SAVAŞ HİKAYELERİ - 1 Johann'ın Tiger'ı (TR)

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682
WAR STORIES - 1 Johann'ın Tiger'ı (TR)

İlk iki kitabı Kasım-2001 - Ocak 2003 yılları arasında DC/VERTIGO tarafından yayınlanan; yazarı Garth Ennis, çizerleri ise değişik çizerlerden olan ve ayrı ayrı maceralardan oluşan War Stories - Savaş Hikayeleri serisi, 3. kitap'ta AVATAR yayın evine geçmiş ve burada toplam 4 kitap daha yayınlanmıştır. Yani toplamda 6 kitap ve 16 macera olan seri 2017 yılına kadar yayın hayatını sürdürmüştür.

Burada çevirisini ve balonlamasını yaparak, beğenilerinize sunduğum;
1. kitabın, 1. macerası olan Johann's Tiger - (Johann'ın Tiger'ı) dır. Chris Weston'un çizgilerini beğeneceğinize emin olduğum eserin, konusuna kısaca gelecek olursak;

Almanya'da 1945 yılının, Nisan ayı... Savaş kaybedilmek üzeredir ve Ruslar Berlin kapılarına dayanmıştır. Savaşın kaybedildiğinin farkında olan bir Alman tank mürettebatının komutanlarının artık tek bir hedefi vardır. Adamlarının canını kurtarmak için Ruslar'dan kaçıp, Amerikalılara teslim olmak ama bunun için altlarındaki Tiger tankıyla, ülkeyi bir boydan bir boya geçmeleri gerekmektedir ve bu da hiç de kolay olmayacaktır!

FOrJhZ.jpg
3DT3VM.jpg

Çözünürlük: 1988x3056, 300dpi - Font: Comic Strips MN​

Not: 1. Bütün dipnotlar kendime aittir. 2. Kitap, az da olsa argo barındırmaktadır.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Korkunç bir savaş öyküsü.
Hem gerçekçi, hem heyecanlı
ve hüzünlü öyküsüyle tam bir
çizgi roman klasiği olacak kitap
için çok teşekkür ederim sevgili
"azizelaziz", elinize sağlık.

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,080
İzmir
Yine bir savaş konulu öykü...Kovboylardan kızılderililerden ara vermek isteyenler için harika bir alternatif.
Bir de emek çok olunca on numara beş yıldız olmuş..
Teşekkürler üstad...

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,080
İzmir
İki defa yazmış gibi oldum ama üstteki yazım çıkmayınca bir daha
yazmak zorunda kaldım.Teknik bir hata...

Son düzenleme:

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
cilt 2 yi almıştım zorlanarak okudum hikayeler ve çizimler çok güzel ama lisan beni aştı
cilt 1 için teşekkurler diğer maceralarıda bekleriz

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Johann, Almanların yaptığı zülme şahit olmuş, bizzat kendisi de zülüm yapmış, Savaşın sonlarında kendini sorgulayan bir alman subayı. Savaş artık kaybedilmek üzere. Johann'ın tek hedefi ekip arkadaşlarını Ruslardan kaçırıp Amerikalılara teslim etmek. Böylece arkadaşlarını kurtarmak. Johann neden Ruslara teslim olmuyor? Çünkü Ruslar da en az Almanlar kadar acımasızlar. Bu sebeple en doğrusu insanların iyiliği için çarpışan dost canlısı Amerikalılara teslim olmak. Hatta hikayenin finalinde Amerikalıların ne kadar sevgi insanı olduğu yakaladıkları düşman askerine sigara ikram etmelerinden belli...

Kısaca hikaye böyle.
Kısaca bu hikaye ile tamamen Amerikan propagandası yapılmış.
Ben beğenmedim.