WILD WEST II - Wild Bill

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682

300 dpi, 2000x2655p, 95 Mb.

Not: Çevirileri, biraz uzun sürse de kitabın orijinal dili ve eğer yayınlanmışsa başka dilde baskısı ile karşılaştırmalı olarak yapıyorum... 3. cilde başlayacağım ama ne tuhaftır ki ilk önce Fransızca baskısı yayınlanmasına rağmen, sadece İngilizce baskısı var nette. Eğer 3. cildin orijinal Fransızca baskısını bulan bir arkadaş olursa, buradan paylaşırsa sevinirim.

Wild west tome 3 - Scalps en série

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Azizelaziz, bence benzerini buldu. Wildwest'in kapak kopyası. Artık wildwest 3 ü de kendisinden bekliyorum, kırmaz bizi diyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum.:)

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,134
Teşekkür ederim sayın azizelaziz,
Sonunda kavuştuk. Sağlıcakla kal.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Hele şükür. Dört gözle Türkçe çevirisini beklediğimiz (İngilizce olanı bır yıl önce mi ne bakmıştım.) Wild West serisinin ikincisi Wild Will nihayet paylaşıldı.
Elinize emeğinize sağlık üstadım.
Durmak yok serinin üçünsüne de bir el atıverin :))

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,954
8,276
Üstadım Harika bir seri şahane çizimler. Bu değerli paylaşımlar için size sonsuz teşekkür ederim. Eline yüreğine sağlık

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye

300 dpi, 2000x2655p, 95 Mb.

Not: Çevirileri, biraz uzun sürse de kitabın orijinal dili ve eğer yayınlanmışsa başka dilde baskısı ile karşılaştırmalı olarak yapıyorum... 3. cilde başlayacağım ama ne tuhaftır ki ilk önce Fransızca baskısı yayınlanmasına rağmen, sadece İngilizce baskısı var nette. Eğer 3. cildin orijinal Fransızca baskısını bulan bir arkadaş olursa, buradan paylaşırsa sevinirim.

Wild west tome 3 - Scalps en série

Sayın azizim; kitabın orijinal dili olan Fransızca versiyonunu akşamdan bu yana internette aradım bulamadım, sizin de belirttiğiniz gibi İngilizcesi mevcut. Peki İngilizce çeviri yapanlar Fransızcayı nereden buldular onu da merak etmedim değil. Bu arada Fransızca olarak sadece ilk 10-11 sayfasını yayınlayan siteler var ancak bir işe yaramaz gibi. Bilmiyorum Fransızca çizgi roman forum sitelerinde ya da torrentlerde bulunabilir mi?
Elinize sağlık teşekkür ederim.

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682

Sayın azizim; kitabın orijinal dili olan Fransızca versiyonunu akşamdan bu yana internette aradım bulamadım, sizin de belirttiğiniz gibi İngilizcesi mevcut. Peki İngilizce çeviri yapanlar Fransızcayı nereden buldular onu da merak etmedim değil. Bu arada Fransızca olarak sadece ilk 10-11 sayfasını yayınlayan siteler var ancak bir işe yaramaz gibi. Bilmiyorum Fransızca çizgi roman forum sitelerinde ya da torrentlerde bulunabilir mi?
Elinize sağlık teşekkür ederim.

İlgilenip, uğraştığınız için de ben teşekkür ederim!

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sayın azizelaziz öncelikle bu güzel çizgi roman için çok teşekkürler. Size bir ölçüde yardımcı olmak adına aradığınız serinin 3. sayısının linki aşağıdadır.

http://www.cizgidiyari.com/forum/fr...kofon/163418-wild-west-03-serial-scalper.html

Bu linki açınca göreceğiniz gibi 26 mayıs 2022 tarihinde gandor08 arkadaşın paylaştığı wildwest 3- serial scalper. Hangi dilde olduğunu kesin anlamadım. Ama İngilizce gibi. Aradığınız bu gibi görünüyor. Görünüyor dedim çünkü paylaşım mediafire tarafından "paylaşım şartlarının ihlali" nedeni ile silinmiş.Bu yüzden indirip hangi dilde olduğunu anlayamadım. Gandor08 arkadaştan özelden belki isteyebilirsiniz.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

Wild West 03 Serial Scalper İngilizce sürümü.

Wild West 03 Scalps en série ise Fransızca sürümü.

Orijinal dilde de çok çizgi roman indirmişliğim var.
Fransızca taramalar genelde kötü çıkıyor
ama Almanca ve İngilizce taramalar nedense daha iyi.
Nitekim görüntü kalitesi iyi olanı indirmeye karar verdim.

Bir de Avrupa çizgi romanları ticari ve tanıtma amaçlarıyla
İngilizce olarak da yayınlanmaya başladı. Daha önceleri
Amerikan yayınevleri yayınlardı (Titan gibi). Şimdilerde
Fransız yayınevleri kendileri İngilizce olarak yayınlamaya
başladı. Japon yayınevleri de öyle.​

Son düzenleme:

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682
Sayın azizelaziz öncelikle bu güzel çizgi roman için çok teşekkürler. Size bir ölçüde yardımcı olmak adına aradığınız serinin 3. sayısının linki aşağıdadır.

http://www.cizgidiyari.com/forum/fr...kofon/163418-wild-west-03-serial-scalper.html

Bu linki açınca göreceğiniz gibi 26 mayıs 2022 tarihinde gandor08 arkadaşın paylaştığı wildwest 3- serial scalper. Hangi dilde olduğunu kesin anlamadım. Ama İngilizce gibi. Aradığınız bu gibi görünüyor. Görünüyor dedim çünkü paylaşım mediafire tarafından "paylaşım şartlarının ihlali" nedeni ile silinmiş.Bu yüzden indirip hangi dilde olduğunu anlayamadım. Gandor08 arkadaştan özelden belki isteyebilirsiniz.

Teşekkürler Sn. Baybora... Bu bende de bulunan Europe Comics'in yayınladığı İngilizce versiyon. Dediğiniz gibi Mediafire, dosyaya erişimi kaldırmış. Ben başka adresten edindim. Yakında başlayacağım inşallah!

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682

Wild West 03 Serial Scalper İngilizce sürümü.

Wild West 03 Scalps ise Dupuis baskısı ve Fransızca.

Orijinal dilde de çok çizgi roman indirmişliğim var.
Fransızca taramalar genelde kötü çıkıyor
ama Almanca ve İngilizce taramalar nedense daha iyi.
Nitekim görüntü kalitesi iyi olanı indirmeye karar verdim.

Bir de Avrupa çizgi romanları ticari ve tanıtma amaçlarıyla
İngilizce olarak da yayınlanmaya başladı. Daha önceleri
Amerikan yayınevleri yayınlardı (Titan gibi). Şimdilerde
Fransız yayınevleri kendileri İngilizce olarak yayınlamaya
başladı. Japon yayınevleri de öyle.​
Sn. Toxine;

Şu an Fransız bdlerini İngilizce yayınlama işinin en önde geleni; 8 Avrupa ülkesinden, 13 yayıncının ortaklığıyla bu işi yürüten ve bu kitabı da yayınlayan Europe Comics... Özellikle yeni tarihli yayınların hepsi onların elinden çıkıyor diyebilirim. (Ana adreslerinde, bizim Türk çizgiromanları hakkında bilgilere de yer vermişler.)

Fransız baskıların kötülüğüne gelince, biraz da zevk meselesi. Mesela yukardaki kitabın İngilizce baskısında renkler daha koyu ve mattı. Benim paylaştığım Fransızca baskı da ise daha parlak. Ben ikincisini tercih ederim. İkisi de güzel aslında sadece göz zevki.

Saygılarımla...

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
sayın üstadım, çok güzei bir seri olan wıld west1 paylaşıldımı. ben malesef bulamadım.