür Medya Wolverine ve X-Men yayından kaldırılmadan önce şovda Nolan North tarafından seslendirilmiştir.
X-Men Başlangıç: Wolverine filminde Ryan Renolds tarafından oynanmıştır.
X_Men Legends 2:Rise of Apocalypse'te boss olarak çıkmıştır.
Marvel:Ultimate Alliance'da oynanılabilir karakterdir.John Kassir tarafından seslendirilmiştir.
X-Men Origins:Wolverine'nin video oyununda Steven Blum tarafından seslendirilmiştir ve filmin sonundaki transformasyonu oyun sonu boss'udur.
Ultimate Deadpool Spider-Man:Shattered Dimensions'ta Nolan North tarafından seslendirilmiştir.Kendi televizyon programını yapmaktadır ve Spider-Man ile boss olarak karşılaşır.
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oyununda oynanılabilen karakterdir.Street Fighter karakterleri gibi Shoryuken hareketi yapabilir,yine dördüncü duvarı kırar ve özel hareket olarak kendi enerji barını düşmanının kafasına vurur.yine Nolan North tarafından seslendirilmektedir..
Marvel Super Hero Squad Online'da oynanılabilir karakterdir.Tom Kenny tarafından seslendirilmektedir
Little Big Planet'de kendi kostümü giyilebilirdir.
MMORPG oyunu Marvel Heroes'da oynanılabilirdir Nolan North tarafından seslendirilmektedir.
2013 yılında High Moon Studios tarafından sırf kendi için bir oyun yapılmıştır.Oyunda yine 4. duvarı bolca kırar.Oyunda yapımcıları ve kendi seslendirmeni olan Nolan North'u bile telefon ile arar.Oyunun adı tabii ki Deadpool'dur. Taskmaster'a göre Deadpool çoğunlukla saldırılardan sola doğru kaçarmış.
4. duvarı kırabilen birkaç Marvel karakterinden biridir.Deadpool'dan sonra bunu en çok yapan karakter She Hulk'tır
Tıraş olmakta berbattır.
Deadpool'un yüzü nedeniyle maskesini halka açık yerlerde çıkaramaması ona zor gelmektedir.Onun için girmediği en önemli yerlerden biri Taco Bell isimli restorandır.
Deadpool'un konuşma balonları diğer karakterlerden farklı olarak her zaman sarı olarak çıkar.Bunun nedeni karakterini yansıtmasıdır(Kimse onun sesinin neden özel olduğunu bilmez).Blind Al ilk gözüktüğü yıllarda Deadpool'un sesini "benzin ve çakıl taşı" karışımına benzetmiştir.
Deadpool bir keresinde Loki tarafından lantlenmiştir.Lanet onun Tom Cruise gibi görünmesine neden olmuştur.
Gambit bir keresinde Deadpool ile dövüşmüştür.Dövüşten sonra onunla karşılaşmanın intiharla aynı şey olduğunu söylemiştir.
2 kere boşanmıştır.Kaynakça marvel.com wikipedia.org

Susanoomon

Yeni Üye
22 Ağu 2013
9
6
marvel karakterleri arasında en sevdiklerimden biridir deadpool bana göre çizgi roman yapımları içinde onun gibi bir karakter daha yok :D olur da türkçesi çıkarsa kesinlİkle kitaplığıma katacağım :D

MercyWithAMouth

Yeni Üye
29 Ağu 2013
2
0
Deadpool Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından ilk olarak New Mutants'ın 98. sayısında kötü karakter olarak çıkmıştır.Sonra Wolverine'nin kurduğu X-Force'a katılıp iyilerin safına geçmiştir ama tam olarak iyi bir karakter değil Anti-Kahramandır.Yaratıcılarından Rob Liefeld bir Teen Titans hayranıdır oradaki Deathstroke'un parodisi olarak Deadpool ortaya çıkmıştır.Deathstroke'un gerçek adı Slade Wilson'dır Deadpool'un ise Wade Wilson'dır.
Merc With a Mouth olarak tanınır çünkü çok konuşkandır.Domino onun konuşarak bir adamı intahar bile ettirebileceğini söyler.Deadpool'u diğer karakterlerden ayıran özellikse onun 4. duvarı kırabilmesi yani kendinin bir çizgiroman(oyun,çizgifilm vs.)karakteri olduğunu bilmesidir.Okuyucu ile iletişime geçebilir,gerçek dünyayla alakadar konuşabilir bu çoğunlukla okuyucuyu güldürür.Deadpool Taco ve Chimchanga'ya bayılır.Wade Wilson eskiden Kanada için çalışan bir askerdi.Fakat sonra kanser olduğunu öğrendi ve bu kanserin kurtuluşu olmayan kanser olduğunu anladı.En sonunda öleceği için çare olarak Wolverine'nin genleri kullanılarak yapılan Weapon X deneyine gönüllü oldu.Bu deney Kaptan Amerika'nın üzerinde yapılan süper asker projesinin Wolverine'nin genleri yapılarak denenmesiydi.Deney işe yaramıştı.Wade Wolverine'nin iyileşme özelliğini almıştı fakat sandıklarından fazla dozda olduğu için bu onu çok farklı etkilemişti.Vücudundaki Kanser hücreleri kendini her zaman yenileyip tedavi ettiği için derisi tamamen tanınmaz hale gelmişti.Aynı zamanda Beyin hücreleri her seferinde kendini öldürüp yeniden doğduğu için şizofren olmuştu ve artık beyninde iki kişiliği daha vardı.Bu olanlar Weapon X projesinin Wolverine'nin hafızasını silmesiyle benzer bir tepkiydi.Olanlardan sonra Deadpool Kanada'yı terk etti ve paralı asker olarak çalışmaya başladı.
Yetenekleri Deadpool bir katildir.Sınırları vardır,kadın ve çocuk öldürmez.Düşmanlarını öldürmek onun için bir sanat gibidir.Her öldürüşüne özen gösterir.Ninja eğitimi vardır ayrıca çok da iyi nişancıdır her silahı kullanabilir ve bunu ister.Kendini ışınlamak için yanında ışınlanma aleti taşır.İyileşme yeteneği çok güçlüdür.İyileşme yetenği Hulk'ın onu parçalamasına bile dayanabilir.Kafasının ya da vücudunun herhangi bir parçasının kopmasına alışıktır.Deadpool'un iyileşme yetenği Wolverine göre daha iyidir ve ona süper insan kuvveti de verir.Zehir ve alkol benzeri şeylere dayanıklıdır asla sarhoş olmaz.İyileşme yeteneği onun beyin hücrelerini öldürüp canlandırdığından delidir ve şizofrendir.Kafasında onu yansıtan 2 kişiliği daha vardır.Çizgi romanlarda onun düşünce kutuları bu yüzden 2 türdedir.Derisi kanser hücrelerini yeniler ve öldürür bu yüzden derisi çok çirkindir bu nedenle asla kostümünü ve maskesini çıkarmaz.Görsel hafızası çok iyidir kolayca unutmaz.Deli olmasının yanında çok iyi plan yapar.Planları herkese çok saçma gözükür ama en sonunda bütün planları tutar.Ayrıca Deadpool ölümsüzdür fakat ölümsüz olmasının nedeni iyileşme yeteneği değildir. Ölümsüz olmasının nedeni Thanos' un onu lanetlemiş olmasıdır.Yeni X-force 800 yıl sonraki gelecekte hala onun yaşadığını görür.Ayrıca Deadpool İngilizce'nin dışında Almanca,İspanyolca ve Japonca da konuşabilir.Öbür Deadpool'larLady Deadpool:Deadpool'un kadın versiyonudur.Neredeyse tek farkı kadın olmasıdır.İsmiyse Wanda Wilson'dır
Kidpool:Deadpool'un çocuk versiyonudur.Dogpool'u çok sever.Kılıç yerine 2 yeşil Light Saber kullanır
Dogpool:Köpektir ve aynı rejenarsyon özelliğine sahiptir.Katil Deadpool tarafından öldürülmüştür.
Headpool:Kafasını kaybeden Zombie Deadpool'dur.Kendisi Merc With a Mouth serisinin önemli karakterlerindendir.Kafası kopuktur ve vücudu yoktur kafasının üstünde bir pervane vardır böyle hareket eder.Deadpool Kills Deadpool'un 1. sayısında katil olan Deadpool tarafından mikrodalga fırına konur ve patlar.
Deadpool Pulp:Deadpool'un Noir versiyonudur.Maskesinin altı açıktır.
Deadpool:Ayrı bir ismi yoktur sadece kostümü farklıdır.X-Men Deadpool'u tımarhaneye kapatır ve orada Doktor Psiko isminde biri beynindeki diğer 2 kişiliği yok eder ve onu Marvel evrenini öldürmeye zorlar o da yapar.Sonra klasik roman karakterlerini öldürüp bizim evrenimizdeki ve diğer evrenlerdeki Deadpool'lara sataşır.3 tanesini öldürür.Asıl Deadpool onu ikiye ayırır ve diğer parçasını ışınlayıp bir diğerini yok eder.
Golden Age Deadpool:Deadpool Kilss Deadpool'un 1. sayısında katil olan Deadpool tarafından öldürülür.Maskesi gaz maskesi gibidir.İsmi Wheezy Wilson'dır
Evil Deadpool:Deadpool'un kesilen parçalarının bir araya getirilerek oluşturulmuş klonu'dur.Bir nevi Frankenstein canavarının Deadpool versiyonudur.Sonsuza Dek Dostları
Deadpool'un kendine en yakın gördükleri:Fantomex,Genesis,Wolverine,Taskmaster,Punisher,Bullseye(Eskiden),Cable,Gambit,Domino,Pcylocke,Demir Adam,Karadul,Kaptan Amerika,Blind Al,Örümcek Adam ve tabi ki HYDRA Ajanı BOB
Düşmanları
Deadpool'un düşman ve rakipleri:Bullseye,Wolverine(bazen),Sabretooth,Kingpin,Taskmaster(bazen],Rhino,Punisher(bazen),Thanos,Blind Al,Evil Deadpool,Örümcek Adam(bazen),Hulk,Kırmızı Hulk,Dardevil
Aşkları
Deadpool'un bu ilişkileri çoğunlukla tanımadıkları,striptizci veya hayat kadını olan kadınlardır:Copycat,eski karısı Gretchen,Death,Lady Deathstrike,2.Karadul,Satanna,Elektra Death ölümün ta kendisidir ve Deadpool'u arzular.Deadpool'da ona karşı boş değildir fakat Deadpool'un iyileşme özelliği onu ölmekten alıkoyar.Deadpool bu yüzden her zaman iyileşme yeteneğinin sınırları fazla zorlar fakat hiçbir şekilde ölmez.Ayrıca Thanos'da Death'e aşıktır fakat Death Deadpool'u sevdiği için aralarında rekabet vardır.
Öbür Medya Wolverine ve X-Men yayından kaldırılmadan önce şovda Nolan North tarafından seslendirilmiştir.
X-Men Başlangıç: Wolverine filminde Ryan Renolds tarafından oynanmıştır.
X_Men Legends 2:Rise of Apocalypse'te boss olarak çıkmıştır.
Marvel:Ultimate Alliance'da oynanılabilir karakterdir.John Kassir tarafından seslendirilmiştir.
X-Men Origins:Wolverine'nin video oyununda Steven Blum tarafından seslendirilmiştir ve filmin sonundaki transformasyonu oyun sonu boss'udur.
Ultimate Deadpool Spider-Man:Shattered Dimensions'ta Nolan North tarafından seslendirilmiştir.Kendi televizyon programını yapmaktadır ve Spider-Man ile boss olarak karşılaşır.
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oyununda oynanılabilen karakterdir.Street Fighter karakterleri gibi Shoryuken hareketi yapabilir,yine dördüncü duvarı kırar ve özel hareket olarak kendi enerji barını düşmanının kafasına vurur.yine Nolan North tarafından seslendirilmektedir..
Marvel Super Hero Squad Online'da oynanılabilir karakterdir.Tom Kenny tarafından seslendirilmektedir
Little Big Planet'de kendi kostümü giyilebilirdir.
MMORPG oyunu Marvel Heroes'da oynanılabilirdir Nolan North tarafından seslendirilmektedir.
2013 yılında High Moon Studios tarafından sırf kendi için bir oyun yapılmıştır.Oyunda yine 4. duvarı bolca kırar.Oyunda yapımcıları ve kendi seslendirmeni olan Nolan North'u bile telefon ile arar.Oyunun adı tabii ki Deadpool'dur. Taskmaster'a göre Deadpool çoğunlukla saldırılardan sola doğru kaçarmış.
4. duvarı kırabilen birkaç Marvel karakterinden biridir.Deadpool'dan sonra bunu en çok yapan karakter She Hulk'tır
Tıraş olmakta berbattır.
Deadpool'un yüzü nedeniyle maskesini halka açık yerlerde çıkaramaması ona zor gelmektedir.Onun için girmediği en önemli yerlerden biri Taco Bell isimli restorandır.
Deadpool'un konuşma balonları diğer karakterlerden farklı olarak her zaman sarı olarak çıkar.Bunun nedeni karakterini yansıtmasıdır(Kimse onun sesinin neden özel olduğunu bilmez).Blind Al ilk gözüktüğü yıllarda Deadpool'un sesini "benzin ve çakıl taşı" karışımına benzetmiştir.
Deadpool bir keresinde Loki tarafından lantlenmiştir.Lanet onun Tom Cruise gibi görünmesine neden olmuştur.
Gambit bir keresinde Deadpool ile dövüşmüştür.Dövüşten sonra onunla karşılaşmanın intiharla aynı şey olduğunu söylemiştir.
2 kere boşanmıştır.Kaynakça marvel.com wikipedia.org

Hepsini okudum fakat ortadaki ASIL DEADPOOL ONU 2 YE AYIRIP Bİ YARISINI IŞINLAR FELAN ORASINI ANLAMADIM KARDEŞ :d

symser

Yeni Üye
18 Mar 2014
8
15
Loki'nin 6. perdesini açtığından beri çizgi roman karakteri olduğunu bilmesi beni çok eğlendiriyor.

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
Deadpool Ölüyor; Bu Sefer Gerçekten !

Başlığı doğru okudunuz. Deadpool'un ölümü için hazırlanıyoruz hepimiz. Peki ya neden? Bu durum için kimi suçluyoruz? Marvel'ı mı?

Ta kendisi!

Marvel'ın ölmek bilmeyen, cıvık ve aynı zamanda sapık süper kahramanı Deadpool, bugün üzücü bir haber ile sevenleriyle buluştu. Belki de son buluşması oldu, olacak. Açıklanan bilgilere göre Marvel, Deadpool'u çizgi romanın 250. sayısında 'tamamen öldürmeyi' planlıyor. Evet. Bu sefer tamamen. Peki ya neden?

Deadpool_45_200.jpg

Kısa zaman önce Wolverine'i de öldüren ve bizleri büyük bir şoka uğratan Marvel'ın bu kararı için internette bir sürü komplo teorisi dönmeye başladı. Bize kalırsa bu, Fox'un X-Men filminin haklarına sahip olmasıyla alakalı bir şey. Stan Lee'nin sırf bu yüzden Wolverine'i öldürdüğü de konuşulan dedikodular arasında yer alıyor.

Halı hazırda 12 Şubat 2016'da bizlerle yeni bir Deadpool filmi buluşacak. Bununla birlikte Marvel'ın daha birçok süper kahraman filmi beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor. Peki ya bu gidişat nedir böyle? Hadi karakterleri öldürmeyi anlarız, ölemeyen karakterleri öldürmek nedir?

Kısacası birkaç ay sonra artık Deadpool diye bir şey kalmayacak. Çocukluğumuzun tüm kahramanları yok olup gidiyor. Stan Amca, kendini her Marvel dizisinde ve filminde göstermeyi biliyorsun; peki ya neden böyle şeyler yapıyorsun söyler misin?

Nedir problem? Öldürme kahramanlarımızı. Bırak bari Deadpool kalsın.

Her ne kadar üzülsek de, süper kahramanların illa ki bir şekilde olaya geri döndüklerini biliyoruz. Ne bileyim, büyülü bir şeyler oluyor. Dünyada bir sıkıntı çıkıyor pat diye ölen kahraman geri geliyor. Hangi süper kahramanın tamamen öldürüldüğünü gördünüz ki şimdiye kadar?

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
577
speedforce
Yıllarca Wolverine'nin yancısı olarak harcandı. Hatta Origins filminde resmen küfür ettiler karaktere. Sonunda hakettiği saygıyı mükemmel bir filmle geri kazandı. Hatta gişede Wolverine'i tarihe gömerek. Filmde NightCrawlerin teleport gücünü de kullanmasını beklerdim ama işlenmemiş. Keza o güce de sahip. Sadece mutasyon işlenmiş. Çizgi romanın birebir aynısı. Bugüne kadarki en başarılı uyarlama bence.

Lord Thanos

Yeni Üye
19 Mar 2016
1
0
Delilikte sınır açmış bir karakterdir.Deathstroke parodisidir.Çoğu hatta her çizgi roman serisinde variant kapağı vardır.Marvel'ın en ciddi kısımlarının saçmalıklarını bulup göstermede harikadır.